Witaj! Czas na mój kolejny wpis z tutorialem na domowe kwiatki. Tym razem postanowiłam zrobić stokrotki z dziurkacza. Myślałam, że to będzie bardzo proste zadanie, ale dość pracochłonne okazały się środki, które potrzebowały trzech warstw farby i czasu, by wyschnąć :). Jednak te skromne kwiatuszki wyszły, uważam, całkiem fajnie.

Aby wykonać stokrotki z dziurkacza, potrzebujesz dosłownie kilku materiałów. Ja użyłam:

Najpierw przygotowałam środki. Do spodu każdego dżeta dokleiłam drucik przy pomocy kleju na gorąco, aby łatwiej było kleić i malować. Następnie bok i wierzch dżetów pokryłam klejem magic i zamoczyłam w mikrokulkach, które wysypałam grubą warstwą na talerzyk. Dzięki przymocowaniu drucików, środki mogły schnąć pionowo, ponieważ umieściłam je w gąbce florystycznej.

Po około godzinie, kiedy środki wyschły, przystąpiłam do malowania. Przy pomocy pędzla gąbkowego, pokryłam mikrokulki farbą, zostawiłam do wyschnięcia. Dla uzyskania żywego, głębokiego koloru, nałożyłam farbę jeszcze dwa razy.

W czasie, kiedy środki schły, przygotowałam kwiatki. Wycięłam dziurkaczem z białego papieru po trzy kwiatki na każdą stokrotkę. Następnie każdy płatek zawinęłam przy pomocy dłutka kulkowego na podkładce. Każdy płatek z osobna zagięłam palcami do środka.

Dziurki na środku kwiatków możesz wykonać pojdeynczo albo już po sklejeniu kwiatków. Jeśli zrobisz je pojedynczo – możesz nie trafić w sam środek i potem trzeba kombinować, żeby dopasować dziurki do siebie. Jeśli zrobisz to zbiorczo, kwiatek pod naciskiem na pewno lekko zawinie się do środka, ale można to rozprostować. Decyzję pozostawiam Tobie :).

Dziurkę zrobiłam po to, aby łatwiej było zamocować środek. Kwiatki sklejałam klejem magic tak, aby płatki wychodziły naprzemiennie, zostawiłam do wyschnięcia.

W środek każdego kwiatka nałożyłam niewielką ilość kleju, a następnie wcelowałam i przeprowadziłam drucik przez dziurkę.

Kiedy klej dobrze wysechł, oderwałam druciki, żeby kwiatki było można umieścić na kartce :).

Powiem Ci, że efekt końcowy całkiem mnie zadowolił. Wykonałam bardzo proste kwiatki, a byłby jeszcze łatwiejsze, gdybym zamiast bawić się ze środkami, użyła gotowych, żółtych półperełek lub żółtych dżetów. Jeśli chcesz zrobić stokrotki z własnymi środkami z mikrokulek, możesz użyć właściwie każdych półokrągłych ozdób, bo przecież i tak nie będzie widać, co jest pod spodem :). Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do wykonania kwiatków z dziurkacza? Jeśli tak – koniecznie pochwal się efektami!

Pozdrawiam,
Domi

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.