Księżycowa kartka z shakerem i ręcznie robionymi kwiatami z papieru akwarelowego to moja interpretacja wrześniowego wyzwania na Blogu Kreatywnym. Zapraszam do wpisu, w którym zdradzę tajniki, jak ta kartka powstała.

Baza

Baza kwadratowa została wykonana z papieru o gramaturze 250 gsm. Ma ona wymiary 148 x 148 mm. Wybrałam papiery z kolekcji “Under the stars” od 13 Arts. Pierwsza warstwa papieru ma wymiar 145 x 145 cm (ta ciemniejsza). Następnie na 1,5 mm dystansie wykonanym z beermaty (możesz również użyć taśm dystansowych o różnych grubościach) umieściłam kwadratowy element o wymiarach 130 x 130 mm wycięty z białego papieru o gramaturze 250 gsm. Następnie na to nakleiłam kwadrat o wymiarach 127 x 127 mm wycięty z innego arkusza papieru do scrapbookingu z kolekcji “Under the stars”.

Embossowane elementy

Głównym elementem kartki jest shaker wypełniony opalizującymi gwiazdkami. Gwiazdki te pięknie się mienią i grzechoczą na skutek potrząsania. Shaker można wykonać samodzielnie, lub wykorzystać gotowy. W tym przypadku shaker powstał z gotowego zestawu tekturek (Przez Okienko). Wierzchnią warstwę shakera wyembossowałam na złoto. Wykorzystałam cudowny złoty puder do detali od Izink. Tego samego pudru użyłam na widocznych w lewym dolnym rogu kwiatach. Najpierw odbiłam stempel od 13 Arts z kolekcji “Under the stars” przy pomocy bezbarwnego tuszu do embossingu na kalce technicznej. Wykonałam dwie takie odbitki. Następnie posypałam go złotym pudrem do embossingu, nadmiar zsypałam do pudełeczka i nagrzałam przy pomocy nagrzewnicy. Następnie wycięłam obydwa elementy z 1 mm odstępem i umieściłam na pracy.

Ręcznie robione kwiaty z papieru akwarelowego

Ważnym elementem pracy są ręcznie robione kwiaty. Moje zostały wykonane przy pomocy wykrojnika od Craft Passion. Wycięte elementy z papieru akwarelowego pomalowałam przy użyciu Color Glow i mgiełki, a następnie wykończyłam przy pomocy brokatowego tuszu akrylowego od 13 Arts. Jak wykonać takie kwiaty znajdziesz w tutorialach na blogu i YT. Jeżeli nie posiadasz papieru akwarelowego piękne kwiaty możesz wykonać na podstawie kwiatowego cyklu Domi.

Ręcznie robione kwiatki są czasochłonne, ale wyglądają pięknie i oryginalnie na pracach – zarówno kartkach, jak i layoutach. Zachęcam Cię, więc do zapoznania się z tutorialami na Blogu Kreatywnym.

Pod kwiatki włożyłam troszeczkę złotej siatki, która została mi po jakimś prezencie. Dodałam też złotą wstążeczkę. Wszystkie elementy przykleiłam na klej termiczny.

Księżycowa kartka z shakerem – wykończenie

Całą pracę wykończyłam dodając samoprzylepne perełki w odcieniach złota oraz napis. Umieściłam nieparzystą liczbę dżetów o różnych wymiarach w trzech rogach kartki, gdzie nie znajdowała się kwiatowa kompozycja. Kompozycja w tej pracy jest znacznie niesymetryczna. Napis pochodzi z tego samego zestawu stempli co kwiat i brzmi “Some flowers only bloom at night”, co oznacza: “Niektóre kwiaty kwitną tylko nocą”. Myślę, że ten zwrot idealnie pasuje do przedstawionej pracy.

Wykleiłam również środek pracy elementami o wymiarach 145 x 145 mm wyciętymi z papierów do scrapbookingu z wykorzystywanej kolekcji. Umieściłam również w środku miejsce na życzenia – na razie puste, ponieważ nie wiem do kogo trafi ta kartka.

Podsumowanie

Wykonana przeze mnie kartka jest moją interpretacją wrześniowego wyzwania, na które Cię serdecznie zapraszam. Ma ona uniwersalny charakter i myślę, że niedługo obdaruję ją którąś z moich koleżanek. Przez wykorzystanie shakera i kwiatów 3d niestety nie zmieści się ona w kopercie, ale od czego są pudełeczka. Jeśli spodobał Ci się mój projekt, albo masz jakieś pytania – proszę zostaw po sobie komentarz.

Pozdrawiam,

Aga Scrapeciarnia

Jeden komentarz

  1. Piękna kartka.
    A wróżka z księżycem skąd jest? Czy to element shakera? Czy element do wycinania z jakichś papierów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.