Pora na kolejne wyzwanie z blogiem Kreatywnym. Tym razem tematem jest bokeh – brzmi nieco obco, ale jak się zastanowisz to miałaś już tym efektem styczność 🙂 czy to na zdjęciach czy na papierach scrapowych…

W ślad za Wikipedia:

Bokeh – w fotografii sposób oddawania nieostrości obiektów znajdujących się poza głębią ostrości. Miękkie rozmycie wyodrębnia z tła główny motyw fotografii, nie odwracając od niego uwagi niepotrzebnymi szczegółami.

Czasem efekt ten wykorzystywany jest dla rozmiękczenia i wydobycia elementu głównego, a czasem dla urozmaicenia tła czy zdjęcia, jak w poniższym przypadku 😉

bokeh na zdjęciu

Tak mi się to zdjęcie podobało że użyłam go w tworząc layout zainspirowany samym zdjęciem 🙂

bokeh na LO

Oczywiście tworząc pracę na wyzwanie możesz użyć papieru z efektem bokeh, jak i zdjęcia 😀 Jednak jeśli miałabyś ochotę stworzyć sama tło, to zapraszam do tego wpisu >> tło bokeh.

Jakiś pomysł się już pojawił? Jeśli nie, to zapraszam na małą dawkę inspiracji od zespołu bloga Kreatywnego. U nas w inspiracjach dziś kartkowo i urodzinowo:

Magda Kam przygotowała kartkę z użyciem papieru z tłem bokeh.

Podobnie jak Magda powyżej, HandKate w swojej kartce wykorzystała papier z motywem bokeh.

Natomiast Joanna z Moje twórcze miejsce efekt bokeh stworzyła z układu cekinów.

Po inspiracjach pora na część teoretyczną, czyli zasady zgłaszania prac 🙂

1. Pracą może być wszystko stworzone jako rękodzieło (LO, kartka, wpis do art journala, praca mixed-media, biżuteria, maskotka, dziergana robótka itp.) o ile praca jest zgodna z wytycznymi wyzwania.
2. Oczywiście do wyzwania przystępują tylko prace niepublikowane przed ogłoszeniem wyzwania, czyli wykonane na nasze wyzwanie.
3. W związku z powyższym nie mogą to być prace wykonane dla DT.
4. Jednorazowo z naszym wyzwaniem praca może zostać zgłoszona na jedno dodatkowe wyzwanie.
5. Możesz zgłosić maksymalnie trzy prace związane z tematem wyzwania.
6. W swojej pracy nie musisz wykorzystać z produktów zakupionych w naszym sklepie.
7. Pracę zgłaszasz za pomocą umieszczenia bezpośredniego linka przy pomocy aplikacji InLinkz. Jak to zrobić opisałam tutaj.
8. Proszę, abyś na swoim blogu czy tablicy FB zamieściła informację o wyzwaniu bloga Kreatywnego (z aktywnym linkiem) oraz banerem związanym z tym wyzwaniem. Miło mi będzie jeśli dodatkowo oznaczysz @swiatpasji lub otagujesz wpis #wyzwanieswiatpasji

bokeh - banerek

9. Pracę zgłaszasz przez okres trwania wyzwania, czyli w czasie kiedy żabka jest aktywna – zazwyczaj do końca danego miesiąca.
10. Zgłoszenie, które będzie stwarzało wątpliwości i będzie niezgodne z podanymi tu zasadami nie zostanie wzięte pod uwagę przy wyborze zwycięzcy.
11. Zwycięzcę wyłoni jury złożone z zespołu tworzącego bloga Kreatywnego = Craft Drużyna.
12. Nagrodą będzie bon na zakupy w sklepie Świat Pasji w wysokości 50 pln.
13. Wyniki ogłoszę 5-6. 03. 2021 tutaj na blogu Kreatywnym.
14. Zastrzegam sobie prawo do umieszczenia wizerunku zwycięskiej pracy na stronie bloga Kreatywnego oraz w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) związanych ze sklepem Świat Pasji.
15. Przypominam o Polityce Prywatności.

Mam nadzieję że obecne wyzwanie natchnie Cię twórczo i stworzysz kilka prac 🙂 Zawsze to więcej szans na wygraną. W związku z tym razem z Craft Drużyną czekamy na Twoje zgłoszenia oraz życzymy udanej zabawy podczas tworzenia. No i oczywiście powodzenia w głosowaniu życzę!

PS. To ostatnie wyzwanie w tej formie – w przyszłym miesiącu planujemy coś nieco innego, aby tego nie przeoczyć koniecznie zasubskrybuj newsletter i obserwuj nasz fanpage >> Świat Pasji.

You are invited to the Inlinkz link party!

Click here to enter


Jeden komentarz

  1. To moje drugie wyzwaniu u Was 🙂 wciągacie super w wyzwania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.