Witaj!

Dzisiaj chciałabym Ci pokazać jak w łatwy i szybki sposób możesz wykonać Chryzantemy złociste – tutorial na kolejne moje kwiaty z foamiranu.

Wykonane są z prostych kółek. Ja wsparłam się tutaj wykrojnikami o trzech wielkościach. Oczywiście, jeśli nie posiadasz maszynki lub wykrojników bez problemu wykonasz kółka ręcznie. Wystarczy, że odrysujesz szablon od np. szklanki, miseczki lub kubka i wytniesz go nożyczkami.

Tak wycięte koła z foamiranu (koniecznie na ciepło) rozdzielam. O wiele łatwiej jest mi wyciąć z kółek płatki wtedy kiedy złożę sobie foamiran na kilka razy np. cztery lub sześć. Wygląda to następująco jak na zdjęciu poniżej. Koła kolejno składałam na cztery części po czym nożyczkami nacinałam kilkukrotnie pod skosem, ale tak by nie przeciąć do końca.

Jak widzisz na zdjęciu środek koła został cały. Na jednego kwiatka zaplanowałam sobie 6 – 7 takich kółek z płatkami. Poniżej zdjęcia obrazujące jak wyglądały koła po ich nacięciu.

Następnie przygotowałam sobie narzędzie do tuszowania, drut florystyczny oraz tusz.

Na drucie florystycznym za pomocą kleju na gorąco osadziłam środki ze styropianowych owoców. Przez długi czas zastanawiałam się jak je wykorzystać. Aż wpadł mi do głowy pomysł na chryzantemy złociste.

Tutaj widzisz już pofarbowane płatki gotowe do grzania na żelazku.

A tu tuż po podgrzaniu.

W przeciwieństwie do innych kwiatów w tych nie gniotę płatków, ani nie formuje ich z użyciem dłutka. Żelazko nadaje im idealną formę.

Na drucik zakładam płatek i przyklejam do kulki. Następnie robię tak z każdym kolejnym gotowym elementem.

Tak wygląda efekt końcowy jednego z najłatwiejszych kwiatów, które wykonałam. Jednak chciałabym zauważyć, że jest to także jeden z większych modeli. Możesz umieścić je w wazonie lub podarować komuś w bukiecie.

Mam nadzieję, że mój post jak i mój kwiatek były dla Ciebie interesujące. Jeśli tak, będzie mi niezmiernie miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza pod postem.

Pozdrawiam serdecznie DT Pati

 

2 komentarze

  1. Super tutorial 🙂 podoba mi się, bo można je zrobić bez wykrojników

  2. Tak spokojnie można poradzić sobie tylko nożyczkami . Cieszę się ,że Ci przypadł do gustu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.