Cześć!

Być może już wiesz, że w mojej pracowni często tworzę albumy. Dzisiaj zauroczona bazą z eco scrapbooking, postanowiłam pokazać Ci słodki i dziecięcy album leporello w pudełku.

Z pewnością widziałaś już tę bazę albumu w sklepie Świat Pasji. Posiada ona pudełko. Przyznam, że jego złożenie jest bardzo proste. Dzięki wymiarowi albumu mały bloczek papierów firmy Craft’o’Clock idealnie wystarczył do oklejenia całej bazy. Dodatkowo użyłam arkusza z Die Cuts oraz arkusza do wycinania elementów z kolekcji i arkusza z napisami.

W związku z tym, że leporello jest składane dość ciasno postanowiłam, że maty na zdjęcia przykleję na taśmę dwustronną. W przeciwieństwie do standardowych albumów gdzie maty mocuję na kosteczkach dystansowych. Z kolei elementy, które wykorzystałam do ozdabiania albumu kleiłam już własnie za pomocą dystansu 3D.

Tutaj chciałabym wtrącić, że wszystko robię za pomocą taśmy. Nie kleję papieru do bazy za pomocą kleju, gdyż nie podoba mi się powstały efekt. Dla mnie wygląda to mało estetycznie gdy papier wygina się i marszczy. Niestety nie potrafię kontrolować kleju, który wszędzie się leje. Natomiast kleju używam do sklejania tekturek oraz do naniesienia np. brokatu czy tłuczonego szkła na kwiaty.

Pierwsza strona tytułowa jest zawsze stroną bardziej ozdobną. Ostatnia strona, na której to album leży w pudełku została wykonana bez maty. Nie ozdobiłam jej również niczym innym niż papier scrapowy z kolekcji.

Zwróć uwagę, że w moich albumach staram się robić maty w różnych wielkościach i w różnym położeniu (poziomo i pionowo). By osoba do której album trafi mogła wkleić zdjęcia z różnych momentów swojego życia lub wycieczek, które przecież nie zawsze są wykonane w takim samym ułożeniu. Ja zdjęcia zbieram miesiącami, a nawet i latami posiadam większe i mniejsze stąd pomysł na różnej wielkości maty.

Teraz już zobaczyłaś album leporello w pudełku w całej okazałości. Mam nadzieję, że spodobał Ci się mój wpis inspiracyjny. Jeśli tak, będę wdzięczna za pozostawiony komentarz.

DT Pati

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.