Witaj w ten piękny, słoneczny poranek. Dziś przygotowałam dla Ciebie kurs krok po kroku jak wykonać kartkę schodkową. Uwierz, to nic trudnego i na pewno sobie poradzisz 🙂

kartka schodkowa

Co Ci będzie potrzebne?

kartka schodkowa

No to zaczynamy.

Na samym początku z kartki papieru wizytówkowego lub innego o większej gramaturze wytnij bazę kartki według poniższego szablonu jaki dla Ciebie przygotowałam. Do przecięcia linii w środkowej części kartki pomocny Ci będzie taki nożyk jak mój ze zdjęcia lub nożyki precyzyjne.

szablon kartka schodkowa

kartka schodkowa

Kartka schodkowa i jej bigowanie.

Możesz do tego użyć podobnej tablicy do bigowania jak moja powyżej  lub zwykłej linijki i na przykład wypisanego już długopisu. Tak radziłam sobie kiedyś i ja 😉 Bigujesz / zagniatasz kartkę w miejscach linii ciętych zaznaczonych w szablonie.

kartka schodkowa

Zginie.

Miejsca Twojego bigowania bazy Twojej kartki zagniatasz i składasz w ten sposób jak ja to zrobiłam. Jak widzisz, to nic trudnego. Tak jak na powyższym zdjęciu i Twoja baza kartki schodkowej powinna wyglądać.

kartka schodkowa

Kartka schodkowa i elementy z papieru ozdobnego.

Z papieru do scrapbookingu wytnij elementy prostokątne którymi okleisz bazę kartki. Wytnij je o dwa lub trzy milimetry mniejsze niż wielkości jakie posiada kartka schodkowa. W ten sposób na około ozdobnego papieru powstaną białe przerwy.

kartka schodkowa

Klejenie.

Oczywiście polecam Ci do przyklejenia papieru ozdobnego niezawodnej taśmy dwustronnie klejącej, ale jeśli jej nie masz równie dobrze możesz skorzystać z kleju magicznego lub tego, którego aktualnie używasz. Papier ozdobny możesz delikatnie poszarpać nożyczkami na okrągło. Tak jak i ja to zrobiłam, ale to nie jest konieczne 🙂

kartka schodkowa

Kartka schodkowa i jej ozdabianie.

Z papieru ozdobnego z elementami do wycinania wytnij kwiatki i wszystkie te elementy, którymi chcesz ozdobić swoją karteczkę. Papierowe elementy możesz podkleić za pomocą kleju magicznego poszarpaną gazą lub na przykład sizalem. Styropianowe jajeczka styropianowe podobnie, a elementy papierowe podklej taśmą 3D by nadać im przestrzenności. No i karteczka gotowa 🙂

kartka schodkowa

kartka schodkowa

Kartka schodkowa gotowa. Jak widzisz to nic trudnego. Mam nadzieję, że mój kurs Ci się spodobał i kiedyś z niego skorzystasz. Życzę Ci miłego tworzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.