Cześć;)

W dzisiejszym wpisie kolejna kompozycja z elementów do wycięcia – trochę inna i o nieco innej strukturze. Pokażę Ci jak stworzyć kompozycję budując efekt 3d poszczególnych elementów na papierze. Zapraszam 😉

Gdy zobaczyłam w nowościach kolekcję Craft O’Clock “The Sweetsters” zapragnęłam aby te urocze stworki zagościły w moim domu. Jakiś czas szukałam ciekawej dziecięcej kolekcji, z której będę mogła zrobić LO ze zdjęciami mojego synka. Spośród wszystkich arkuszy tej kolekcji wybrałam papier z dużą ilością chmur i śpiącym jednorożcem – arkusz numer 5 oraz arkusz z elementami do wycięcia numer 2. 

Etap I – Materiały

Aby moja kompozycja z elementów do wycięcia mogła powstać potrzebowałam także:

  • Ramkę na zdjęcia 30x30cm,
  • papier biały wizytówkowy,
  • dystans – ja wykorzystałam resztki po tekturkach,
  • nożyczki,
  • klej Magic,
  • arkusz z kolekcji “Yesterday” Lemoncraft

Etap II – przygotowanie mat i bazy

Zanim rozpocznę tworzyć mój layout, potrzebuję wyciąć elementy z arkusza dodatków. Wycinam całość by móc operować wszystkimi dostępnymi detalami. Gdy wszystko już mam wycięte, przygotowuję maty, na których naklejone zostaną dwa zdjęcia. Papier wizytówkowy docinam na wymiar 10,5cm x 15,5cm, zaś ozdobny z kolekcji Yesterday na wymiar 10,2cm x 15,2cm. Arkusz z chmurami dopasowuję do wymiaru ramki, docinam i wklejam w ramkę.

Aby było mi łatwiej układać wycinanki rozkładam je obok przygotowanej ramki. Rozdzielam osobno chmurki, osobno potworki, gwiazdki, motyle, itp. Pozwoli mi to kontrolować dostępność danego motywu. Na arkuszu układam moje maty, gdy ułożenie mi odpowiada przyklejam do tła na płasko.

Etap III – budowanie kompozycji

Kompozycja z elementów do wycięcia w tej pracy jest rozproszona – dzieli się na kilka części. Rozpoczynam od głównego w moim odczuciu układu, czyli śpiącego jednorożca pośród chmur. Na sucho układam chmurki na papierze i tworzę układ. Gdy wszystko mi się podoba, zaczynam podklejać elementy tekturką. Mój śpioch zostaje przyklejony bez dystansu tak by znajdował się odrobinę w tyle kompozycji, to samo robię z największą chmurą. Średnią i małą chmurę oraz niewielkie serduszko podklejam pojedynczym dystansem. Gwiazdka ma być najbardziej wysuniętym detalem tego układu, dlatego wklejam podwójny dystans z resztek tektury i mocuję. Dodatkowo wybieram jedną małą chmurę i dwie średniej wielkości, a także serduszko. Mała chmura zostaje przyklejona do bazy na płasko bez dystansu, pozostałym elementom nadaję pojedynczy dystans i przyklejam powyżej jednorożca.

Drugim układem będzie kompozycja w lewym dolnym rogu ramki, gdzie znajduje się niebieski stworek. Tutaj znajdzie się mała chmura, dwa króliczki oraz serca – mniejsze i odrobinę większe. Większy stworek i chmurka przyklejone zostają na płasko do papieru bliżej centrum ramki. Stworek we wianku podklejony zostaje pojedynczym dystansem, tak samo jak serduszka. Pomiędzy matami na zdjęcia postanowiłam dodać króliczka, który będzie zerkał ku górze, dwie chmury, motylki i kolorowe gwiazdki. Króliczek i gwiazdki muszą znaleźć się powyżej mat, tak by można było pod nie wsunąć zdjęcie dlatego podklejam te elementy na tekturce. Jedną chmurkę przyklejam bezpośrednio do bazy, zaś drugą na dystansie. Dodatkowo gdzieniegdzie mocuję motylki.

Teraz zajmę się lewym górnym rogiem mojej pracy. Tutaj idealnie wpasował się balon z dwoma małymi chmurkami. Balonik przyklejam tekturkach, zaś chmury mocuje na krawędziach balonu na płasko. Gdzieniegdzie kompozycje uzupełniam pojedynczymi gwiazdkami, motylkami przyklejanymi na dystansie lub na płasko do tła.

Etap IV – podsumowanie

Kompozycja z elementów do wycięcia w moim dziecięcym layoucie już jest gotowa. Pozostaje sfotografować pracę i umieścić w wybranym miejscu w domu 😉 Tak ten projekt prezentuje się w całości 😉

W dzisiejszym wpisie to już wszystko 😉
Mam nadzieję, że spodobał Ci się ten pomysł na wykorzystanie elementów do wycięcia. Jeżeli zainspirujesz się i wykonasz swoją wersję takiej ozdoby, nie zapomnij podzielić się nią w sieci 😉 Pamiętaj aby oznaczyć blog Kreatywny i Świat Pasji 😉

Buziaki
Kasia 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.