Cześć!

Bardzo mi miło, że mogę dołączyć do Craft Drużyny Bloga Kreatywnego.

Dzisiaj mam dla Ciebie pierwszy wpis, a w nim opisuję 3 sposoby na barwienie papierów do użycia w scrapbookingu. Jeśli kiedykolwiek chciałaś zrobić swoje własne tła do kartek, to wierzę, że mój wpis na pewno będzie dla Ciebie pomocny.

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest przygotowanie papierów do ozdabiania. Ja wybrałam papier akwarelowy w białym kolorze, ponieważ właśnie taki kolor według mnie najlepiej pokazuje efekty końcowe. Przycięłam papier do różnych rozmiarów, aby potem wykorzystać go do kartek świątecznych. Robienie własnych teł na papierze akwarelowym to niesamowita zabawa, która może zaskoczyć Cię efektami końcowymi!

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

Kolejny krok to tuszowanie brzegów, czyli mój sposób na postarzenie papierów akwarelowych. Uwielbiam ten sposób, bo bardzo lubię styl vintage, ale uważam, że w kartkach świątecznych nie może tego tuszowania zabraknąć. Tuszuję zwykle przy użyciu specjalnych gąbkowych aplikatorów, co jest bardzo wygodne, a poduszki z tuszem uzupełniam co jakiś czas. Efekt mojego tuszowania możesz zobaczyć poniżej. Użyłam tutaj specjalnie trzech różnych odcieni tuszów w kolorach typowych dla stylu vintage: vintage photo, walnut stain i tea dye.

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

Jak zrobić tło w pracy? Pasta modelująca i maski

Jednym z moich ulubionych sposobów na zrobienie tła w pracy jest po prostu naniesienie pasty modelującej przez maski. Wybrałam trzy różne wzory. Tak, aby pasowały do mojej wizji projektu na kartki świąteczne. Ważne jest to, aby dobrze trzymać maski podczas nakładania preparatu. Jeśli masz z tym trudność, możesz je nawet przykleić kawałkiem taśmy. W ten sposób zyskasz pewność, że odbijesz wzór równo w konkretnym miejscu. Bardzo ważne jest to, aby dokładnie wysuszyć pracę za pomocą nagrzewnicy lub zwykłej suszarki do włosów. Jeśli interesuje Cię temat postarzania papieru, to koniecznie przeczytaj ten obszerny artykuł.

Zrobienie tła w pracy w taki sposób pozwoli Ci nie pobrudzić bazy kartkowej, a jednocześnie jest bardzo łatwe do wykonania.

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

Barwienie papieru akwarelowego do użycia w scrapbookingu na 3 sposoby: mgiełkami, tuszami i farbą

Po wyschnięciu moich teł, pora na kolejny etap barwienia papieru akwarelowego. Do tego celu wybrałam przede wszystkim trzy różne techniki i zupełnie inne preparaty. Są to: 3 kolory mgiełek Tattered Angels, w tym mgiełka fioletowa Lavender Fields, tusze Distress, farba Izink i biały cienkopis Gelly Roll.

Zacznę od pierwszego, trójkolorowego tła. Można je ozdobić na dwa sposoby: psiukając mgiełką w pewnej odległości lub (jeśli zatka się atomizer) odkręcić butelkę, nanieść trochę koloru na pracę i rozprowadzić resztę pędzelkiem. Przy stosowaniu pierwszej metody, trzeba uważać na odpryski.

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

Drugie tło to nic innego jak punktowe tuszowanie. Pomogły mi w tym dwa kolory tuszów Distress: ciemnozielony Pine Needles i Walnut Stain.

 

Trzecie tło było bardzo łatwe do wykonania. Użyłam tuszu Izink pigment Tulip w kolorze czerwonym, który rozrobiłam z wodą i powstała farba. Taką farbę na moje tło naniosłam palcami. Gdy całe tło wyschło, poprawiłam napis białym cienkopisem Gelly Roll.

 

 

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

 

Barwienie papierów do użycia w scrapbookingu

Jeśli uważasz ten artykuł za przydatny dla Ciebie, podziel się nim ze znajomymi! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.