Cześć;)

Do świąt zostało zaledwie kilka dni. Jeżeli do tej pory nie znalazłaś dla siebie idealnej dekoracji na tegoroczne święta, chciałabym zaproponować Ci prosty w wykonaniu świąteczny stroik  z elementem decoupage. Zapraszam!

Aby mój świąteczny stroik mógł powstać rozpoczęłam od zgromadzenia niezbędnych materiałów:

Etap pierwszy – przygotowanie doniczki

W pierwszej kolejności myję i wycieram do sucha moją doniczkę. W ten sposób pozbędę się ewentualnych zabrudzeń i kurzu z powierzchni osłonki. Następnie przechodzę do oddzielenia warstw i wycięcia na oko potrzebnych mi elementów serwetki. Gdy niepotrzebne części serwetki mam oddzielone, za pomocą drobnego pędzelka i wody oczyszczam mój wzór z niepotrzebnych fragmentów. Tym razem robię to bardzo dokładnie. Zanurzam pędzel we wodzie, a następnie moczę serwetkę w miejscach gdzie detale się kończą. Ostatecznie oddzielam suche detale od mokrych odpadów.

Stroik

Kolejnym krokiem jest przyklejenie serwetek na doniczkę za pomocą kleju do decoupage. Nie dużymi porcjami wylewam klej na doniczkę, rozsmarowuję go, a następni przykładam serwetkę. Całość delikatnie rozkładam i przyklejam za pomocą pędzla dodając kolejne krople kleju. Robię to bardzo delikatnie i dokładnie, tak by serwetka się nie przerwała oraz by nie powstały żadne pęcherze powietrza czy brzydkie zagięcia. Całą serię na temat decoupage stworzyła Ola Wu. Jeżeli zainteresowała Cię technika decoupage, we wpisach Oli znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, porady, błędy, triki. Polecam się z nimi zaznajomić;)

Stroik

Gdy detale są już przyklejone, całość podsuszam nagrzewnicą. Pamiętam by nie trzymać nagrzewnicy zbyt blisko, gdyż może to spowodować wrzenie preparatu lub uszkodzenie plastiku. Chcę aby mój świąteczny stroik posiadał motyw śniegu. Do tego celu wykorzystam preparat Snow Crystal marki Pentart, który po nałożeniu gąbką da mi efekt ośnieżonej, mieniącej się powierzchni. Wpierw nakładam pierwszą cienką warstwę na przestrzenie bez serwetki, podsuszam nagrzewnicą. Potem zaś preparat nakładam na całą doniczkę, znów podsuszam.

Stroik

Moje domki muszą posiadać zaśnieżone dachy. Do stworzenia efektu puchu użyłam białej farby akrylowej, a gdy ona zastygła wykorzystałam preparat Ice Crystal marki Pentart. Porównanie pomiędzy Ice a Snow Crystal znajdziesz tutaj. Za pomocą nagrzewnicy wysuszyłam całość. Teraz gdy moja doniczka jest już gotowa mogę przejść do tworzenia stroika z gałązek.

Etap drugi – dekoracja

Mój świąteczny stroik tworzę z żywych gałązek choinki. Uwielbiam delikatny zapach igliwia wypełniający dom. Do doniczki wkładam odpowiednio dopasowaną gąbkę florystyczną do kwiatów żywych. Umieszczam ją dość płytko w osłonce. Na środku instaluję świecę w złotym kolorze. Zaczynając od krawędzi wbijam gałązki, umieszczam ich całkiem sporo – chcę by stroik był gęsty. Kolejnym krokiem jest udekorowanie gałązek. Gdzieniegdzie wklejam za pomocą kleju na gorąco orzechy, sztuczne jabłuszka, a także kolorowe prezenciki. Ostatnim elementem jest łańcuch lampek LED.

Stroik

Podsumowanie

Mój  stroik jest już gotowy. A w ten sposób prezentuje się w całej swojej okazałości. Jest on niewielką a zarazem skupiającą wzrok dekoracją.

Stroik

Stroik

Ten egzemplarz powędruje do bliskiej mi osoby, jako prezent przedświąteczny. Mam nadzieję, że przypadnie jej do gustu. Mam również nadzieję, że przypadł on również Tobie do gustu. Jeżeli tak to koniecznie się zainspiruj i sama przygotuj taką dekorację. Pamiętaj aby oznaczyć Świat Pasji byśmy mogły zobaczyć Twoją wersję tej pracy.

Papa

Kasia;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.