Coraz bliżej święta… Jeżeli lubisz czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia, to pewnie wiesz, że kalendarz adwentowy idealnie wprowadza nastrój świąteczny i odmierza czas w grudniu. Już najwyższa pora, by o nim pomyśleć. Tak, wiem, oczywiście, że można go kupić. I niewątpliwie ich wybór jest ogromny. Ale skoro czytasz posty na Blogu Kreatywnym, to chyba nie muszę Cię przekonywać do wyższości kalendarzy wykonanych samodzielnie czyli DIY.

Kalendarze adwentowe już od początku grudnia wprowadzają w domu radosny nastrój oczekiwania na cudowny czas Bożego Narodzenia. Bynajmniej nie są adresowane wyłącznie do dzieci. I nie muszą być wypełnione słodyczami, chociaż pewnie takie są najbardziej popularne. Ale inspirując się “gotowcami” ze sklepów można z powodzeniem kalendarz napełnić zabawkami, kosmetykami, dobrymi herbatkami na każdy dzień. Są również kalendarze fotograficzne. Niedawno, ku swojemu zdziwieniu, trafiłam na “narzędziowy” kalendarz adwentowy. Najwyraźniej ogranicza nas tylko wyobraźnia….
Bardzo ciekawą formą są również kalendarze z zadaniami lub po prostu ciekawymi cytatami, myślami wprowadzającymi nas w świąteczny klimat.
Kalendarze adwentowe przygotowuję od lat, więc może któraś z moich realizacji stanie się dla Ciebie inspiracją. Co prawda, mamy jeszcze październik, ale niektóre propozycje są bardzo czasochłonne i pracochłonne.

1.

Kalendarz skarpetkowy – 24 mini skarpetki wydziergane na drutach .

2.

Kalendarz makatka – wyszywany haftem krzyżykowym, on również wymagał sporego nakładu pracy i czasu.
kalendarz adwentowy, haft krzyżykowy

3.

Kalendarz woreczki z wyszytymi lub przyklejonymi liczbami
kalendarz adwentowy, haft krzyżykowy
praca Kamili

4.

Kalendarze w formie pillow boxes (pudełka – poduszeczki)
Same pudełeczka możesz kupić gotowe lub wykonać samodzielnie przy pomocy wykrojnika i maszynki. Możesz je również wykonać z rolek po papierze toaletowym – idealny pomysł w dobie zero waste.
Możliwości dekoracji jest mnóstwo, a moje realizacje to:
– baza z czerwonego brystolu, biała wstążka, taśma washi i liczby – naklejki
kalendarz adwentowy, pillow box
– bazy z papieru do scrapbookingu i naklejki z tej samej kolekcji
kalendarz adwentowy, pillow box
– wersja eko – bazy kraftowe plus sznureczek i klamerki z liczbami
kalendarz adwentowy, pillow box

5.

Kalendarz torebkowy – Gotowe torebki ozdobisz w miarę szybko, tutaj kolekcja papierów do scrapbookingu i papierowe serwetki.

6.

Kalendarz pudełkowy gigant – gotowe, złote pudełka ozdobione wstążkami, gwiazdami betelejemskimi  i dodatkami do scrapbookingu.

7.

Kalendarz pudełkowy “norweskie sweterki”
kalendarz adwentowy, scrapbooking

8.

Kalendarz pudełkowy ” zimowe miasteczko”
kalendarz adwentowy, scrapbooking
kalendarz adwentowy, scrapbooking

9.

Kalendarz na gotowej bazie – ścienny do samodzielnego montażu i z wykorzystaniem kolekcji papierów do scrapbookingu – Christmas Stories
kalendarz adwentowy, scrapbooking
kalendarz adwentowy, scrapbooking
kalendarz adwentowy, scrapbooking

10.

Kalendarz na gotowej bazie – do postawienia na półce z drzwiczkami w różnych wielkościach
Praca Kamili
Jak widać kalendarze adwentowe wpisały się na stałe do tradycji świątecznych w mojej rodzinie. I nie zamierzam poprzestawać na dotychczasowym dorobku 🙂

Mam nadzieję, że po tym wpisie zaplanujesz wykonanie kalendarza i podzielisz się z nami efektami swojej kreatywności. A jeśli już robiłaś podobne lub inne projekty, to chętnie je zobaczymy. Inspirujmy się nawzajem – temu służy nasz Blog Kreatywny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.