Cześć, tu Domi!

Dzisiaj pokażę Ci, jak krok po kroku powstawała moja inspiracja do jesiennego wyzwania, które trwa na blogu Kreatywnym w tym miesiącu. Ta nieduża, urocza jesienna budka dla ptaków jest już piękną ozdobą naszego domu. Zobacz, jak łatwo ją zrobić!

Jesienna budka dla ptaków

Zaczęłam od doboru papieru i dodatków, choć ostatecznie nie użyłam wszystkich wybranych, a w trakcie tworzenia dodawałam nowe :). Jednak już od samego początku warto mieć jakąś myśl przewodnią i się jej trzymać. Ja założyłam, że na pracy muszą pojawić się jesienne listki, jak i grzyby. Budka dla ptaków to baza mdf, ze sklepu Świat Pasji.

Jesienna budka dla ptaków

Najpierw okleiłam bazę papierem. Użyłam do tego wzoru drewna z Mintaya z kolekcji Life Stories, Mintay ma świetne, drewniane i drewnopodobne desenie na swoich papierach, więc spokojnie możesz w nich przebierać :). Najłatwiejszy sposób na oklejenie bazy MDF, to odrysowanie papieru i wycięcie go. Papier przyklejam na klej magic.

Następnie, przy pomocy syntetycznego pędzelka, lekko poprzecierałam brzegi bazy białym gesso. Gesso w takiej ilości schnie niemal od razu, ale w międzyczasie przygotowałam sobie pozostałe elementy, między innymi listki wycięte z pasków od kolekcji Jesienne Liście. Wycięłam też mieszkańca budki – ptaszka i gniazdko (wybrałam to bez jaj, bo przecież mamy jesień) z książeczki Wing Book.

Jesienna budka dla ptaków

Jesienna budka dla ptaków

W mojej pracy postanowiłam użyć naturalnych dodatków. Wykorzystałam sizal, mech chrobotek oraz puste łupinki po bukowych orzechach i szyszki olchowe, które zebrałam w zeszłym roku na spacerze. O naturalnych dodatkach do prac pisała Aga w swoim cyklu [link]. Kiedy już ostatecznie dobrałam dodatki do kompozycji, zaczęłam budowanie :).

Elementy przyklejam na klej na gorąco, jest to szybki sposób na zbudowanie ładnej, trwałej kompozycji. Poszło mi szybko i sprawnie, bo wizja na ten domek tworzyła się w mojej głowie od dawna :).

Po drodze stwierdziłam, że warto zakleić dziurkę i wycięłam z tego samego arkusza papieru, którym oklejałam bazę, kawałek z sękiem.

Kiedy skończyłam kompozycję u góry, zajęłam się dołem. Tam właśnie umieściłam grzybki rosnące w mchu oraz opadnięte liście.

Na samym końcu całość delikatnie przetarłam białym gesso (tym samym pędzelkiem) oraz postanowiłam dodać trochę pasty z efektem mchu. Pasty te recenzowała Pati (Scrapatki) na blogu Kreatywnym.

I już! Zrobienie całej pracy zajęło mi mniej czasu, niż zazwyczaj robię kartkę :). A ile miałam frajdy z dodatkami i kolejnymi elementami! Myślę, że warto czasem oderwać się od tego, co tworzy się na co dzień i spróbować czegoś innego, szczególnie jeśli może nam to dodatkowo upiększyć mieszkanie :).

Jesienna budka dla ptaków

Jesienna budka dla ptaków

Do zobaczenia,
Domi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.