Cześć;)

Dzisiaj chciałabym pokazać Ci jak wykonana została pocztówka z wakacji – moja inspiracja do wyzwania. Tematem sierpniowego wyzwania na blogu jest gradient – serdecznie zapraszam Cię do wzięcia udziału i zgłoszenia swoich prac.

Etap I – przygotowanie materiałów

Do wykonania pracy wykorzystałam:

  • białe gesso,
  • farba akrylowa w odcieniu jasnoniebieski, jasnobrązowy, granatowy oraz czarny,
  • szeroki syntetyczny pędzel,
  • gel medium,
  • proszek 3D,
  • kartka a4 papieru wizytówkowego lub akwarelowego,
  • plastikowa podkładka lub paleta malarska,
  • baza DL,
  • taśma 3d,
  • nożyczki,
  • klej magic,
  • elementy do wypchnięcia z Action lub elementy z arkuszy do wycinania,
  • muszelki,
  • papier do scrapbookingu – arkusz 07 z kolekcji Marzenia o poranku.

Etap II – wykonanie gradientu

Mój gradient wykonuję na arkuszu a4 białego papieru wizytówkowego. Na plastikową podstawkę wykładam farbę jasnoniebieską oraz białe gesso w podobnej ilości. Oczywiście możesz wykorzystać białą farbę akrylową jeżeli takową posiadasz. Dokładnie mieszam by uzyskać jednolity odcień błękitu. Za pomocą szerokiego syntetycznego pędzla nakładam mieszankę na kartkę. Kolejnym krokiem jest wyłożenie tej samej farby i gessa w proporcji 2 porcje farby 1 porcja gessa – chcę aby kolor był ciemniejszy, wymieszanie oraz nałożenie pędzlem poniżej najjaśniejszego pasa koloru. Pamiętam aby oba odcienie na siebie nachodziły tworząc efekt ombre. Następnie wykładam większą ilość jasnoniebieskiej farby i odrobinę granatowej, mieszam i maluję papier. Teraz nałożę na kartkę farbę granatową bez mieszania jej z innymi odcieniami. Ostatni pas koloru uzyskałam po zmieszaniu dwóch porcji farby granatowej i połowy porcji farby czarnej. Tak umalowaną kartkę pozostawiam do wyschnięcia. Jeżeli dysponujesz małą ilością czasu papier z gradientem podsusz nagrzewnicą lub suszarką do włosów.

Etap III – pocztówka z wakacji

W czasie gdy mój gradient schnie przygotowuję sobie bazę mojej kartki – pocztówki. Z papieru scrapowego wycinam arkusz dopasowany do mojej bazy DL oraz przyklejam go na klej magic. Z bloczka Action wypycham elementy o tematyce morskiej, tj. muszle, mewy, latarnię morską i rozgwiazdy. Nożyczkami dopracowuję krawędzie elementów. Z arkusza a4 wycinam segment, który jest o około 2 cm mniejszy na długości i szerokości od bazy. Dzielę go na trzy równe części, a także każdy z nich podklejam białym papierem wizytówkowym tak by stworzyć dwumilimetrową ramkę.

Gradientowe panele podklejam taśmą 3d o dystansie 2 milimetry, zanim przykleję je do bazy przykładam i dopasowuję. Gdy ułożenie mi odpowiada, odrywam taśmę zabezpieczającą i przyklejam tak by najjaśniejszy element był u dołu. Na plastikową podstawkę wykładam odrobinę jasnobrązowej farby, gel medium i wysypuję proszku 3d. Jeżeli nie posiadasz proszek 3d możesz wykorzystać bezbarwne, białe lub złote mikrokulki. Całość porządnie mieszam i wykładam na dolną część panelu o najjaśniejszym kolorze – stworzy to efekt piasku.

W mojej kompozycji chcę wykorzystać mewy. Podklejam je taśmą dystansową i mocuję rozpoczynając od największego ptaka górnej części kartki. Średniej wielkości mewa ląduje na środkowym panelu, zaś najmniejsza przy krawędzi elementu. Po prawej stronie umieszczam na dystansie latarnię morską. W dolnej części układam kompozycję z papierowych muszel i rozgwiazd, a następnie uzupełniam prawdziwymi muszelkami i odrobiną pasty z kulek 3d.

Etap IV – wykonanie zdjęć i prezentacja

Moja kartka jest już gotowa. Jest bardzo prosta ale przecież “w prostocie siła”. Gradient gra tu główną rolę, zaś reszta dodatków stanowi idealne dopełnienie. A tak prezentuje się ona na zdjęciach;)

Zachęcam Cię do stworzenia swojej wersji gradientu i zgłoszenia pracy na nasze sierpniowe wyzwanie! Nie zapomnij oznaczyć Świat Pasji, byśmy mogli zobaczyć Twoją twórczość.

Pa pa

Kasia;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.