Witaj! Niezwykle mi miło spotkać się z Tobą po raz pierwszy na łamach bloga kreatywnego! Mam nadzieję, że przygotowane przeze mnie prace przypadną Ci do gustu, a może nawet zainspirują, do stworzenia czegoś w podobnym stylu. A dziś chciałam przedstawić Ci mój pomysł na dekoracyjne pudełko, które możesz wykorzystać na przykład z okazji zbliżającego się Dnia Matki lub na inną uroczystość, których w sezonie komunijno-ślubnym nie brakuje.

Pudełko dekoracyjne

Do wykonania tej pracy wykorzystałam puste pudełko po słodyczach. Nie wiem, jak Ty, ale ja stale staram się ograniczać ilość wyrzucanych do śmieci rzeczy. Stąd też magazynuję wszelkiego rodzaju opakowania, które wykorzystuję później w pracowni, a niektórym z nich nadaję całkiem nową formę.

Pudełko dekoracyjne

Przygotowane przeze mnie dekoracyjne pudełko sprawdzi się świetnie jako opakowanie upominku. Możesz umieścić w nim niewielkich rozmiarów kosmetyk, cienką apaszkę czy też słodycze. Można wykorzystać je także do przechowywania fotografii. Tak naprawdę, wszystko zależy od Twojej inwencji oraz… wielkości pudełka, które będziesz miała do dyspozycji.

Opakowanie na drobny upominek

Przed ozdobieniem pudełka warto je okleić szarym papierem pakowym. Często oryginalna kolorystyka bywa zbyt jaskrawa, co nie zawsze pasuje do z reguły bardziej stonowanych papierów scrapbookingowych. Jeśli wybrane przez Ciebie pudełko będzie odpowiadało Ci pod względem kolorystycznym, możesz pominąć ten krok.
Oklejając pudełko należy zwrócić uwagę na to, aby  papier przystawał bardzo dokładnie na krawędziach i w narożnikach. Pracę w tych miejscach ułatwi Ci kość introligatorska do zaginania, dzięki której dotrzesz bez problemu w każdy zakamarek.

Pudełko przed przemianą

Tak przygotowane pudełko możesz ozdobić wg własnego pomysłu. Ja postanowiłam wykorzystać papiery 7 Dots Studio, którymi okleiłam poszczególne części pudełka po zewnętrznej stronie.

Szary papier zakrył niepożądany kolor

W tym momencie muszę się Ci do czegoś przyznać… Bo nie wiem, czy wiesz, ale uwielbiam media! Kocham pasty strukturalne, farbki, różnego rodzaju preparaty! Nawet jeśli tworzony przeze mnie projekt ma pozostać elegancki i “czysty”, muszę choć trochę zakombinować z mediami. Tym razem też postanowiłam, że użyję odrobinę farby Rusty Patina, dzięki której wzbogacę trochę tło (nakładając ją za pomocą szablonu) oraz zmienię kolorystykę wybranych dodatków, m.in. metalowej ażurowej ozdoby.

Metalowa ażurowa dekoracja wzbogaca kompozycję

Kompozycja zdobiąca moje dekoracyjne pudełko została zbudowana z niewielkiej ilości dodatków. Dominują w niej znacznych rozmiarów róże otoczone listkami, wyciętymi ze scrapbookingowych papierów. Te delikatne wycinanki przykleiłam na maleńkich kostkach dystansowych w kolorze czarnym. Ich rozmiar pozwala na podklejenie nawet bardzo wąskich fragmentów papieru.
Ostatnim elementem dodanym do kompozycji jest wetknięta pomiędzy kwiaty, kokardka z cienkiego naturalnego sznurka.

Sznurek w naturalnym kolorze to swoista kropka nad "i"

Jak widzisz, pudełko po czekoladkach przeszło prawdziwą metamorfozę i zupełnie nie przypomina swojego pierwotnego wyglądu. Mam nadzieję, że będziesz o nim pamiętać, gdy następnym razem zostaniesz obdarowana słodyczami. Jeśli zdecydujesz się na ozdobienie pustego opakowania, nie zapomnij pochwalić się efektem pracy w komentarzu lub oznaczając blog Kreatywny na fejsbuku!
Pozdrawiam serdecznie

Pudełko dekoracyjne

Do wykonania pracy użyłam następujących produktów ze sklepu “Świat Pasji”:

papier scrapbook 7 Dots Studio – thoughts keeper: no 1

papier scrapbook 7 Dots Studio – thoughts keeper: no 2

kość introligatorska do zaginania

farba Rusty Patina VivaDecor

metalowa ażurowa ozdoba – kwiat

kostki dystansowe kwadrciki 2,5 x 2,5 x 1,5 czarne

sznurek biały naturalny

wykrojniki Memory Box distressed baptisia collage

2 komentarze

  1. Przepiękne! Dziekuję za pomysł!Pozdrawiam serdecznie

    1. Author

      Dziękuję! Cieszę się, że pomysł się spodobał! Pozdrawiam serdecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.