Cześć;)

Jestem osobą, która uwielbia polne kwiaty, a w szczególności chabry bławatki i maki polne. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci jak wykonać przepiękne maki, przy użyciu najnowszych wykrojników Craft Passion i to w kilka chwil. Zapraszam!

 

Materiały:

Etap I – przygotowanie płatków

W pierwszej kolejności należy wyciąć z czerwonego foamiranu na gorąco kształt płatków.  Chcę uzyskać kwiaty sześciopłatkowe, pełne, dość rozbudowane i obfite, dlatego wycinam parzystą ilość elementów z największej trójlistnej matrycy. W międzyczasie podłączam żelazko i pistolet do kleju na gorąco do prądu i czekam aż się nagrzeją. W dłoń biorę wycięte płatki i gąbkę do tuszowania. Bardzo dokładnie i mocno tuszuje płatki. Zabieg ten doda realizmu naszym kwiatom. Posługuję się czerwonym tuszem. Jeżeli takiego nie posiadasz, możesz wykorzystać także kolor bordowy. Do tuszowania kwiatów sprawdzą się także pastele, farby akwarelowe czy rozwodnione farby akrylowe. Gdy płatki zostały potuszowane zaczynam je formować. Pojedynczo przykładam do stopy żelazka i czekam, aż płatek zacznie się odginać, wtem biorę go w dłoń i zwijam w harmonijkę i porządnie wygniatam. Skupiam się na zewnętrznej części płatka, środek pozostawiam niezmięty.

Kolejnym etapem jest rozciągnięcie płatków. Maki polne posiadają dość szerokie płatki o widocznej strukturze. Wyglądają jak by ktoś wziął kwiat w dłoń i mocno go zmiął. Dlatego moje wygrzane na żelazku i wymięte płatki rozprostowuję bardzo ostrożnie i delikatnie. Skupiam swoją uwagę na centrum każdego płatka. Dokładnie formuję palcami piankę, by uzyskać wypukłość. Pamiętam aby nie rozprostowywać krawędzi płatków. Jeżeli za mocno rozprostuję płatek chwytam czubek palcami i ponownie go skręcam. Dosłownie same końcówki foamiranu.

Etap II – sklejanie i formowanie kwiatu

Maki polne jako środek posiadają czarne pręciki i zieloną kuleczkę na środku. Takie pałki makowe możesz wykonać z zimnej porcelany, masy plastycznej lub zastąpić dodatkami florystycznymi o podobnym kształcie. Ja w swoich maczkach wykorzystuję dodatki florystyczne z kwiaciarni. Są to plastikowe roślinki zakończone kuleczkami. Dodatkowo przygotowuję kawałek drutu florystycznego aby ułatwić sobie przeciągnięcie pręcików przez środek płatka. Moje płatki będę sklejać klejem na gorąco. Układam płatki naprzemiennie i sklejam. Uważam aby nie zakleić dziurki, która powstała przy wycinaniu elementów. Dzięki tym dziurkom nie musimy używać igieł ani szpikulców aby przedziurawić piankę. Gdy elementy zostały sklejone nawijam na drucik 4 pręciki i przekładam przez otwór w piance, a następnie na środek wbijam kuleczkę. Pręciki usytuuję naokoło zielonego dodatku florystycznego i od tyłu zabezpieczam klejem na gorąco. Pamiętaj aby wykonać tę czynność, w przeciwnym razie gdy odetniesz niepotrzebne sznureczki z precików, mogą one wypaść z kwiatu.

Moje kwiaty są już gotowe. Poprawiam ewentualne odgniecenia płatków lub przesunięte pręciki. Maki polne są bardzo ładnymi kwiatami i jak szybko się je robi – wykonanie ich zajmuje dosłownie parę chwil.

Etap III – Zdjęcia

Aby wydobyć na zdjęciu intensywność maków polnych ułożyłam je na rozłożonej książce, przez którą przeciągnęłam szeroką białą ozdobną gipiurę. Pomysł ten zobaczyłam na zdjęciu koleżanki, która też tworzy kwiaty. Tak bardzo ta aranżacja mi się spodobała, że zaczęłam ją wykorzystywać w swoich zdjęciach;)

To już wszystko na dziś. Mam nadzieję, że pomysł na wykorzystanie najnowszego wykrojnika Craft Passion Ci się spodobał. Zachęcam Cię do stworzenia własnych maków polnych. Pamiętaj aby pochwalić się nimi w sieci. Koniecznie oznacz Świat Pasji byśmy mogły zobaczyć Twoje dzieła;)

Papa
Kasia;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.