Cześć! Dzisiaj mam dla Ciebie blejtram na walentynki w kształcie serca w stylu mixed media. Opowiem Ci, w jaki sposób możesz stworzyć podobny wykorzystując różne przydasie i media. 

Jak stworzyć blejtram na walentynki w kształcie serca w stylu mixed media? Kilka wskazówek i porad

Pierwszy krok tworzenia blejtramu to przede wszystkim dokładne pokrycie całej powierzchni bazy białym gesso, media nie będą się wchłaniać zbyt szybko. W wyniku czego pozostaną na powierzchni, a kolory na mojej pracy będą zdecydowanie bardziej żywe. w między czasie gdy mój blejtram wysychał przygotowałam sobie szablony. Między innymi wybrałam szablon z motywem ceglastego muru i naniosłam go w trzech miejscach. Oczywiście użyłam do tego ulubionej, złotej pasty do tworzenia tekstur od Aladine. Mokrą jeszcze pastę posypałam błękitnym pudrem, dodałam też nieco czarnego, a następnie wygrzałam wszystko nagrzewnicą. Proszek się rozpuścił i tym samym wysuszyłam w ten sposób pastę.

Blejtram na walentynki w stylu mixed media

 

Ponieważ czegoś nadal mi brakowało postanowiłam dodać jeszcze przecierki z innego wzoru szablonu. Zatem w wolnych miejscach na blejtramie naniosłam kwiatowy wzór. Wybrałam prawy górny róg, dolną część pracy, kawałek z lewej strony i trochę środka. Dzięki takiemu rozmieszczeniu, wzory z szablonów na mojej pracy ciekawie się komponują. Tym razem użyłam białej pasty modelującej

 

Nadeszła pora na zdobienie i wybór kolorów do wykończenia mojej pracy. Użyłam głównie mgiełek i kolorowych proszków pigmentowych, które rozrabia się z wodą. Coś w stylu proszków shiny powder 13arts. Wybrałam brązową i różową mgiełkę i żółty proszek, który rozwodniłam do odpowiadającej mi konsystencji. Media te nakładałam tu i ówdzie tak aby efekt całości mnie zadowolił. Następnie wysuszyłam swoją pracę.

 

 

Aby dodać pracy nieco kontrastu i swego rodzaju pazura, odbiłam gdzieniegdzie fragmenty stempla z wzorem ręcznego pisma. Kiedy już baza zaczęła wyglądać tak jak sobie tego życzyłam, to zaczęłam budować kompozycję.

Blejtram na walentynki w stylu mixed media

Przygotowałam sobie trochę elementów: skrawek papieru, efemerę z dziewczynką, dwa duże napisy wycięte z papieru, metalowe elementy, tekturki z małymi serduszkami, kwiaty papierowe i tekstylne, wycisk z masy plastycznej. Wystarczyło to wszystko odpowiednio ułożyć, aby efekt końcowy w pełni mnie zadowalał 🙂 I gotowe!

serce na walentynki w stylu mixed media  

Jeśli masz jakieś pytania dot. tworzenia kompozycji na blejtramie lub mediów – śmiało zostaw komentarz. Mam nadzieję, że moja dzisiejsza inspiracja przypadnie Ci do gustu, a tekst trochę rozjaśni Ci tworzenie blejtramów i spróbujesz przygotować swoje własne dzieło 🙂 .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.