Lubię kartki, które można zrobić nie posiadając zbyt wielu akcesoriów i materiałów. Chciałabyś spróbować zrobić kartkę, ale nie wiesz czy to dla Ciebie, a nie chciałabyś wydawać zbyt wielu pieniędzy? Jeśli tak to ten wpis jest dla Ciebie. Pokażę Ci jak wykonać prostą kartkę ślubną, do  której wykonania nie potrzebujesz specjalnych akcesoriów poza klejem i nożyczkami. Natomiast do jej stworzenia wykorzystasz minimum materiałów 🙂 Gotowa do działania? Zatem zaczynamy!

Będziesz potrzebować bazę w Twoim ulubionym kształcie, swój ulubiony papier, grafikę młodej pary lub z parę z wykrojnika i napis.

Z ulubionego papieru wytnij trzy kwadraty, każdy mniejszy o około centymetr. Ja użyłam papieru firmy Craft O’Clock. Jeśli masz trudności z dobraniem papierów kolorystycznie, to dobierz je z jednej kolekcji wtedy z pewnością będą do siebie pasować. Po wycięciu kwadratów przyklej pierwszy klejem do bazy, natomiast każdy kolejny z użyciem dystansem 3D.

Z papieru z kwiatami wytnij kwiaty, którymi ozdobisz swoją kartkę. Ja wycięłam je z tej samej kolekcji papierów. Kwiatów wytnij trochę więcej niż zakładasz, że użyjesz, abyś miała swobodę w ich układaniu. Proponuję skorzystać z nożyczek do precyzyjnego wycinania.

Następnie na dystansie na kartkę przyklej młodą parę – może to być grafika lub z wykrojnika tak jak u mnie.

Teraz zacznij układać kompozycję z kwiatów. Na wierzchniej warstwie mam wzór z kwiatami, można go wykorzystać do stworzenia kompozycji kwiatowej. Przyklejaj kwiaty na dystansach, a kompozycja sama się ułoży. Dodałam również listki, które wycięłam razem z kwiatkami. Poprzyklejałam je jako wypełnienie kwiatowej kompozycji

Ostatnie szlify na kartce – przykleiłam dobrane kolorystycznie cekiny i napis. Dodatkowo, aby urozmaicić moją kartkę dodałam mikrokulki (przykleiłam je klejem). Jeśli nie używasz mikrokulek, a chciałabyś spróbować polecam te w okrągłym pojemniczku, jak na zdjęciu poniżej. Będziesz mogła spróbować, czy praca z nimi ci odpowiada. A pudełeczko zawiera całkiem pokaźną paletę kolorystyczną.

Gotowa kartka ślubna wygląda tak:

Prawda, że prosta kartka? Napisz czy lubisz robić takie kartki 🙂

Pozdrawiam serdecznie

Jeden komentarz

  1. dziękuję Kochana za tutorial ;* przede mną jeszcze długa kartkowa droga 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.