Quillingowe kwiaty są bardzo efektowne. Zarówno te bardzo skomplikowane, jak i te najprostsze. Na pewno wyróżniają się na pracach, a ich autorzy zawsze zbierają wiele pochwał. Ja jestem quillingowym samoukiem, a jeśli Ty chcesz zacząć tworzyć tą techniką, mam dla Ciebie dzisiaj mały poradnik, jak krok po kroku wykonać najprostsze, paskowe kwiatuszki.

quillingowe kwiaty

Kilka tygodni temu, na blogu Kreatywnym napisałam artykuł na temat podstaw tworzenia kwiatów techniką quillingu. Serdecznie zapraszam Cię do lektury, ponieważ znajdziesz tam niezbędne informacje o tym, jak przygotować się do tworzenia. Poznasz narzędzia i materiały. Myślę, że to wartościowy materiał, skoncentrowany w pigułkę :).

Do zrobienia dzisiejszych kwiatków wystarczy Ci kilkanaście pasków, igła do quillingu, klej, szablon i ewentualnie emaliowane kropeczki lub półperełki. Wszystkie niezbędne materiały i narzędzia znajdziesz w Świecie Pasji w dziale Quilling.

Krok po kroku

Tworzenie kwiatków zaczęłam od przygotowania materiałów i narzędzi. Paski oderwałam z zestawu, każdy pojedynczo – na jeden kwiatek przypada 5 pasków.

Quillingowe kwiaty

Po przygotowaniu pasków, zwijam je igłą. Ja akurat użyłam elektrycznej, ale zwykła również świetnie się sprawdzi. Każdy zwinięty pasek włożyłam do kółka w szablonie o tej samej średnicy, aby płatki miały taki sam rozmiar. Bardzo delikatnie wyjęłam kółko z szablonu i zakleiłam końcówkę, a następnie jeden koniec spłaszczyłam, tworząc łezkę.

Quillingowe kwiaty

Quillingowe kwiaty

Quillingowe kwiaty

Quillingowe kwiaty

Po przygotowaniu kilkunastu łezek, połączyłam ze sobą po 5 sztuk, tworząc kwiatek.

Jeśli chcesz zrobić większe kwiatki lub dwukolorowe, to przygotuj po dwa paski i sklej je ze sobą na końcach. Te kwiatuszki robiłam dokładnie tak samo, zwijając na igle. Z tym, że kółka umieściłam w większej średnicy koła na szablonie. Możesz też spłaszczyć kółko na obu końcach i powstanie kwiatek w innym kształcie.

quillingowe kwiaty

Tak prezentują się kółka w szablonie, sklejone, a także gotowe łezki do sklejenia kwiatka 🙂

jak robić kwiaty z quillingu

Możesz również zrobić mniejsze kwiatki, bez użycia szablonu. Wystarczy zwinąć je ciasno igłą, następnie od razu skleić i utworzyć łezkę.

quilling podstawy

zwijanie płatków

kwiatki quillingowe

Tak, jak pisałam, kwiatki możesz wykończyć dodając im środeczki. Możesz do tego wykorzystać przeróżne materiały. Świetnie sprawdzą się pręciki, ozdobne ćwieki. Możesz też zrobić środek z cieńszego paska zwiniętego igłą. Możliwości masz mnóstwo! A jeśli chcesz wykonać bardziej bajeczne kwiatuszki, przyda Ci się karbownica, która sprawia, że paseczki są pofalowane, a kwiatki jeszcze bardziej urocze :).

Zobacz na kwiatuszki, które do tej pory stworzyłam do moich prac (publikowałam je już u siebie), może zainspiruję Cię do tworzenia?

karbownica do quillingu

Na potrzeby tego poradnika, użyłam paseczków dostępnych w sklepie Świat Pasji.

kwiaty

quilling

Jak widzisz, quillingowe kwiaty mimo, że czasochłonne, to sprawiają wiele frajdy, a efekt końcowy – mnóstwo satysfakcji :). Jest to technika, która wymaga wielu ćwiczeń i prób. Jak pewnie widzisz, moje kwiatuszki są bardzo proste, podstawowe, ale i w nich nie ma perfekcji, a to dlatego, że cały czas się uczę. Chciałam Ci jednak pokazać, że początki nie zawsze są perfekcyjne :). A jeśli Cię zainspirowałam – to do dzieła! Czekam na Twoje kwiatuszki.

Pozdrawiam,
Domi

 

Jeden komentarz

  1. Ach moja ukochana metoda. Bardzo sie cieszę że i quillingowe cuda zagościły na blogu. Wyszły super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.