Dzisiaj chciałabym Ci pokazać, jak prosto możesz zrobić tła w stylu mixed media do kartek i innych prac. Ja bardzo lubię tworzyć własne tła i chcę Cię zachęcić do tego, abyś też spróbowała. To nie tylko świetna zabawa, ale również możliwość testowania i łączenia produktów.

Jak w prosty sposób zrobić tła do kartek w stylu mixed media?

Uwielbiam tworzyć własne tła do prac i dziś pokażę Ci jakich produktów użyłam do tworzenia. Jednak warto, żebyś pamiętała, że zawsze możesz wykorzystać również to, co masz w domu np. herbatę, kawę, którymi świetnie zabarwisz papier i zrobisz artystyczne plamy.

Jak zrobić tła w stylu mixed media?

Jak zrobiłam swoje tła w stylu mixed media i jakie prace stworzyłam?

Pierwsze tło od lewej to nic innego jak akwarele i połączenie pasty do tworzenia tekstur z wykorzystanym szablonem. Od dawna chciałam zrobić niestandardowe tło w delikatnym stylu mixed media, które wykorzystam w kartce dziecięcej. Na papier akwarelowy naniosłam błękitną farbę wymieszaną z wodą, a następnie, gdy całość wyschła, dodałam piękną, złotą pastędo tworzenia tekstur. Pasta ta świetnie nadaje do nakładania wzoru z użyciem szablonu.

Jak zrobić tła w stylu mixed media?

 

Druga praca to karta ATC w stylu kolażowym i mixed mediowym. Do jej wykonania użyłam proszków kolorowych, które bardzo przypominają również akwarele w proszku np. Rainbow Colors. Wzór, który odbiłam z użyciem szablonu TCW ma trochę nierówną strukturę (to celowe). Po jego nałożeniu trochę proszku w połączeniu z wodą dodałam również na brzegi karty. Wykorzystałam także odbicia z akwarelowej kredki koloru pomarańczowego. Dodałam też trochę pasty złotej do tworzenia tekstur i kolejne tło gotowe!

tła mixed media

 

Trzecia praca to również karta ATC –  uwielbiam je tworzyć! Tym razem postanowiłam, że będzie to bardzo uporządkowane tło, jeśli tak mogę je określić. Do jego stworzenia użyłam połączony z wodą tusz pigmentowy IzInk. Dla kontrastu dodałam czarny tusz Distress, którym odbiłam kwadratowy wzór z maski TCW. Na brzegi dla kontrastu kolorystycznego dodałam trochę, mojej ulubionej, złotej pasty do tworzenia tekstur.

Jak zrobić tła w stylu mixed media?

Kolejna praca to mała zakładka do książki, bo uwielbiam czytać i zawsze mi brakuje zakładki. Jak ją stworzyłam? Tło w mojej pracy to akwarele (wybrałam niebieski kolor), do tego proszki kolorowe w dwóch kolorach (różowym i fioletowym), które smugami zaakcentowały fajnie pracę i kwadratowy wzór z maski odbity tuszem Distress. Na dole dodałam tylko trochę złotej pasty i gotowe!

Jak widzisz, tworzenie własnych teł w stylu mixed media jest naprawdę proste i jest świetną zabawą. Osobiście gorąco ją polecam! Chcesz spróbować stworzyć swoje własne tła do prac scrapbookingowych? Sprawdź, jakie szablony i maski możesz znaleźć w Świecie Pasji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.