poinsecje, Poinsecje z foamiranu

Witaj!

Prawdopodobnie już zaczynasz myśleć nad pracami o tematyce świątecznej. Dlatego też przychodzę do Ciebie z moją propozycją na poinsecje z foamiranu. Będzie to krótki kurs na kwiaty do prac świątecznych.

Od czego zaczniemy? Najpierw należy przygotować płatki. Ja wycięłam je z użyciem wykrojników i maszynki, bo tak jest szybciej. Jednak równie dobrze możesz przygotować sobie szablon i wyciąć je odręcznie nożyczkami. Możesz również użyć zupełnie innych wykrojników.

Kolejny krok to przygotowanie tuszy  – w moim przypadku to IzInk verveine oraz ocean, Do nanoszenia tuszu używam aplikatorów z gąbeczką – to nimi tuszuję (blenduję). W tym momencie przygotowuję sobie już pręciki na środeczki. Możesz je oczywiście zastąpić innymi błyskotkami w postaci pół perełek itp.

Następnie płatki tuszuję gdzieniegdzie na niebiesko i gdzieniegdzie na cytrynowo.

 

W przeciwieństwie do innych kwiatów z foamiranu przy poinsecji mało naciągam płatki. Natomiast tak samo jak przy innych podgrzewam płatki na żelazku.

Następnie za pomocą niezastąpionego (dla mnie) narzędzia – szydełka, przeciągam pręciki przez dziurkę. Ze względu na fakt, że dziurki robią się za pomocą wykrojnika same ta czynność mi odpada. Natomiast jeśli Twój wykrojnik dziurek nie posiada spokojnie szydełkiem wykonasz je sama. Możesz też użyć igły introligatorskiej.

Prawdopodobnie już się domyślasz, że w tej chwili musimy użyć kleju na gorąco i skleić płatki ze sobą oraz przykleić pręciki do kwiatka.

Gotowy kwiat poinsecji również na klej na gorąco kleimy na gotowej już pracy.

Dlaczego postanowiłam użyć w tej pracy poinsecje w dwóch kolorach? Odpowiedź jest prosta, zrobiłam to ponieważ ostatnio na dobre zagościły u mnie świąteczne papiery Craft’o’Clock. Wykonane poinsecje idealnie pasowały do ozdobienia pracy wykonanej z ich użyciem.

Podsumowując nie potrzebujesz wielkiej ilości sprzętu, by wykonać ciekawe kwiaty np. poinsecje i użyć ich do ozdabiania swoich prac. Bezsprzecznie taka poinsecja może być również ozdobą choinki bądź innej dekoracji świątecznej np. stroika świecy. U mnie ozdobiła ona wieczko eksplodującego pudełka. Zobacz sama jak to wygląda 🙂

W nawiązaniu do wcześniejszych wpisów z mojego cyklu poinsecje zostały wykonane bardzo podobnie, nieprawdaż?

Jeśli mój kurs się podobał będę wdzięczna za komentarz.

 

Pozdrawiam DT Pati

3 komentarze

  1. poinsecje, Poinsecje z foamiranu

    ale piękne poisencje, boxik również. Muszę sobie sprawić takie małe żelazko do kwiatów 🙂

  2. poinsecje, Poinsecje z foamiranu

    Kurs jest świetny.
    Zrobiłaś przepiękny box.
    pozdrawiam barbaratoja

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.