Witaj! Coraz chętniej kupowanym prezentem na rożne okazje jest karta podarunkowa. Dającemu zaoszczędza czas biegania po sklepach i szukania wyjątkowego prezentu, a obdarowanemu daje możliwość wybrania sobie tego, czego naprawdę sobie życzy. Oczywiście może się zdarzyć, że to zupełnie nie trafiony pomysł, ale fakt jest taki, że wiele osób choć raz w życiu taką kartę kupiło lub dostało. I teraz do akcji wchodzę ja z propozycją, jak pięknie zapakować tę kartę, żeby obdarowany ucieszył się dwa razy, raz na widok opakowania i drugi raz na widok karty. Moja propozycja to bogato zdobiona koperta na kartę podarunkową.

Koperta w stylu vintage

Wpadły mi w ręce przecudne papiery Craft O’ Clock Vintage Bisou i odpłynęłam. Już dawno żadna kolekcja mnie tak nie zachwyciła, dlatego postanowiłam ozdobić moją kopertę właśnie w stylu vintage. Wzięłam różową kopertę w standardowym formacie C6 i zaczęłam od potuszowania boków. Następnie odrysowałam ołówkiem kształt koperty, wycięłam odpowiednie kawałki i nakleiłam na przód i wnętrze koperty. Dodałam pomponiki na taśmie, żeby góra ładniej się prezentowała.

Następnie wykrojnikami wycięłam płatki kwiatów oraz listki i gałązki w różnych rozmiarach. Zrobiłam trzy kwiaty, każdy w innym kolorze i stylu. Pod kwiatami przykleiłam koronkę i gipiurę, a następnie ułożyłam kompozycję kwiatową, bogato przystroiłam ją listkami i dodałam sznurkowe kokardki. Na koniec pochlapałam całość rozwodnionym białym gesso, żeby optycznie połączyć wszystkie elementy.

Tag z kartą podarunkową

Kartę podarunkową postanowiłam również wyeksponować w ciekawy i elegancki sposób. Zamocowałam ją do tagu, który wkłada się do koperty.

Tag ozdobiłam w przewodnim dla projektu stylu vintage, zrobiłam jeszcze jeden kwiat z papieru. Jak widać, karta specjalnie zamocowana jest na dole tagu, żeby w momencie wręczania nie było jej widać. To ma być niespodzianka ;). Kopertę można wręczyć bezpośrednio w takiej postaci, albo włożyć do torebeczki lub zapakować w celofan.

W momencie wyjęcia taga ujawnia się niespodzianka :).

Jak Ci się podoba koperta na kartę podarunkową? Jesteś zwolenniczką kupowania kart czy wręcz ich nie cierpisz? Dzięki mojej propozycji zamienisz mało atrakcyjny kawałek plastiku (pomimo jego wartości) w coś pięknego, co na pewno wprawi w zachwyt osobę obdarowaną. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie.

Do zobaczenia,

Magda Kam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.