kolczyki z flamingami

Witaj,

Dzisiaj chcę Ci pokazać kolczyki, wykonane z czarnych sznurków soutache i koralików 4mm,  z pięknymi flamingami na szklanym kaboszonie, oraz z różowymi dodatkami w postaci koralików i sznurka skręcanego. Przy okazji tego wpisu, chcę Ci pokazać, jak w bezpieczny, łatwy i intrygujący sposób stworzyć spójny biżuteryjny projekt.

kolczyki z flamingami

Przy jednolitym podstawowym kolorze możesz dodawać różne odcienie danego koloru, lub też różnokolorowe dodatki. Ale szczególną uwagę musisz zwrócić uwagę na kolory swojego kaboszonu lub punktu centralnego. W tym przypadku kaboszon z flamingami jest punktem centralnym.

 

kolczyki z flamingami

kolczyki z flamingami

Widać w nim takie kolory jak: jasny róż, ciemny róż, żółty, pomarańczowy, czarny. Najbezpieczniejszym zatem połączeniem jest wykonanie czarnej podstawy z dodatkiem kilku lub wszystkich z tych wymienionych kolorów. Ja użyłam koloru czarnego w przeważającej ilości. Przy takim doborze barw będziesz miała pewność, że kolczyki będą wyglądały cudownie oraz że wszystko będzie ze sobą współgrało. Oczywiście, równie pięknie by  wyglądały z przewagą różowego, a dodatkiem pozostałych kolorów itp. Jednak to już zależy od Twoich testów lub zamiłowania do ryzyka 🙂 Kiedy nabierzesz już wprawy w dobieraniu kolorów, nie będzie Ci to sprawiało żadnych problemów i będziesz mogła eksperymentować.

Tutaj przygotowałam dla Ciebie dwa zestawy kaboszonów ze sznurkami, abyś mogła dokładniej zobaczyć, na przykładach, jak to wygląda:

kolczyki z flamingami

Kaboszony są kolorowe, więc to trochę wyzwanie. W zasadzie każdy kolor mógłby być tym przeważającym, lub kolczyki mogłyby być tak samo kolorowe. Ale zwróć uwagę na zestawienie – granatowa baza, czyli przewaga tego koloru, a dodatki, oraz sznurki w kolorach pomarańcz, czerwony i zielony.

I następny przykład:

kolczyki z flamingami

Tutaj, moim zdaniem, zdecydowanie przemawia bordowa baza oraz dodatki w kolorach bieli, pomarańczu i zieleni. A Ty jak dobrałabyś kolory?

Dla przypomnienia moje kolczyki z flamingami w pełnej krasie – kontrasty to dobra rzecz nie tylko w tworzeniu biżuterii.

kolczyki z flamingami

kolczyki z flamingami

A już w przyszłym wpisie, pokażę Wam jak ładnie wykończyć tył naszej biżuterii i wytłumaczę, co to jest tzw. “murek”.

Mam nadzieję, że mój wpis Ci się przyda i będzie kolejną zachętą do tworzenia biżuterii w tym właśnie stylu.

Pozdrawiam,

Marta

kolczyki z flamingami

2 komentarze

  1. Avatar

    Ogromne! Ale jak pięknie wyglądają, trochę tajemniczo i z charakterem. Dawno nie widziałam takiego dzieła sztuki!

  2. Avatar

    nie są az tak duże 😀 soutache ma to do siebie, że jest niesamowicie lekki, a ja lubię duże rzeczy 🙂 Dziękuję bardzo za tak miłe słowa <3

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.