Cześć

Postanowiłam poprowadzić krótki poradnik o tym co potrzebujesz by stworzyć różnego rodzaju kwiaty nie tylko z foamiranu. Na początek chciałabym omówić wszystko to, co według mnie jest najbardziej przydatne w tej technice. Postaram się delikatnie wspomóc w wyborze narzędzi i akcesoriów oraz dodatków do stworzenia pięknych kwiatów.

Tak prezentują się pierwsze kwiaty, o których chciałam Ci opowiedzieć w tym wpisie. Są to kwiaty z wykrojników różnego rodzaju i wielkość przeróżnych producentów, między innymi polskich.

Podstawowym akcesorium do modelowania kwiatów jest piankowa mata. Kiedyś myślałam, że bez tej drobnej inwestycji sobie poradzę. I owszem radziłam dość długo. Nadszedł dzień, że jakiś mały chochlik w środku powiedział “kup” i kupiłam.

Nie żałuję! To było coś dzięki czemu moje kwiaty pięknie się wywijają.

Kolejne must have to dłutka kulkowe. W sprzedaży jest ich wiele rodzajów i wielkości. Ja zwykle używam tych średnich i malutkich. Są dla mnie niezastąpione.

 

Na rynku są również specjalne narzędzia do formowania płatków w kwiatach.

Żelazko to coś co posiada każda z nas. Ja mam zwykłe domowe żelazko, które kiedyś służyło do prasowania ubrań, ale od kiedy się przestało nadawać trafiło na biurko w mojej pracowni. To właśnie jego używam do wykonywania kwiatów.

Foamiran

Kwiaty, które widzisz na zdjęciu poniżej wykonałam z foamiranu “na ciepło” ten jest moim ulubionym, gdyż udaje mi się nie potargać przy gnieceniu foaminu zbyt mocno. Należę do “fizoli” i większość robię na siłę, zatem potrzebuję półproduktów dostosowanych do moich “twardych” rąk.

Kwiaty na zdjęciach są cieniowane tuszami, które nanoszę za pomocą gąbeczek mocowanych na narzędziu blendującym. Nanieść możemy jeden lub więcej kolorów wedle uznania na wybranych miejscach wyciętych płatków lub na ich całości.

Jako, że nie jestem fanką wielkiej ilości kolorów na pracach i zwykle idę w zasadę trzech kolorów kwiaty moje również są dwu kolorowe by nie przesadzić.

Ozdoby jako środki kwiatków.

Środki zwykle wykonuję z pręcików lub dżetów. Można również w tym celu wykorzystać ozdobne ćwieki, półperełki czy też półkryształki.

Czasem łączę obie te opcje, wtedy przeciągam pręciki i na środek naklejam jeszcze pięknie błyszczącego się dżeta.

Do klejenia używam pistoletu z klejem na gorąco.

Dodatkowo, w zależności od pracy, ozdabiam moje kwiaty preparatem do tworzenia kropel rosy, czyli glittter liner. Zamiast niego możesz użyć preparatu szklącego np. glossy accents lub lakier 3D. Czasem palcem nanoszę klej typu magic i posypuję mniejszym lub większym rozmiarem szkła sypanego. Kwiaty będą wtedy cudownie się mieniły.

Będzie mi bardzo miło, jeżeli mój wpis Ci się podobał na tyle, że zostawisz po sobie ślad w komentarzu. Poza tym jeśli chcesz wiedzieć dodatkowo coś konkretnego, to zostaw komentarz.  Postaram się w kolejnym wpisie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Przypominam również ze w maju wyzwanie dotyczy Kwiatów Handmade.

Pozdrawiam Pati z Craft Drużyny

2 komentarze

  1. Bardzo fajny i przejrzysty artykuł 🙂 Bardzo lubię robić foamiranowe kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.