Witam się z Tobą serdecznie w tym wpisie i pokazuję jak wykonać kartkę typu patchwork na Chrzest Święty. Układ kartki jest dość prosty i właściwie możesz ją wykonać bez użycia jakichkolwiek wykrojników. Podstawą są białe kwadraty podklejane pod wzorzysty papier scrapowy. Centralną ramkę też możesz pominąć i podkleić pod nią kwadratową kontrastową warstwę. To co? Działamy?

Do wykonania pracy potrzebne będą:

 • arkusz papieru scrapbookingowego
 • biały papier wizytówkowy na bazę i kwadraciki
 • różowy papier na I warstwę
 • kwadrat z koronką na II warstwę – wykorzystałam otrzymany od koleżanki scrapek
 • fakturowany srebrny papier na III warstwę
 • klej z precyzyjną końcówką
 • tekturkę w formie okręgu (może być jakiś wianek)
 • dowolne listki wycięte wykrojnikiem w kolorystyce dominującej w kartce (w tym wypadku różowe)
 • papier z kwiatkami lub listkami – możesz wybierać wśród dodatkowych pasków lub małych bloczków z dodatkami
 • motyw kojarzący się z sakramentem Chrztu Świętego
 • kosteczki dystansowe

Jak wykonać patchwork na Chrzest Święty?

Wystarczy moc kwadracików. Musisz uszykować sobie 9 małych kwadratów o wymiarach: 4,5 cm x 4,5 cm By były idealne przyda się narzędzie typu trymer lub gilotyna. Pozwoli na naprawdę równe cięcie i zachowasz kąt prosty. Będzie to dość istotne, bo na białe kwadraciki będziesz nakładać następne kwadraciki o wymiarach 4 cm x 4 cm z papieru scrapbookingowego. Możesz też wyciąć je za pomocą wykrojników typu nesting frames.

Różowy duży kwadrat o wymiarach 14,5 cm x 14,5 cm wklejam na bazę. Podobnie traktuję małe kwadraciki i również sklejam je ze sobą.

Tak przygotowane kwadraty podklejam od spodu kosteczkami dystansowymi i umieszczam w układzie 3×3 na mojej różowej I warstwie.

Ze względu na fakt, że nie masz takiego wykrojnika, możesz użyć innego symbolu. Co kojarzy Ci się ze Chrztem Świętym? Ja mam akurat uroczego gołębia. Do tego malutka zielona gałązka i centralny element kartki gotowy.

Podczas pracy, na środku wierzchniej warstwy układam w okręg listki lub gałązki w kolorze różowym. Ze względu na kształt tekturki, formuję je w taki sposób, by powstał wianek. Dodatkowo z paska Rajska Jabłoń wycięłam kwiatki z listkami i umieściłam je w trzech miejscach okręgu. Następnie na wszystkie te elementy nałożyłam tekturkę z fantazyjną kokardką.

Podsumowując: efekt finalny widać na przedstawionych poniżej zdjęciach. Najbardziej podoba mi się efekt listków i kwiatków pod okrągłą tekturką. Chyba będę sięgać po ten zabieg częściej 🙂 A Ty co o tym sądzisz?

Dziękuję Ci za poświęcenie chwili na obejrzenie tutoriala na wykonanie kartki typu patchwork na Chrzest Święty. Przypominam, że trwa nasze kwietniowe wyzwanie. Zachęcam Cię do zabawy. Zostaw zdjęcie swojej pracy pod ogłoszeniem o konkursie, a cały Design Team (i nie tylko) będzie podziwiać 🙂

Miłego tworzenia,

Joanna z moje-tworcze-miejsce

2 komentarze

 1. Super pomysł delikatna i subtelna, Bardzo mi się podoba pomysł. Jeszcze nie robiłam nigdy kartki na okazje , ale na pewno spróbuję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.