Cześć;)

W dzisiejszym wpisie pokażę Ci jak powstała kompozycja z elementów do wycięcia, w której układ z wycinanek uzupełniłam kwiatami z foamiranu 😉 Zapraszam!

Materiały:

Baza

Aby kompozycja z elementów do wycięcia mogła powstać, muszę przygotować najpierw bazę kartki. Moja kartka jest kwadratowa o wymiarze 14 cm. Z bloczka Lemoncraft wybieram arkusz z wzorem koronki w odcieniach beżu i bieli. Odmierzam wymiar i docinam a następnie wklejam. Z kolekcji Craft O’Clock dobieram papier – jest to arkusz 04, docinam tak by panel był mniejszy o 1 centymetr z każdej strony. Podklejam go papierem wizytówkowym, a następnie umieszczam na dystansie 1,5 mm. Postanowiłam dodać stemplowania napisów w niektórych miejscach na arkuszu. Wykonuję je za pomocą stempla z drobnymi napisami i tuszu alkoholowego, który odporny jest na wodę.

Kolejnym krokiem jest przyklejenie pośrodku koronki – ja wybrałam koronkę o szerokości 1,5 cm w beżowym odcieniu. Odmierzam dwa równe fragmenty, docinam i mocuję za pomocą kleju na środku kartki. W centralnej części panelu postanowiłam umieścić serwetkę wyciętą w beżowym papierze. Krawędzie podklejam niewielkim dystansem, smaruję klejem i doklejam do koronki. Obok kartki rozkładam sobie elementy, które wcześniej wycięłam i  rozdzielam je. Wybieram także kwiaty z foamiranu, które chcę wykorzystać by uzupełnić kompozycję. Tutorial na te kwiaty pojawi się niebawem na Blogu Kreatywnym;)

kompozycja - elementy

Kompozycja

W pierwszej kolejności na środku serwetki mocuję tekturkowy napis “Wszystkiego najlepszego”. Spośród wyłożonych wycinanek wybieram dwa elementy o wzorze peonii, dwie róże oraz kilka pąków o różnej wielkości. Kompozycja na kartce będzie usytuowana poniżej napisu, zaś kwiaty z pianki foamiran będą stanowić pierwszy plan. Najpierw całość układam bez użycia kleju. Papierowe kwiaty delikatnie formuję palcami – krawędzie peonii wywijam ku górze, zaś róże i pąki ku dołowi. Foamiranowe kwiaty układam obok siebie, następnie bardziej w tyle umieszczone zostają peonie na 3mm dystansie, na 2mm dystans mocuję róże, zaś pąki układam bez dystansu. Gdy całość kompozycji mi odpowiada przechodzę do wklejenia detali.

Aby kompozycja prezentowała się okazale uzupełniam ją liśćmi w różnej wielkości oraz satynową cienką wstążeczką, którą wklejam pod foamiranowy kwiat, w lewym rogu. Liści umieszczam bardzo dużo, gdyż chcę by ich kolor dodał odrobinę kontrastu kartce. W górnym prawym rogu dodałam dwie kropelki enamel dots, gdyż wydawało mi się, że jest tam dość pusto.

kompozycja - układ

Koperta

Moja kartka jest już gotowa. Pod wpływem impulsu zdecydowałam, iż ozdobię także kopertę 3d, do której kartka zostanie włożona. Spośród papierów w deski wybrałam arkusz pasujący do kartki, odmierzyłam odpowiednio, docięłam i nakleiłam na bazę za pomocą kleju Magic. Całość postanowiłam przewiązać satynową wstążką, którą wykorzystałam w dekoracji kartki. Dodatkowo przy dolnej krawędzi pudełka nakleiłam koronkę, by kartka i koperta idealnie do siebie pasowały.

Zdjęcia

Cały zestaw – kartka i koperta idealnie do siebie pasują, zaś kompozycja dzięki pomieszaniu rodzajów kwiatów prezentuje się bardzo bogato i wyjątkowo efektownie. Pozostało mi tylko zaprezentować Wam pracę w pełnej okazałości na przejrzystych i estetycznych zdjęciach.

kompozycja - gotowa praca

Koniecznie podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tej pracy. Zachęcam Was także do zainspirowania się i stworzenia swojej wersji. Gdy stworzycie swoje dzieło to koniecznie pochwalcie się nim w sieci.  Pamiętajcie aby oznaczyć Świat Pasji i Blog Kreatywny.

Papa:)
Kasia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.