koperta na kartę podarunkową

Witaj! Coraz chętniej kupowanym prezentem na rożne okazje jest karta podarunkowa. Dającemu zaoszczędza czas biegania po sklepach i szukania wyjątkowego prezentu, a obdarowanemu daje możliwość wybrania sobie tego, czego naprawdę sobie życzy. Oczywiście może się zdarzyć, że to zupełnie nie trafiony pomysł, ale fakt jest taki, że wiele osób choć raz w życiu taką kartę kupiło lub dostało. I teraz do akcji wchodzę ja z propozycją, jak pięknie zapakować tę kartę, żeby obdarowany ucieszył się dwa razy, raz na widok opakowania i drugi raz na widok karty. Moja propozycja to bogato zdobiona koperta na kartę podarunkową.

Koperta w stylu vintage

Wpadły mi w ręce przecudne papiery Craft O’ Clock Vintage Bisou i odpłynęłam. Już dawno żadna kolekcja mnie tak nie zachwyciła, dlatego postanowiłam ozdobić moją kopertę właśnie w stylu vintage. Wzięłam różową kopertę w standardowym formacie C6 i zaczęłam od potuszowania boków. Następnie odrysowałam ołówkiem kształt koperty, wycięłam odpowiednie kawałki i nakleiłam na przód i wnętrze koperty. Dodałam pomponiki na taśmie, żeby góra ładniej się prezentowała.

koperta na kartę podarunkową

Następnie wykrojnikami wycięłam płatki kwiatów oraz listki i gałązki w różnych rozmiarach. Zrobiłam trzy kwiaty, każdy w innym kolorze i stylu. Pod kwiatami przykleiłam koronkę i gipiurę, a następnie ułożyłam kompozycję kwiatową, bogato przystroiłam ją listkami i dodałam sznurkowe kokardki. Na koniec pochlapałam całość rozwodnionym białym gesso, żeby optycznie połączyć wszystkie elementy.

koperta na kartę podarunkową

Tag z kartą podarunkową

Kartę podarunkową postanowiłam również wyeksponować w ciekawy i elegancki sposób. Zamocowałam ją do tagu, który wkłada się do koperty.

koperta na kartę podarunkową

Tag ozdobiłam w przewodnim dla projektu stylu vintage, zrobiłam jeszcze jeden kwiat z papieru. Jak widać, karta specjalnie zamocowana jest na dole tagu, żeby w momencie wręczania nie było jej widać. To ma być niespodzianka ;). Kopertę można wręczyć bezpośrednio w takiej postaci, albo włożyć do torebeczki lub zapakować w celofan.

koperta na kartę podarunkową

W momencie wyjęcia taga ujawnia się niespodzianka :).

koperta na kartę podarunkową

koperta na kartę podarunkową

Jak Ci się podoba koperta na kartę podarunkową? Jesteś zwolenniczką kupowania kart czy wręcz ich nie cierpisz? Dzięki mojej propozycji zamienisz mało atrakcyjny kawałek plastiku (pomimo jego wartości) w coś pięknego, co na pewno wprawi w zachwyt osobę obdarowaną. Dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie.

Do zobaczenia,

Magda Kam

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.