Swego czasu popełniłam artykuł na temat pudrów do embossingu, jednak wówczas nie było jeszcze na naszym rynku pudrów Distress embossing glaze. Dlatego też pora uzupełnić braki i napisać też co nieco o nich. Podczas jednej z transmisji live w grupie Kreatywny Świat Naszych Pasji pokazywałam jakie są różnice między pudrem embossing glaze, a “zwykłym” pudrem do embossingu. Jeśli jesteś ciekawa efektów zapraszam do lektury poniższego tekstu.

Przypomnę, że puder do embossingu to bardzo drobny proszek, który początkowo wykorzystywano w przemyśle poligraficznym do druku termicznego. Daje on wypukłe i błyszczące wykończenie. Obecnie puder tego typu wykorzystywany jest powszechnie przez hobbystów – najczęściej w cardmakingu.

Distress embossing glaze nie jest niczym innym, choć ma nieco inne właściwości. Jest on transparentny, natomiast inne pudry do embossingu są kryjące. proszek w swej konsystencji, przed wygrzaniem, bardzo przypomina proszek UTEE lub puder transparentny. Natomiast w efekcie końcowym jest podobny do glazury / szkliwa jakim jest pokrywana ceramika. 

Jak każdy produkt kreatywny daje nam wiele możliwości do wykorzystania w różnych pracach – ogranicza Cię w tym jedynie wyobraźnia 😉 .

Zerknij na moje testy poczynione podczas live – film poniżej.

Poniższe zdjęcia zawierają przykłady z testów wykonanych podczas transmisji live.

1. Papier kraft – tusz do embossingu  (IzInk), górna odbitka puder Lindy’s stamp gang, dolna odbitka embossing glaze

2. Papier mondi, odbitka tuszem versafine clair – tusz do embossingu  (IzInk), górna odbitka puder Lindy’s stamp gang, dolna odbitka embossing glaze

3. Papier mondi, odbitka tuszem versafine clair – górna odbitka tusz distress oxide + embossing glaze, dolna odbitka tusz do embossingu  (IzInk) + embossing glaze

Reasumując – w zależności od koloru embossowanej powierzchni dzięki distress embossing glaze uzyskasz różne efekty. Na ciemnym tle będzie to raczej jedynie efekt szkliwienia. Natomiast na jasny tle ujawni się kolor pudru. Jeśli jeszcze będą na nim jakieś wzory, to zostaną one uwydatnione – przyciemnione. Z kolei w zależności od rodzaju użytego tuszu efekt będzie również urozmaicony. Możesz użyć tuszu do embossingu czy dabbera, ale również tuszu pigmentowego itp. Oczywiście im ciemniejszy kolor pudru tym mniej będzie on wyglądał na przezroczysty. Niezależnie od ilości warstw embossingu będzie on nadal przezroczysty, tyle że w konsekwencji nieco mniej.

Ciekawa jestem czy puder distress embossing glaze znajdzie miejsce w Twojej pracowni, jeśli tak to do czego zamierzasz go używać? Daj mi znać czy podoba Ci się efekt jaki dzięki niemu można uzyskać. Mi bardzo i zamierzam wykorzystywać go częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.