bloga tworzą, Bloga tworzą

Pomyślałam sobie, że może zechciałabyś poznać ekipę, która tworzy blog Kreatywny 🙂

Koordynator i pomysłodawca bloga:

Kamila Pietroń (Kufer Pełen Skarbów)

Rękodzielnictwem zajmuję się odkąd pamiętam – mój ulubiony przedmiot w szkole to ZPT (zajęcia praktyczno-techniczne).
Próbowałam wielu twórczych technik takich jak: haft krzyżykowy (w czasie mojej fascynacji tą techniką czynnie – przez kilka lat – uczestniczyłam w projekcie Kołderka za jeden uśmiech), tworzenie biżuterii (koralikowanie, haft krzyżykowy, wire wrapping, kumihimo, sutasz itp.), techniki papierowe (cardmaking, scrapbooking, quilling, origami itp), szycie (głównie lalki i maskotki), mediowanie (art journaling, mixed-media), filcowanie, masy plastyczne, a także decoupage i szydełko – ale te dwie ostatnie, to chyba nie moja bajka.
Nie lubię stagnacji, dlatego wciąż chcę próbować czegoś nowego, jednak wciąż najlepiej czuję się w scrapbookingu. Uwielbiam też nadawać nowe życie zapomnianym przedmiotom (mam w domu wiele staroci, które czekają na swój czas). Lubię tworzyć biżuterię, a gdy mam zły nastrój to chętnie sięgam po mój art journal, gdzie oddaję się zapomnieniu. Mam w planach jeszcze kilka technik rękodzielniczych do wypróbowania.
Moje prace możesz znaleźć na blogu: https://kuferpelenskarbow.wordpress.com mam też swoje konto na serwisie instagram: @kuferpelenskarbow

Grupa Redaktorów:

Beata Kaczmarska (Beata-Oln)

Nazywam się Beata Kaczmarska, tworzę jako beata-oln, bo Olsztyn to moje miejsce na świecie…
Jestem szczęśliwą mamą i babcią, dla której doba jest zawsze za krótka,by zrealizować wszystkie projekty i pomysły. Mam co najmniej kilka scrapowych miłości… Pierwsza to kartki…przestrzenne, sztalugowe, schodkowe, parawaniki. Rękodzieło dla wyjątkowych ludzi na szczególne okazje… Bawię się formą kartek i skojarzeniami tematycznymi, z radością testuję kolejne wykrojniki i nowe kolekcje papierów. Druga miłość i moja duma to regionalne produkty – zakładki do książek, z autorskim projektem tekturki panoramy Olsztyna, z Kopernikiem, św.Jakubem (patronem Olsztyna) oraz Babą warmińską (Baba czyta,Baba z Warmii, na szczęście etc). Trzecia – albumy, każdego formatu i na każdy temat. Uwielbiam je za to,że pozwalają utrwalić i oryginalnie oprawić zarówno zwykłe codzienne chwile, jak i te najbardziej niezwykłe, wyjątkowe ceremonie czy uroczystości. Kocham piękne wspomnienia, zdjęcia rodzinne, czasem tylko żal,że czas płynie tak szybko… za szybko. Czwarta to projekty tematyczne np.sportowe, bajkowe na niewielkie uroczystości i imprezy rodzinne, składające się z różnych elementów :od zaproszeń , przez winietki, karty menu, aż po ramki i albumy na pamiątkę.
Moja twórczość otrzymała certyfikat Produkt Warmia Mazury, miałam również szansę zaprezentować rękodzieło na kilku wystawach zbiorowych Związku Plastyków Warmii i Mazur i jednej indywidualnej “Baba tworzy…”
Jestem mi niezmiernie miło,że będę mogła dzielić się radością tworzenia, swoją pasją i doświadczeniami tutaj, na blogu Kreatywnym.

Magdalena Pucia (Tores)

Nazywam się Magdalena Pucia, w sieci funkcjonuję jako Tores, od 2006 r. zajmuję się głównie scrapbookingiem (chociaż próbowałam też innych dziedzin rękodzieła), który traktuję przede wszystkim jako sposób zapisywania wspomnień – nie tylko z wielkich wydarzeń, ale przede wszystkim z codziennych, małych chwil. Scrapowe formy ze zdjęciami: LO (layout), albumy, Project Life, to moje ulubione projekty. Scrapbooking daje mi też możliwość twórczej ekspresji, wyrażenia siebie w materii innej niż słowa: lubię art journal za jego absolutnie otwartą formę i brak ograniczeń w kreatywnej zabawie. Fanatycznie uwielbiam naklejki, stemple oraz kolorowe pisaki i kredki. Poza tym lubię morze, książki, seriale kryminalne i spacery z psem.

 

Barbara Wypych (Sol)

Rękodziełem interesuję się chyba od zawsze, ale wiele lat zajęło mi poszukiwanie techniki, która zainteresowałaby mnie na dłużej niż kilka miesięcy. Kres moich poszukiwań nastąpił niemal 8 lat temu, a stało się to w momencie, w którym po raz pierwszy wbiłam igłę w papier. W tamtej chwili haft matematyczny zawładnął artystyczną częścią mojego serca i rządzi w niej po dziś dzień 🙂. Moją radosną twórczość możesz znaleźć na blogu Haft matematyczny i inne różności oraz na facebookowym fanpage’u o tej samej nazwie.
Prywatnie jestem żoną pewnego Przystojnego Mężczyzny i mamą dwóch Małych Księżniczek, która odskocznię od życia codziennego znajduje wśród igieł, nici i ton papieru 🙂

Ola Wu

Mam na imię Ola, moje miejsce w wirtualnym świecie to blog Żeby było kolorowo.
Moją pasją od kilku lat jest ozdabianie przedmiotów, malowanie, klejenie, nadawanie im nowego wyglądu, albo nowego życia. Zaczęłam od decoupage i dotąd, modyfikowany na wiele sposobów, to on jest podstawą większości moich twórczych działań. Zazwyczaj tworzę rzeczy użytkowe, dekoracje do domu, lub pamiątkowe prezenty dla dzieci i dorosłych. Czasem sięgam po tkaniny, szyję, albo biorę się za renowację niewielkich mebli. Szukam sposobu, aby dać komuś radość, a sobie pełen relaks.

 

Craft Drużyna, czyli grupa inspiracyjna:

Iwona Pawelec – Burczaniuk (AnnaMaria)

Mam na imię Iwona, a w sieci występuję też jako AnnaMaria. Zajmuję się głównie scrapbookingiem, a szczególną miłością darzę albumy oraz layouty. Oczywiście, nie stronię od innych form rękodzieła, ponieważ uwielbiam otaczać się oryginalnymi, niepowtarzalnymi przedmiotami. Od kilku lat pracuję jako instruktor rękodzieła i staram się przekonać uczestników swoich zajęć, że każdego dnia są w stanie stworzyć coś absolutnie wyjątkowego.

 

 

Agnieszka Wolnicka – Pawlik (chanya13)

Od ponad 6 lat jestem zakochana w papierze. Moje prace to przede wszystkim kartki, exploding boxy, notesy oraz albumy.
Od kontrastu i koloru po stonowane pastele, od stylu romantycznego po styl vintage, od prac bogatych po prace minimalistyczne.
Poza papierem swój czas dzielę pomiędzy koty, ogród i góry.
Zapraszam do siebie: http://cardmakinghobby.blogspot.com

 

 

Dorota Kruszewska (Cudne Nie Nudne)

Cześć! Jestem Dorota i prowadzę bloga Cudnenienudne. Prywatnie mama, u boku ślubnego, związana również emocjonalnie z pewnym psem. Na blogu i w mediach społecznościowych roznoszę rękodzielnicze zarazki. Zarażam zwłaszcza moją miłością do mixmediów, które poznałam dość niedawno i mną całkowicie zawładnęły. Na Blogu Kreatywnym spodziewajcie się moich kolorowych i warstwowych prac, podpowiedzi jak można wykorzystać zdawałoby się niepotrzebne rzeczy w domu, jak również mocy eksperymentów z preparatami i przydasiami. Niech media będą z Wami!

Dominika Kowalczyk (Domi)

Cześć, tu Domi!
Jestem żoną Kuby i mamą Wiki, socjologiem z zawodu i kadrową z wyboru, pochodzę z okolic Kołobrzegu. Moje scrapowe przygody możecie oglądać na fanpage Handcrafted by Domi.
Zajmuję się głównie cardmakingiem, choć wszelkie pudełka i albumy nie są mi straszne, a jednocześnie lubię poznawać nowe formy i techniki. Choć rękodziełem zajmuję się niedługo, to tkwi we mnie artystyczna dusza – przez osiem ostatnich lat zajmowałam się prowadzeniem bloga kulinarnego i fotografią kulinarną z nim związaną, a już w wieku 5 lat przerabiałam kilogramy plasteliny na figurki.

Marta MJ (EviPassjonatka)

Aktywna zawodowo Mama, wieczna optymistka kochająca ludzi i ich towarzystwo. Cierpiąca na syndrom twórczego zamiłowania do wszelkiego typu rękodzieła. Aktualnie głównie skupiająca się na biżuterii artystycznej: soutache, hafcie koralikowym, jednak cały czas próbuję nowych technik takich jak makrama, zatapianie w żywicy.  W blogosferze i w sieci znana jako EviPassjonatka.
Moja przygoda z rękodziełem zaczęła się dobre 10 lat temu od haftu krzyżykowego, którym zaraziła mnie Ciocia. Ostatnimi czasy chwyciłam za szydełko, ucząc się uparcie odczytywania wzorów i podstawowych splotów. Zarażona przez cudowne artystyczne dusze, próbuje również swoich sił w scrapbookingu i mixed mediach, a i szyciem torebek mogę się pochwalić bloga tworzą, Bloga tworzą działam aktywnie w social mediach, prowadzę grupę, swoją stronę, blogi i spełniam się w 100%!

Magdalena Kamińska (Magda Kam)

Praca z papierem jest dla mnie najlepszą formą spędzania wolnego czasu. Uwielbiam wyczarowywać coś z niczego, ostatnio upodobałam sobie kartki, ale na tym nie poprzestaję, chętnie robię tagi, LO, albumy a nawet popełniam mixed media i art journale. A jeszcze jest wiele technik do poznania i przetestowania. Moje miejsce w sieci – Magda Kam scrap.

 

 

 

Urszula Kułak (Ula K.)

Jestem niespokojnym duchem, który nie potrafi bezczynnie usiedzieć na miejscu. Pracuję zawodowo, a praca twórcza to moja odskocznia od świata realnego i czas relaksu.
Scrapuję, decoupage’uję, haftuję, szydełkuję, kocham prace mixed-mediowe. W większości jestem samoukiem. Haft, jak również inne techniki (szydełko, druty) rękodzielnicze towarzyszą mi od dziecka. W 2014 zaczęłam się interesować scrapbookingiem, który od tamtej pory towarzyszy mi cały czas. Robię kartki, tagi, albumy, przepiśniki, boxy. Nie tworzę w jakimś konkretnym jednym stylu. Styl rysuje się sam w zależności od stanu ducha i serca. Znajdziecie u mnie zarówno prace warstwowe na bogato, jak i C&S. Lubię robić nieszablonowe projekty np. czarne bombki na święta BN czy czarne pisanki.

Patrycja Humerska (Z Pasji Pati)

Cześć. Nazywam się Patrycja Humerska w sieci jako ZPasji Pati. Prowadzę bloga Pracownia ZPasji Pati, FanPage na facebooku Pracownia z Pasji Pati oraz Instagram @zpasji.
Zajmuję się scrapbookingiem, cardmakingiem, mixmedia oraz techniką utwardzania tkanin (powertex) – trener powertex. Ostatnio pochłonęły mnie również różnego rodzaju kwiaty. Rękodzieło pochłonęło mnie 2,5 roku temu, scrapuję od 2 lat. Prywatnie jestem narzeczoną cudownego faceta – Artura, mamą dwójki łobuziaków – Laury i Sebastiana oraz okropną kociarą – moje dzieci z ogonami to Draco i Gaya❤️

Tworzyły dla nas:

Katarzyna Kołacz (HandKate)

Jestem Kasia, mam 26 lat. Na co dzień jestem żoną i matką.
Tworzę pod pseudonimem HandKate Kasia Tworzy. Rękodzieło w różnych postaciach towarzyszy mi od bardzo dawna. Od dwóch lat interesuje mnie scrapbooking, cardmaking oraz flowermaking. W swoich pracach uwielbiam korzystać z koronek, kwiatów, tekturek, romantycznych, vintage’owych i kwiatowych papierów. Lubię próbować nowych technik – np. łączenie mix media ze scrapbookingiem.
Posiadam swój fanpage na FB, Instagramie: @handkate_kasia_tworzy, a także prowadzę swój kanał na YouTube: HandKate – Kasia Tworzy