Witaj cieplutko 🙂 Dziś przygotowałam dla Ciebie całkiem ciekawy kursik – będzie to kartka tunelowa. Osobiście robiłam ją już wielokrotnie i wierzę, że i Tobie się równie mocno spodoba.

Czego potrzebujesz do jej wykonania? Już piszę.

kartka tunelowa

Kartka tunelowa i działamy! 🙂

Na samym początku wytnij z papieru wizytówkowego elementy bazy, które widzisz na poniższym wzorniku. W miejscach zielonej linii zbiguj, a w miejscach granatowych prostokątów wytnij je. Możesz również użyć kół czy kwadratowych wykrojników.

kartka tunelowakartka tunelowa

Tak jak poniżej powinien wyglądać Twój zestaw z wyciętymi okienkami. Poniższe dwa z najmniejszym i średnim prostokątem należy wkleić w środek bazy z największym okienkiem.

kartka tunelowa

O właśnie tak jak to możesz zobaczyć na moim poniższym zdjęciu.

kartka tunelowa

Następnie okienka wklejasz w bazę kartki (w tą pierwszą bazę ze wzoru) Element z trzema okienkami wklejasz spodem do spodu głównej bazy. Ja użyłam taśmy dwustronnie klejącej, ale równie dobrze nada się i klej. Pamiętaj też o przyklejeniu tego 1,5 centymetrowego, zbigowanego kawałka papieru do również 1,5 centymetrowego kawałka głównej bazy.

Tak wiem 😉 Trochę to pogmatwane, ale na pewno sobie poradzisz 🙂

kartka tunelowa

Kartka tunelowa i jej ozdabianie…

Na samym początku oczywiście ozdobiłam moją bazę kartki tunelowej, z przodu, z tyłu i wewnątrz zielonym papierem ozdobnym. Wytnij je o kilka milimetrów mniejsze od bazy, by wokół nich zauważalne były białe paski, czyli naszą bazę karteczki. I nie zapomnij okleić również 1,5 centymetrowych boków kartki.

kartka tunelowa

Osobiście uwielbiam taśmę dwustronnie klejącą i nie wyobrażam sobie bez niej pracy. Tak więc użyłam jej również w tej kartce. Postanowiłam też, by kartka z przodu była prosta, delikatna i panował na niej duży minimalizm 😉 No bo przecież środek będzie wypasiony 😉

kartka tunelowa

Kartka tunelowa, elementy do wycinania i oczywiście nożyczki precyzyjne 🙂

Kolejna rzecz którą uwielbiam. Nożyczki precyzyjne są niezastąpione w mojej pracowni. Nie są drogie i są bardzo przydatne do wycinania małych elementów.

Nimi właśnie ozdobiłam środek mojej kartki. Pomocny był mi bardzo klej magiczny. Oczywiście możesz wziąć ze mnie przykład w ozdobieniu swojej kartki, ale to nie jest konieczne. Ja tylko podpowiadam 😉

kartka tunelowa

I tak właśnie prezentuje się skończona kartka. Mam nadzieję, że moja praca Ci się spodoba 🙂

kartka tunelowa

kartka tunelowa

kartka tunelowa

Teraz czekam na efekty Twojej pracy. Oczywiście jeśli będziesz miała ochotę stworzyć podobną kartkę według tego powyższego projektu. Życzę Ci miłego tworzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.