Hej 🙂

W dzisiejszym wpisie zapraszam Cię do obejrzenia karteczki gratulacyjnej, którą wykonałam z okazji narodzin dziewczynki. Ta delikatna praca to opakowanie na prezent z tej okazji.

słodka księzniczka

Kartka z okazji narodzin docelowo miała być płaska, więc projekt nie obejmował wypukłości związanych z wieloma wysokimi warstwami, czy kwiatami. Postanowiłam zrobić ją w standardowym dla mnie formacie, czyli w kwadracie 14,5 x 14,5 cm na białej bazie. Rogi bazy zaokrągliłam, więc konsekwentnie uczyniłam tak też z pozostałymi warstwami papieru.

Kartkę wykonałam z papierów z nowej kolekcji Craft o’Clock – Sweet Princess. Użyłam dwóch arkuszy numer 02 oraz kilku elementów z arkusza z dodatkami do wycięcia.

z okazji narodzin dziecka

Przyznaję bez bicia, że lubię niskie dystanse. Czasami moje kartki mogą wydawać się płaskie, mało przestrzenne, ale to dlatego, że kolejne warstwy przyklejam na beermacie, a nie na taśmie piankowej. Takie projekty trudno się fotografuje, ponieważ nie widać warstw. Zdarza mi się używać taśmy, ale kiedy patrzy się na taką kartkę z boku, widać przerwy między kolejnymi jej kawałkami. Poza tym, mam wrażenie, że taśma albo w przyszłości będzie falować albo się odklei – mimo, że podklejam ją klejem Magic.

Wracając jednak do kartki 🙂

Z arkusza z dodatkami wycięłam elementy, które znajdowały się na papierze użytym na wierzchniej warstwie kartki – tj. słoniki oraz motylki, od siebie dodałam jedną chmurkę. Powtarzanie warstw świetnie sprawdza się właśnie w “płaskich” projektach, które wkładamy do kopert. Elementy również umieściłam na beermacie.

z okazji narodzin córeczki

Delikatny charakter kartki skontrastowałam mieniącymi się różowymi, emaliowanymi kropeczkami, na słonikach umieściłam wyembossowany białym pudrem napis “It’s a Girl”.

Do kompletu z kartką, z dodatkowego arkusza wykonałam kopertę, a z paska, który został z koperty opaskę, która trzyma całość i ozdobiona jest księżniczką śpiącą na chmurce. Opaska zrobiona z arkusza, który pozostaje po wycięciu kawałka na kopertę, to świetny sposób na zagospodarowanie dość dużego ścinka 🙂

z okazji narodzin dziewczynki

gratulacyjna z okazji narodzin

Mam nadzieję, że moja karteczka z okazji narodzin będzie dla Ciebie inspiracją do zrobienia swojej własnej wersji “do koperty” 🙂

 

Pozdrawiam,

Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.