Cześć;)

W najbliższym czasie w mojej rodzinie ma się pojawić nowy dzidziuś – dziewczynka. Z tej okazji przygotowałam dla świeżo upieczonych rodziców upominek oraz kartkę z życzeniami 😉 Dlatego też w tym wpisie chciałabym zaprezentować Ci jak wykonana została prosta kartka w kształcie body.

Etap I – przygotowanie materiałów

Moja kartka w kształcie body wykonana została przy użyciu kilku elementów. Wykorzystałam: 

Etap II – wykonanie

W pierwszej kolejności przygotowuję bazę kartki. Odrysowuję ołówkiem na arkuszu papieru scrapowego kształt mojej bazy oraz dokładnie wycinam. Kształt kilkukrotnie dopracowuję nożyczkami tak by pasował idealnie do bazy. Kolejnym krokiem jest przyklejenie wyciętego papieru do bazy. Postanowiłam, iż moja kartka będzie posiadać ozdobiony kołnierzyk oraz rękawki. Wybieram beżowy tiul, na którym przytwierdzone są małe urocze różyczki. Dopasowuję je, docinam i przyklejam w wyznaczonych miejscach. Następnie na plastikowej podkładce wykładam Fiber Paste z odrobiną białego gesso i białym brokatem. Składniki porządnie mieszam do momentu uzyskania gładkiej masy. Poprzez szablon w gwiazdki nanoszę moją pastę na dolną część bazy, a także podsuszam nagrzewnicą.

W międzyczasie wysychania gwiazdek wycięłam serwetkę z wykrojnika Craft Passion oraz  kilka kwiatów i ramkę w kształcie serduszka z arkusza dodatków. Z arkusza tektury wycinam element dopasowany do papierowej ramki oraz maluję go rozwodnionym pigmentem w kolorze intensywnego metalicznego różu. Gdy nasycenie koloru mnie satysfakcjonuje podklejam tekturowy element pod wspomnianą już rameczkę. Dodatkowo doklejam napis. Całą tę konstrukcję wklejam na środek serwetki, a następnie całość umieszczam na bazie i  pozostawiam do wyschnięcia.

Moja kartka w kształcie body ma zmieścić się w kopercie, więc kompozycja kwiatowa nie może być zbyt wypukła. Dlatego zdecydowałam się utworzyć nieduży dystans z wycinanek. Spośród wyciętych elementów wybieram trzy o różnej strukturze i kształcie układu kwiatów.  Dwa detale układam po skosie bazy i przyklejam je na pojedynczym dystansie z resztek tekturkowych. Zaś trzeci będzie stanowił moje centrum kompozycji, dlatego przyklejam go na wcześniejszych elementach mniej więcej na środku również na pojedynczym dystansie.

Ostatnim elementem, który idealnie dopełni całą pracę jest dodanie mikrokulek lub proszku 3d w niektórych miejscach mojej kompozycji. Na plastikowej podkładce mieszam klej magik z niedużą ilością kulek i małym pędzelkiem aplikuję je w różnych zakamarkach wycinanek. Jeżeli chcesz możesz również wykorzystać gel medium do przyklejania proszku 3D.

Etap III – uchwycenie na zdjęciach

Gdy kartka jest już gotowa mogłam wykonać zdjęcia, na których prezentuje się w ten sposób.

Moja kartka w kształcie body jest już gotowa. Mam nadzieję, że przypadła Ci do gustu. Koniecznie spróbuj swoich sił i stwórz swoją wersję takiej kartki;) Pamiętaj aby swoimi poczynaniami pochwalić się w sieci i oznaczyć Świat Pasji byśmy mogły zobaczyć Twoją piękną prace;)

Pa!
Kasia;)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.