Witaj  🙂

Dzisiaj przychodzę z różowo-fioletową inspirującą biżuterią z pięknymi kryształkami jest nią bransoletka soutache. Wykonałam ją dla wyjątkowej osoby z zamiłowaniem do tych właśnie kolorów, oraz wszelkich błyskotek. Sznurki soutache mają to do siebie, że nawet mało skomplikowany wzór daje bardzo piękny i niepowtarzalny efekt. Bardzo ciężko odwzorować taki sam, zresztą jak to się mówi – nie ma takich dwóch identycznych rzeczy, prawda? 🙂 Dlatego tak bardzo kocham takie projekty…

Bransoletkę wykonałam przy użyciu 3 kolorów sznurków soutache, 3 kryształków, ale możesz użyć również kaboszonów czy koralików szklanych. Filcu, kleju, i nożyczek, oraz moich ulubionych koralików toho 11/0 i fasetowych o wielkości 4mm.

Aby bransoletka soutache nie była jednolita i wyróżniała się użyj jakiegoś akcentu, który doda jej “tego czegoś”. Na przykład, jeśli są to delikatne kaboszony, to podkreśl je kolorem. Tak jak w mojej bransoletce, całość dopełnia kolor fioletowy. Daje on dodatkowy efekt i wyróżnia te boczne kryształki, a przecież wszystkie trzy są w tej samej kolorystyce. Osobiście niezbyt lubię kolor różowy, ale tu po dodaniu różnokolorowych kryształków oraz mocnego fioletu, efekt zdecydowanie wywołał uśmiech na mojej twarzy. Zatem moja rada – nie bój się kolorów, ani “wywijasków”, ponieważ możesz stworzyć całkiem prostą bransoletkę soutache. Natomiast po dodaniu tylko jednego odmiennego elementu może ona otrzymać potrzebny efekt “wow”.

A tak biżuteria prezentuje się na ręce modelki 🙂 Pamiętaj, aby nie była zbyt luźna! Zbyt duża nie będzie tworzyła ciekawego efektu.

Mam nadzieję, że tym wpisem przekonałam Cię jeszcze bardziej, że sutaszowe sznurki, to świetny pomysł na piękną biżuterię. Można z nich wykonać nie tylko bransoletki i wisiory, ale również i piękne kolczyki.

Pozdrawiam,

Marta

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.