Cześć;)

Nie tak dawno otrzymałam kilka zapytań jak ozdabiam czekoladownik na czekoladki Merci, aby wykonać to w bardzo krótkim czasie 😉 Dziś podzielę się z Wami moim sposobem;)  Zapraszam;)

Czekoladownik wykonałam przy użyciu:

 

Etap I – Baza

W pierwszej kolejności biorę w dłonie kość introligatorską oraz moją bazę na czekoladownik. Dokładnie zaginam wszelkie bigowane przy produkcji miejsca. Spośród kolekcji Raspberry Garden wybieram jeden arkusz, na którym znajduje się dość obfita kompozycja stworzona z kwiatów, napisów, itp. Arkusz ten posłuży mi do udekorowania zewnętrznej strony mojej pracy. Do wnętrza dobrałam arkusz pokryty szeroką białą koronką, którą wyjęłam z bloczka A4 Wood Patterns 01 Lemoncraft. Najpierw odmierzam i zaznaczam ołówkiem miejsca, które są mi zbędne na obu arkuszach. Kolejnym krokiem jest rozcięcie papieru na segmenty na mojej gilotynie. Jest to bardzo poręczna i nie duża gilotyna, którą bardzo lubię wykorzystywać przy pracy. Oczywiście serdecznie Wam ją polecam! Na brzegu bazy wycinam wzór dziurkaczem brzegowym o szerokim wzorze.

czekoladownik

Na środku klapki mocuję satynową wstążkę o łososiowym kolorze. Przyklejam ją na taśmę dwustronnie klejącą oraz dodatkowo zabezpieczam równolegle do brzegu czekoladownika kolejnym paskiem taśmy. Teraz przyszedł czas na wklejenie dociętych odpowiednio elementów z kolekcji. Na samym końcu zajmuję się sklejeniem kieszeni. Krawędzie jej skrzydełek podklejam taśmą oraz smaruję klejem. Dzięki temu będę mogła przesunąć skrzydełka jeśli będą krzywo. Gdy umiejscowione zostały poprawnie, dociskam kością introligatorską. Wklejenie papierów ozdobnych, a następnie kieszeni zajmuje kilka minut, dzięki temu wykonanie takiej pracy jest bardzo szybkie i oszczędza czas.

czekoladownik

Etap II – dekorowanie

Czekoladownik udekoruję wyciętymi z kolekcji Raspberry Garden detalami oraz różnymi tekturkami. Dodatkowo postanowiłam dodać trójwymiarowości kompozycji poprzez wykorzystanie kwiatów z foamiranu, które nie dawno wykonałam. Zapraszam Was do wcześniejszych kwiatowych wpisów, które znajdziecie TU. Znajdziecie tam tutoriale na kwiaty z foamiranu, papieru i nie tylko;) W pierwszej kolejności tworzę układ bez przyklejania, planuję, przemieszczam elementy tak by wyglądały ciekawiej. Gdy mniej więcej wiem jak chcę by kompozycja się prezentowała przechodzę do przyklejania.

Czekoladownik

Cała kompozycja usytuowana została w dolnym lewym rogu klapy, w miejscu gdzie na papierze znajdowały się motywy roślinne oraz napisy. Jako tło układu wklejam na płasko kopertę wypełnioną kwiatami, kilka większych wycinanek z kwiatowym wzorem. Kolejną warstwę tworzyć będą gałązki malin i pojedyncze kwiatuszki, które zamocowałam na taśmie o dystansie 2mm. Jeżeli nie posiadacie takowej taśmy, możecie wykorzystać także resztki po tekturkach;) Kwiaty z foamiranu postanowiłam jednak umieścić tak, aby do siebie przylegały. Każdy z nich skierowany jest w odmienną stronę.

czekoladownik

Aby czekoladownik prezentował się bogato, układ postanowiłam uzupełnić tekturkowymi ornamentami, które wsunęłam pod kwiaty. Dodatkowo wykorzystałam skrawki gazy, zawiązane w kokardki białe sznureczki, a także białe cekiny. Tekturkowy napis umieściłam na dystansie utworzonym z wspomnianej taśmy. Ulokowałam go mniej więcej w centrum klapy, a następnie nałożyłam na niego Ice Crystal marki Pentart w postaci konturówki. Całość pozostawiłam do wyschnięcia.

czekoladownik

Podsumowanie

Czekoladownik na czekoladki Merci jest już gotowy. Prezentuje się on bardzo okazale i bogato. Połączenie elementów do wycięcia i kwiatów z foamiranu daje efekt przestrzenności pracy. Pozostaje mi tylko ułożyć go i uwietrznić na zdjęciach. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć jak fotografować Wasze prace to zapraszam Was do wpisów o tej tematyce, które stworzyła Domi;) Znajdziecie tam ogrom ciekawych i przydatnych informacji. Kompozycję na zdjęciu tworzy białe cegiełkowe tło, na którym usytuowałam duży plaster surowego drewna. Dodałam  bawełnianą koronkę o beżowym i białym kolorze. Na niewielkim dystansie usytuowałam moją pracę.

czekoladownik

czekoladownik

czekoladownik

Mam nadzieję, że moja dzisiejsza praca bardzo się Wam spodobała 😉 Oczywiście napiszcie mi co o niej sądzicie. Może jest element, który skradł Wasze serce? Możliwe że zainspirowałam Was aby stworzyć własny czekoladownik? Gdy wykonacie swoją wersję tej pracy, koniecznie oznaczcie Świat Pasji abyśmy mogły zobaczyć Wasze dzieła;)

Papa;)

Kasia

Jeden komentarz

  1. Bardzo ładny czekoladownik. Sama bym chciała taki dostać. Gratulację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.