Ślubna kartka z ręcznie robionymi kwiatami zawsze zrobi wrażenie. Warto więc taką wykonać, bądź też – jeśli nie zajmujesz się cardmakingiem – zamówić 🙂 . Ręcznie robione kwiatuszki sprawiają, że upominek jest oryginalny i wyjątkowy. Dzisiaj chcę Ci pokazać, jak powstała ta delikatna, ślubna karteczka.

kartka z ręcznie robionymi kwiatami

Plan na tę kartką był już dawno rozpisany :). W moim ostatnim wpisie na blogu pokazywałam Ci, jakie kwiatuszki można wykonać za pomocą wykrojnika Craft Passion kwiaty #8. Powstały między innymi karczoszkokapustki, które stworzyłam specjalnie do tego projektu. Kolorystycznie dopasowałam je do papierów Lemoncraft z kolekcji Yesterday.

lemoncraft yesterday

Przygotowanie elementów

Kwiatuszki wycięłam z białego foamiranu irańskiego, pokolorowałam suchymi pastelami i uformowałam na żelazku, a potem podziałałam troszkę klejem na gorąco – i tak powstały one :). Dość spore, ale to właśnie one miały tworzyć idealny zestaw z papierami. Dorobiłam im też małe, miętowe listeczki.

craft passion kwiaty #8

jak zrobić kwiaty z foamiranu

kwiaty z foamiranu

kwiaty z foamiranu irańskiego

Postanowiłam, że na kartce kompozycja będzie centralna, a tło do niej wykonam za pomocą wykrojnika serwetki, również Craft Passion. Przy okazji od razu przygotowałam pozostałe elementy pracy.

craft passion wykrojniki ramki

Powstało kółeczko z napisem – odbiłam stempelek Agaterii na białej kartce papieru przy pomocy platformy do stemplowania. Recenzję tej platformy możesz również przeczytać na blogu kreatywnym w moim wcześniejszym wpisie. Następnie wycięłam napis okrągłym wykrojnikiem. Napis na zdjęciach wygląda dość blado, ale na żywo jest bardzo wyraźny :).

platforma do stemplowania

napis ślubny

Tworzenie kompozycji

Ten etap pracy zawsze zaczynam od ułożenia sobie wszystkiego “na sucho”, dopasowania, dodania lub odjęcia dodatkowych elementów. Pod kwiatuszki postanowiłam dodać sizal, bo fajnie podbija kompozycję. Warstwy papieru i serwetki podkleiłam beermatą, by stworzyć dystans pomiędzy nimi. Wycięte listeczki oraz motylek również pochodzą z firmy Lemoncraft.

Kiedy kompozycja mi pasowała, papiery i serwetki przykleiłam na klej Magic, a elementy kompozycji kwiatowej na klej na gorąco.

jak budować kompozycję kwiatową

Dodałam na kwiatki nieco kropelek imitujących rosę przy pomocy lakieru 3D, a wokół nałożyłam kilka różowych perełek w płynie, również pisałam o nich na blogu. Czegoś mi brakowało, więc na koniec dodałam kilka szklanych kaboszonów.

jak zrobić rosę na kwiatach

rosa

No i już 🙂 . Później do kompletu dorobiłam również pudełko, które ozdobiłam papierami z tej samej kolekcji.

kartka z ręcznie robionymi kwiatami

ślubna kartka

kwiaty ręcznie robione

lemoncraft yesterday

kartka z ręcznie robionymi kwiatami

Mam nadzieję, że zarówno moje ręcznie wykonane kwiatuszki, jak i kartka, zainspirowały Cię do wykonania własnej wersji kartki ślubnej. Oczywiście możesz stworzyć ją na każdą, inną okazję. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie kwiatów samodzielnie, możesz mieć pewność, że będą one pasowały idealnie do kolekcji papierów, jakiej używasz w danej pracy. Sprawiają one również, że Twoja praca jest wyjątkowa i niepowtarzalna :). Kartka z ręcznie robionymi kwiatami to zawsze oryginalny i piękny prezent.

Pozdrawiam,
Domi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.