Dzień dobry,

tak jak obiecałam Ci ostatnio, dzisiaj przychodzę z tutorialem. Będzie to kopertówka ślubna. Zatem jeżeli masz ochotę, to możesz wykonać ją krok po kroku ze mną. Zapraszam serdecznie 🙂

Co potrzebujemy? Na początek 2 kartki papieru wizytówkowego białego oraz tablicę do bigowania. Z jednej kartki papieru robię bazę kopertówki, z drugiej przepaskę, która tą kopertówkę będzie zamykała.

Na przepaskę potrzebuję pasek o wymiarach 7cm-23 cm. Ponieważ moja tablica do bigowania jest w calach więc bigowanie będę podawać w calach. I tak przepaskę biguję na 3 1/4 oraz 7 3/8 cala:

Bazę kopertówki tworzy papier o rozmiarach 21-28 cm. Biguję ją na 3 1/4 oraz 7 1/4 cala. Różnica w stosunku do przepaski to o 1/8 cala mniej. Spowodowane jest to tym, żeby przepaska swobodnie wchodziła na kopertówkę.

Środkowa część mojej kopertówki to w przybliżeniu 10 cm. Szersze skrzydło wycinam ozdobnym szerokim dziurkaczem brzegowym. Z kolei na węższe wybieram dziurkacz z delikatniejszym wzorem. Po wycięciu dodatkowo biguję 3/4 cala i całość zaginam.

Oklejam każdą stronę kolorowym papierem. Ja wykorzystałam najnowszą kolekcję papierów Craft O’Clock – Lovely Pincess. Papier docinam tak, żeby był o 0,5 cm mniejszy niż baza kopertówki. Po przyklejeniu zostanie wokół niego biała obwódka z papieru wizytówkowego. U mnie w przybliżeniu 5-20,5 cm do 6-20,5 cm. Ale wszystko będzie zależało od tego jakich dziurkaczy brzegowych użyjesz. Musisz sobie dokładnie wymierzyć.

Po oklejeniu papierem, sklejam boki i tworzę kieszonkę:

Tak prezentuje się oklejona baza kopertówki:

Teraz pozostało mi ozdobienie bazy. Na początek naklejam 2 serduszka. Podklejam je kostkami 3D i naklejam jedno na drugie. Będą one “hamulcem” dla przepaski. Chodzi o to, żeby można ją było zdjąć tylko w jedną stronę.

Zbigowaną przepaskę sklejam i oklejam papierem. Analogicznie jak przy kopertówce, papier docinam nieco mniejszy, aby zostawić biały margines. Następnie ozdabiam. Ja wybrałam duże serce, które ozdobiłam kwiatami, listkami oraz motywem pary młodej.

Sprawdzam czy stoper dla przepaski się sprawdza i czy jest w odpowiednim miejscu.

Wytrwałaś do końca? Tak prezentuje się moja kopertówka ślubna:

 

Jeżeli skorzystasz z kursu – pochwal się proszę w komentarzu swoją kopertówką. Pozdrawiam ciepło.

Agnieszka chanya13

2 komentarze

  1. Bardzo ladna kopertowka. Ciekawie i delikatnie prezentuje sie azurowy brzeg. Ja tez czesto robie kopertowki na rozne okazje wlasnie z taka ozdobna opaska.mozna zobaczyc je na moim Blogu. Pozdrawiam.

  2. bardzo fajny pomysł na kartkę 🙂 dzięki za tutka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.