Witaj!

Dziś chciałabym zaprezentować Ci w jaki sposób wykonałam moją listopadową inspirację 😉 Jest to kartka dla dziewczynki, która może być dodatkiem do prezentu z okazji urodzin, imienin lub dnia dziecka. Zapraszam;)

Materiały

Podczas pracy wykorzystałam:

Baza

Moja kartka dla dziewczynki została wykonana na bazie białej DL. Wybierając papier do scrapbookingu kierowałam się myślą, iż chcę aby głównym elementem w pracy były kropeczki. Jako tło posłużył mi wymierzony i docięty element z arkusza 04 Lullaby, który posiada spore różowe kropki na tle spękań i pisma. Druga warstwa papieru to węższy o ok 4mm z każdej strony panel z kolekcji Girl’s Little World. Po wycięciu prostokąta odmierzyłam wysokość, na której rozpocznę wydzieranie papieru po skosie ku dołowi. Moją wydzierankę kieruję od lewej do prawej strony. Postarzam wszystkie krawędzie przy pomocy nożyczek, naklejam na dystans 2mm oraz mocuję do bazy.

Dodatki

Z bloczka A4 wycinam elementy z arkuszy dodatków. Wycinam drobne kompozycje kwiatowe, dziewuszkę trzymającą bukiet kwiatów, wianuszek, a także długą gałązkę pełną kwiecia.  Wszystkie elementy rozkładam obok bazy. W pobliżu przygotowuje także dystanse – wykorzystuję taśmy 3d o wysokości 2mm oraz 3mm. Jeżeli takich nie posiadasz, możesz wykorzystać kosteczki 3d lub ścinki z tekturek.

Początkowo układam elementy w spójną kompozycję bez użycia kleju. Na spód kładę wianek, na nim dziewczynkę, zaś u jej stóp buduję kompozycję z kwiatów z foamiranu oraz wycinanek. Pod różowy panel wsuwam długą gałązkę, nieco powyżej niej lokuję drobne bukieciki kwiatów, zaraz pod stopami dziewczynki układam foamiranowe kwiaty oraz okalam je pozostałymi detalami z papieru.

Gdy całość mniej więcej mi odpowiada zabieram się za mocowanie dystansu do poszczególnych elementów i przyklejam je na klej na gorąco. Całość uzupełniam stonowanymi pastelowymi liśćmi wyciętymi z wykrojnika. Czym była by kartka dla dziewczynki bez motyli? Postanowiłam dokleić kilka sztuk, tak by dopełnić całości. Dodatkowo zdecydowałam, iż kwiaty, które trzyma dziewczynka będą mieć błyszczące środki. Do stworzenia szklanych kropelek wykorzystałam Liquid Glass. Preparatem szklącym pomalowałam także kokardki, które dziewczynka ma we włosach. Jeżeli nie posiadasz tego produktu możesz także wykorzystać glossy accent lub bezbarwne enamel dots. W dolnej części kartki dodatkowo nakleiłam banerek wycięty z bloczka A4.

Zdjęcia

Kartka jest już gotowa, gdy kropelki na kwiatach i kokardkach zastygły mogłam wykonać zdjęcia pracy. Jako tło wykorzystałam ciemne deski o chłodnej tonacji – podbijają one kolory na kartce. Pośrodku tła ułożyłam białą ramkę, a na niej kartkę. Dookoła rozsypałam mleczne dzwoneczki. Koniecznie obejrzyj efekt końcowy!

 

To już wszystko na dziś;) Mam nadzieję, że spodobała Ci się moja kartka dla dziewczynki;) Koniecznie stwórz swoją wersję i nie zapomnij zgłosić jej na listopadowe wyzwanie. Pamiętaj tylko, iż tematem wyzwania jest DESEŃ.  Stworzoną pracą podziel się w sieci, a także nie zapomnij oznaczyć Świata Pasji byśmy mogły podziwiać Twoje dzieło;) Do zobaczenia w kolejnym wpisie;)
Papa
Kasia;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.