Ostatnio bardzo popularne są kartki w nietypowych kształtach, zatem wykonałam na tutorial na kartkę tee pee – tipi. Kartka ta jest bardzo prosta do wykonania, a jednocześnie bardzo efektowna. Przekonaj się sama.

Wykonanie bazy

Przygotuj papier o wyższej gramaturze, ja użyłam białego papieru i wytnij z niego trzy kwadraty tej samej wielkości (wielkość kwadratów zależy od Ciebie i od tego jakiej wielkości chcesz mieć kartkę). Ja wycięłam kwadraty 15 x 15 cm. Następnie zbiguj kwadraty po przekątnej i złóż każdy kwadrat na pół.

Kolejnym etapem jest ozdobienie kwadratów. Wytnij 6 trójkątów mniejszych o 5 mm od przygotowanych wcześniej baz i oklej kwadraty. Ja wybrałam papiery Craft O’Clock z kolekcji Marzenia o poranku. Do wykonania bazy możesz od razu użyć wzorzystego papieru scrapowego, wtedy nie będziesz musiała go oklejać.

Następnie ułóż dwa kwadraty w poziomie bokami do siebie. Na tak ułożone kwadraty przyklej trzeci, który ułóż równolegle do zgięć dwóch pozostałych. Wyniku tego uzyskasz układ jak na zdjęciu poniżej.

Środek też możesz okleić papierem scrapowym. Natomiast pod dwa skrajne trójkąty możesz przykleić magnesy neodymowe, aby Twoja kartka po złożeniu się trzymała. Możesz też wkleić rzepy, tak jak to zrobiła Kamila.

Ozdabianie

Po sklejeniu możesz przystąpić do ozdabiania. Ja wycięłam gotowe elementy z papieru Craft O’Clock z kolekcji Marzenia o poranku. Zawsze wycinam ich trochę więcej, niż zakładam na początku, bo czasem w trakcie układania kompozycji zmienia się jej koncepcja.

Układam kompozycję kwiatową i podejmuję decyzję co przykleić klejem a co na dystansach.

Po przyklejeniu kompozycji kwiatowej ozdobiłam ją sypkim brokatem tu i ówdzie. A żeby mojej kartce tee pee nadać ostatecznego szlifu przykleiłam motyle.

Tak wygląda gotowa kartka na płasko.

Kartka złożona w tee pee.

Jak zrobić kartkę krok po kroku obejrzysz na fimie

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=uGy8ECgQtMQ]

Ja zrobiłam kartkę imieninową, a Ty na jaką okazję zrobisz swoją?

Jeśli interesują Cię nietypowe formy kartek zajrzyj do pozostałych wpisów z tutorialami kartkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.