bloga tworzą, Bloga tworzą

Pomyślałam sobie, że może zechciałabyś poznać ekipę, która tworzy blog Kreatywny 🙂

Koordynator i pomysłodawca bloga:

Kamila Pietroń (Kufer Pełen Skarbów)

Rękodzielnictwem zajmuję się odkąd pamiętam – mój ulubiony przedmiot w szkole to ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne).
Próbowałam wielu twórczych technik takich jak: haft krzyżykowy (w czasie mojej fascynacji tą techniką czynnie – przez kilka lat – uczestniczyłam w projekcie Kołderka za jeden uśmiech), tworzenie biżuterii (koralikowanie, haft krzyżykowy, wire wrapping, kumihimo, sutasz itp.), techniki papierowe (cardmaking, scrapbooking, quilling, origami itp), szycie (głównie lalki i maskotki), mediowanie (art journaling, mixed-media), filcowanie, masy plastyczne, a także decoupage i szydełko – ale te dwie ostatnie, to chyba nie moja bajka.
Nie lubię stagnacji, dlatego wciąż chcę próbować czegoś nowego, jednak wciąż najlepiej czuję się w scrapbookingu. Uwielbiam też nadawać nowe życie zapomnianym przedmiotom (mam w domu wiele staroci, które czekają na swój czas). Lubię tworzyć biżuterię, a gdy mam zły nastrój to chętnie sięgam po mój art journal, gdzie oddaję się zapomnieniu. Mam w planach jeszcze kilka technik rękodzielniczych do wypróbowania.
Moje prace możesz znaleźć na blogu: Kufer Pełen skarbów i fanpage o tej samej nazwie, mam też swoje konto na serwisie instagram: @kuferpelenskarbow

Grupa Redaktorów:

Beata Kaczmarska (Beata-Oln)

Nazywam się Beata Kaczmarska, tworzę jako beata-oln, bo Olsztyn to moje miejsce na świecie…
Jestem szczęśliwą mamą i babcią, dla której doba jest zawsze za krótka,by zrealizować wszystkie projekty i pomysły. Mam co najmniej kilka scrapowych miłości… Pierwsza to kartki…przestrzenne, sztalugowe, schodkowe, parawaniki. Rękodzieło dla wyjątkowych ludzi na szczególne okazje… Bawię się formą kartek i skojarzeniami tematycznymi, z radością testuję kolejne wykrojniki i nowe kolekcje papierów. Druga miłość i moja duma to regionalne produkty – zakładki do książek, z autorskim projektem tekturki panoramy Olsztyna, z Kopernikiem, św.Jakubem (patronem Olsztyna) oraz Babą warmińską (Baba czyta,Baba z Warmii, na szczęście etc). Trzecia – albumy, każdego formatu i na każdy temat. Uwielbiam je za to,że pozwalają utrwalić i oryginalnie oprawić zarówno zwykłe codzienne chwile, jak i te najbardziej niezwykłe, wyjątkowe ceremonie czy uroczystości. Kocham piękne wspomnienia, zdjęcia rodzinne, czasem tylko żal,że czas płynie tak szybko… za szybko. Czwarta to projekty tematyczne np.sportowe, bajkowe na niewielkie uroczystości i imprezy rodzinne, składające się z różnych elementów :od zaproszeń , przez winietki, karty menu, aż po ramki i albumy na pamiątkę.
Moja twórczość otrzymała certyfikat Produkt Warmia Mazury, miałam również szansę zaprezentować rękodzieło na kilku wystawach zbiorowych Związku Plastyków Warmii i Mazur i jednej indywidualnej “Baba tworzy…”
Jestem mi niezmiernie miło,że będę mogła dzielić się radością tworzenia, swoją pasją i doświadczeniami tutaj, na blogu Kreatywnym.

Barbara Wypych (Sol)

Rękodziełem interesuję się chyba od zawsze, ale wiele lat zajęło mi poszukiwanie techniki, która zainteresowałaby mnie na dłużej niż kilka miesięcy. Kres moich poszukiwań nastąpił niemal 8 lat temu, a stało się to w momencie, w którym po raz pierwszy wbiłam igłę w papier. W tamtej chwili haft matematyczny zawładnął artystyczną częścią mojego serca i rządzi w niej po dziś dzień 🙂. Moją radosną twórczość możesz znaleźć na blogu Haft matematyczny i inne różności oraz na facebookowym fanpage’u o tej samej nazwie.
Prywatnie jestem żoną pewnego Przystojnego Mężczyzny i mamą dwóch Małych Księżniczek, która odskocznię od życia codziennego znajduje wśród igieł, nici i ton papieru 🙂

Craft Drużyna, czyli grupa inspiracyjna:

Agnieszka Mirkowska

Cześć,
nazywam się Aga Mirkowska, a w sieci można mnie znaleźć jako Scrapeciarnia. Rękodziełem zajmuję się od bardzo dawna. Zaczynałam od decoupage, a od jakiś 2 lat moje serce wybrało scrapbooking i mixed media. Uwielbiam tworzyć warstwowe kartki oraz LO na bazach hdf. Kocham shakery i embossing, a szczegółów dowiecie się już niedługo z wpisów na Blogu Kreatywnym.
Można mnie znaleźć tu:
– Instagram instagram.com/scrapeciarnia
– Facebook facebook.com/scrapeciarnia
– YT https://tiny.pl/t424c
– blog scrapeciarnia.blogspot.com

Anetta Liszowska


Rękodzieło to moja pasja. Inspiracji do prac szukam przede wszystkim w bogactwie natury.
Lubię styl shabby chic i prowansalski. Tworzę prace warstwowe, kobiece, pełne kwiatków i innych dodatków, które często sama produkuję. Lubię robić czekoladowniki, albumy, kartki, rzadziej LO i ATC. Tworzę też na bazie papierów do scrapbookingu mixmediowe anielice. Prowadzę art journal.  Lepię z masy solnej i porcelanowej różne figurki, które ręcznie maluję. Zajmuję się decoupagem. Czasami tworzę kursy i tutoriale, które zamieszczam na swoim blogu Jamiołowo.
Jestem humanistką z wykształcenia i szczególne miejsce zajmują w moim życiu książki. Pracuję jako instruktor w pracowni plastycznej.
Można mnie znaleźć na FB – https://www.facebook.com/jamiolowo/ i instagramie – https://www.instagram.com/jamiolowo/.

Dominika Kowalczyk (Domi)

Cześć, tu Domi!
Jestem żoną Kuby i mamą Wiki, socjologiem z zawodu i kadrową z wyboru, pochodzę z okolic Kołobrzegu. Moje scrapowe przygody możecie oglądać na fanpage Zręczna Manufaktura.
Zajmuję się głównie cardmakingiem, choć wszelkie pudełka i albumy nie są mi straszne, a jednocześnie lubię poznawać nowe formy i techniki. Choć rękodziełem zajmuję się niedługo, to tkwi we mnie artystyczna dusza – przez osiem ostatnich lat zajmowałam się prowadzeniem bloga kulinarnego i fotografią kulinarną z nim związaną, a już w wieku 5 lat przerabiałam kilogramy plasteliny na figurki.

Magdalena Antosik

bloga tworzą, Bloga tworzą

Na imię mam Magda i po długiej przerwie wróciłam tworząc blog Cardmaking Dream Big Znajdziecie mnie również na facebookowym fanpage’u o tej samej nazwie 🙂

Rękodziełem zajmuję się chyba od zawsze. Jako mała dziewczynka zakochana w hafcie krzyżykowym tworzyłam swoje pierwsze obrazy z końmi bez wytchnienia. Dalej szukając jednak czegoś jeszcze innego poznałam świat decoupage, biżuterii z żywicy, ale to scrapbooking, cardmaking i prace mixmedia wciągnęły mnie na dobre i tworzę je już od ponad dziesięciu lat dla siebie, dla najbliższych, ale i dla tych, którzy cenią sobie coś niepowtarzalnego i wyjątkowego. Poza tym uwielbiam wyzwania, fotografię, motoryzację, a także słońce i wiatr w moich włosach, kiedy galopuję po bezkresach łąk i nad pobliską rzeką. Na co dzień wesoła i uśmiechnięta. Cieszę się bardzo, że będę częścią Świata Pasji i poznam nowe osóbki z którymi będę się rozwijać kreatywnie i mam nadzieję poznać się z Wami bliżej 🙂

Magdalena Kamińska (Magda Kam)

Praca z papierem jest dla mnie najlepszą formą spędzania wolnego czasu. Uwielbiam wyczarowywać coś z niczego, ostatnio upodobałam sobie kartki, ale na tym nie poprzestaję, chętnie robię tagi, LO, albumy a nawet popełniam mixed media i art journale. A jeszcze jest wiele technik do poznania i przetestowania. Moje miejsce w sieci – Magda Kam scrap oraz instagram: @magdakamcreates

Małgorzata Kalbarczyk – Leonczuk


Nazywam się Małgorzata Kalbarczyk-Leonczuk i scrapuję od 2011 roku jako Goga. Na co dzień zajmuję się marketingiem i jestem mamą Mai. Piszę bloga scrapbookingowego Goga Crafts. Mieszkam w Warszawie i każdą wolną chwilę wykorzystuję na scrapbooking. Uwielbiam tworzyć różne prace, próbować nowych technik, eksperymentować. Najbardziej lubię ubrudzić sobie ręce, czyli pracę z mediami i wycinanymi elementami – to jest coś, czego nie może u mnie zabraknąć! Uwielbiam też malować akwarelami, tworzyć notesy i robić zdjęcia. Scrapbooking jest dla mnie pasją, w której się twórczo realizuję i rozwijam, a także sposobem na odpoczynek od pracy. Uwielbiam dobrą literaturę, podróże, pisanie i marketing. 
Social media:
IG: https://www.instagram.com/gogacrafts/
Facebook: https://www.facebook.com/GogaCrafts/

Patrycja Humerska (Z Pasji Pati)

Cześć. Nazywam się Patrycja Humerska w sieci jako ZPasji Pati. Prowadzę bloga Pracownia ZPasji Pati, FanPage na facebooku Pracownia z Pasji Pati oraz Instagram @zpasji.
Zajmuję się scrapbookingiem, cardmakingiem, mixmedia oraz techniką utwardzania tkanin (powertex) – trener powertex. Ostatnio pochłonęły mnie również różnego rodzaju kwiaty. Rękodzieło pochłonęło mnie 2,5 roku temu, scrapuję od 2 lat. Prywatnie jestem narzeczoną cudownego faceta – Artura, mamą dwójki łobuziaków – Laury i Sebastiana oraz okropną kociarą – moje dzieci z ogonami to Draco i Gaya❤️

Patrycja Serafin

Hej! Mam na imię Patrycja a w sieci znajdziecie mnie jako Scrapatki Patrycja Serafin. Prowadzę mój fb www.facebook.com/Scrapatki, bloga www.scrapatki.blogspot.com, konto na instagramie https://www.instagram.com/scrapatki.patrycja.serafin/ oraz kanał yt https://www.youtube.com/channel/UCn2t8XZqVJLuLXk_779jKZw gdzie możecie znaleźć filmiki zakupowe jak i tutoriale jak wykonać poszczególne prace. Prywatnie mama i żona, a zawodowo lektor angielskiego i metodyk 😉  
Zajmuję się scrapbookingiem, cardmakingiem oraz mixed-media. Uwielbiam próbować różnych technik, dzielić się wiedzą a co najważniejsze nieustannie doskonalić swój warsztat 😉 Jestem też gadżeciarą nie tylko w kuchni i domu ale i też w scrapie 😀  

Urszula Kułak (Ula K.)

Jestem niespokojnym duchem, który nie potrafi bezczynnie usiedzieć na miejscu. Pracuję zawodowo, a praca twórcza to moja odskocznia od świata realnego i czas relaksu.
Scrapuję, decoupage’uję, haftuję, szydełkuję, kocham prace mixed-mediowe. W większości jestem samoukiem. Haft, jak również inne techniki (szydełko, druty) rękodzielnicze towarzyszą mi od dziecka. W 2014 zaczęłam się interesować scrapbookingiem, który od tamtej pory towarzyszy mi cały czas. Robię kartki, tagi, albumy, przepiśniki, boxy. Nie tworzę w jakimś konkretnym jednym stylu. Styl rysuje się sam w zależności od stanu ducha i serca. Znajdziecie u mnie zarówno prace warstwowe na bogato, jak i C&S. Lubię robić nieszablonowe projekty np. czarne bombki na święta BN czy czarne pisanki.

Ola Wu

Mam na imię Ola, moje miejsce w wirtualnym świecie to blog Żeby było kolorowo.
Moją pasją od kilku lat jest ozdabianie przedmiotów, malowanie, klejenie, nadawanie im nowego wyglądu, albo nowego życia. Zaczęłam od decoupage i dotąd, modyfikowany na wiele sposobów, to on jest podstawą większości moich twórczych działań. Zazwyczaj tworzę rzeczy użytkowe, dekoracje do domu, lub pamiątkowe prezenty dla dzieci i dorosłych. Czasem sięgam po tkaniny, szyję, albo biorę się za renowację niewielkich mebli. Szukam sposobu, aby dać komuś radość, a sobie pełen relaks.

Tworzyły dla nas:

Agnieszka Wolnicka – Pawlik (chanya13)

Od ponad 6 lat jestem zakochana w papierze. Moje prace to przede wszystkim kartki, exploding boxy, notesy oraz albumy.
Od kontrastu i koloru po stonowane pastele, od stylu romantycznego po styl vintage, od prac bogatych po prace minimalistyczne.
Poza papierem swój czas dzielę pomiędzy koty, ogród i góry.
Zapraszam do siebie: http://cardmakinghobby.blogspot.com

 

Dorota Kruszewska (Cudne Nie Nudne)

Cześć! Jestem Dorota i prowadzę bloga Cudnenienudne. Prywatnie mama, u boku ślubnego, związana również emocjonalnie z pewnym psem. Na blogu i w mediach społecznościowych roznoszę rękodzielnicze zarazki. Zarażam zwłaszcza moją miłością do mixmediów, które poznałam dość niedawno i mną całkowicie zawładnęły. Na Blogu Kreatywnym spodziewajcie się moich kolorowych i warstwowych prac, podpowiedzi jak można wykorzystać zdawałoby się niepotrzebne rzeczy w domu, jak również mocy eksperymentów z preparatami i przydasiami. Niech media będą z Wami!

 

Marta MJ (EviPassjonatka

Aktywna zawodowo Mama, wieczna optymistka kochająca ludzi i ich towarzystwo. Cierpiąca na syndrom twórczego zamiłowania do wszelkiego typu rękodzieła. Aktualnie głównie skupiająca się na biżuterii artystycznej: soutache, hafcie koralikowym, jednak cały czas próbuję nowych technik takich jak makrama, zatapianie w żywicy.  W blogosferze i w sieci znana jako EviPassjonatka.
Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się dobre 10 lat temu od haftu krzyżykowego, którym zaraziła mnie Ciocia. Ostatnimi czasy chwyciłam za szydełko, ucząc się uparcie odczytywania wzorów i podstawowych splotów. Zarażona przez cudowne artystyczne dusze, próbuje również swoich sił w scrapbookingu i mixed mediach, a i szyciem torebek mogę się pochwalić bloga tworzą, Bloga tworzą działam aktywnie w social mediach, prowadzę grupę, swoją stronę, blogi i spełniam się w 100%!

Magdalena Pucia (Tores)

Nazywam się Magdalena Pucia, w sieci funkcjonuję jako Tores, od 2006 r. zajmuję się głównie scrapbookingiem (chociaż próbowałam też innych dziedzin rękodzieła), który traktuję przede wszystkim jako sposób zapisywania wspomnień – nie tylko z wielkich wydarzeń, ale przede wszystkim z codziennych, małych chwil. Scrapowe formy ze zdjęciami: LO (layout), albumy, Project Life, to moje ulubione projekty. Scrapbooking daje mi też możliwość twórczej ekspresji, wyrażenia siebie w materii innej niż słowa: lubię art journal za jego absolutnie otwartą formę i brak ograniczeń w kreatywnej zabawie. Fanatycznie uwielbiam naklejki, stemple oraz kolorowe pisaki i kredki. Poza tym lubię morze, książki, seriale kryminalne i spacery z psem.

Katarzyna Kołacz (HandKate)

Jestem Kasia, mam 26 lat. Na co dzień jestem żoną i matką.
Tworzę pod pseudonimem HandKate Kasia Tworzy. Rękodzieło w różnych postaciach towarzyszy mi od bardzo dawna. Od dwóch lat interesuje mnie scrapbooking, cardmaking oraz flowermaking. W swoich pracach uwielbiam korzystać z koronek, kwiatów, tekturek, romantycznych, vintage’owych i kwiatowych papierów. Lubię próbować nowych technik – np. łączenie mix media ze scrapbookingiem.
Posiadam swój fanpage na FB, Instagramie: @handkate_kasia_tworzy, a także prowadzę swój kanał na YouTube: HandKate – Kasia Tworzy

 

Iwona Pawelec – Burczaniuk (AnnaMaria)

Mam na imię Iwona, a w sieci występuję też jako AnnaMaria. Zajmuję się głównie scrapbookingiem, a szczególną miłością darzę albumy oraz layouty. Oczywiście, nie stronię od innych form rękodzieła, ponieważ uwielbiam otaczać się oryginalnymi, niepowtarzalnymi przedmiotami. Od kilku lat pracuję jako instruktor rękodzieła i staram się przekonać uczestników swoich zajęć, że każdego dnia są w stanie stworzyć coś absolutnie wyjątkowego.