Czy słyszałaś o czymś takim jak efekt mchu? A może kupiłaś już taką pastę i wciąż zastanawiasz się jak jej użyć? Zatem zapraszam na wpis, w którym pokażę Tobie jak uzyskać efekt mchu. A przede wszystkim porównam dwa popularne na polskim rynku produkty, dzięki którym właśnie można uzyskać taki efekt.

Efekt mchu pasta PENTART

Jest to pasta na bazie wody, która daje efekt mchu. Występuje w dwóch kolorach, jasny zielony i zielony. Pastę nakładamy na powierzchnię szpachelką lub pędzlem i formujemy warstwę wg własnego uznania. Następnie podgrzewamy pastę, najlepiej nagrzewnicą aby ją “nadmuchać”, w efekcie czego pasta napęcznieje i będzie przypominać prawdziwy mech. Po wyschnięciu pasta jest twarda. Jeśli chcesz aby była miękka, to  jeszcze przed suszeniem posyp ją aksamitnym proszkiem (również firmy pentart). W celu uzyskania bardziej naturalnego efektu mchu możesz ją jeszcze po wyschnięciu cieniować matowymi farbami akrylowymi – tak zaleca producent. Na zdjęciu poniżej widzisz jak użyłam do cieniowania jasno zielonej farby metalicznej, moim zdaniem nie był to dobry pomysł, ale użyłam jej tylko po to, aby pokazać Ci ten efekt cieniowania. Osobiście polecam użyć wosku zamiast farby, łatwiej się nakłada i również daje świetny efekt.  

Efekt mchu farba CADENCE

Jest to farba na bazie wody, dzięki której uzyskasz wymiarowy i niemalże naturalny efekt mchu. Do stosowania na każdej powierzchni nadającej się do malowania. Farbę najlepiej powinnaś nakładać sztywnym szczeciniastym pędzlem. Dla lepszego efektu warto wymieszać oba odcienie czyli jasną zieleń i ciemną zieleń. Farbę możesz wysuszyć nagrzewnicą albo zostawić do wyschnięcia. Po wyschnięciu farba jest twarda i chropowata. 

 

efekt mchu cadence

Moja opinia

Ciężko tak naprawdę podjąć mi decyzję, która farba / pasta jest lepsza ponieważ są one zupełnie inne. Zanim zdecydujesz się na zakup jednej z nich polecam Ci jeszcze obejrzeć recenzję na moim kanale you tube, w której pokazuję jak nakłada się oba te produkty i co się z nimi dzieje po wyschnięciu. 

I jeszcze moja praca z wykorzystaniem obu past:

Podsumowując, w zależności jaki efekt chcesz uzyskać, taki produkt powinnaś wybrać. Mam nadzieję, że wpis i filmik okazały się przydatne i teraz będzie Tobie łatwiej dokonać wyboru. A może już używałaś, któregoś z tych produktów? Koniecznie podziel się opinią w komentarzu! 

 

Pozdrawiam

Patrycja, Scrapatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.