Cześć

Jakie kwiaty lubisz? Może są nimi róże? Jeśli lubisz używać róż w swoich pracach, to może zainteresuje Ciebie jak wykonać róże z foamiranu?
Opowiem Ci krok po kroku jak ja je wykonuję i sklejam.

Oczywiście pierwszym krokiem jest wycięcie płatków kwiatów i liści z foamiranu. Możesz użyć do tego wykrojników lub przygotowanych uprzednio szablonów.  Kolejny krok to dobór tuszów – ja wybieram takie tusze, które są w kolorze odpowiednim, dla mnie i do mojej pracy. Tusze możesz dowolnie blendować za pomocą narzędzia do tuszowania widocznego na zdjęciu oraz wymiennych gąbeczek, które zmieniasz w zależności od koloru. Ja do każdego mam osobną gąbeczkę, dzięki temu tusze mi się nie budzą i osiągam pożądane odcienie. Na rynku są dostępne różne kształty i różne wielkości blending tools – sama zadecyduj z którym pracuje Ci się najlepiej.

Polecam też tusze, najlepiej wodne lub hybrydowe, gdyż szybko schną. Ja osobiście używam Memento i Taylored Expressions – jestem z nich zadowolona. Podczas tworzenia moich róż użyłam kolorów, które widzisz na zdjęciach poniżej – kolory czerwieni, bordo i oliwkowej zieleni.

Płatki, które już wycieniowałam sortuję wielkością. Układam je zawsze tak, aby były oznaczone jednym kwiatkiem. Foamiran różnie reaguje w zależności ile czasu jest przyłożony do żelazka i w jakiej temperaturze. Czasami zdarzało mi się, że różne wielkości wyciętych elementów po rozgrzaniu były podobne do siebie i nie mogłam znaleźć kompletu.

Kwiaty rozgrzewam i zagniatam w palcach, przy czym najbardziej skupiam się na końcach płatków. Następnie rozciągam każdy płatek na kciuku.

Wygniecione płatki układam na macie do embossingu. Dłutkiem kulkowym formuję każdy płatek z osobna. Płatki uwypuklają się i nabierają przestrzenności (efekt 3D).
Na środek pierwszego, najmniejszego płatka przyklejam klejem na gorąco stożek z folii aluminiowej. Następnie formując pączek wklejam płatki jeden po drugim. Dokładam większe elementy po kolei formując kwiat róży.

Wycięte płatki z poinsecji służą za otwartą osłonkę pączka róży. Zostaje mi doklejenie listków, które również wycieniowałam wcześniej. Układając płatki każdy z nich po przyklejeniu wywijam do zewnątrz na trójkąt.

Gotowe róże prezentują się następująco.

Ciekawa jestem czy mój instruktaż zainspirował Cię do stworzenia własnych róż. Daj znać w komentarzu, albo zgłoś swoją pracę do trwającego wyzwania – Kwiaty Handmade. Jeśli mój wpis Ci się podobał, to będzie mi miło jak zostawisz pod nim swój komentarz.

Serdecznie pozdrawiam PATI

Jeden komentarz

  1. Super kursik 🙂 napewno spróbuję wykonać takie róże 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.