Rustykalny czekoladownik – tutorial

Dzisiaj chciałabym Ci pokazać, jak w prosty sposób zrobić czekoladownik w stylu rustykalnym, o którym pisałam na początku miesiąca. Rustykalny czekoladownik będzie idealnym prezentem dla osób ceniących prostotę i naturalność, ponieważ w tym stylu nie ma miejsca na nadmiar ozdób ani kolorystyczne szaleństwo. A zatem zaczynamy!

Potrzebne materiały

Będziesz potrzebować:

Rustykalny czekoladownik -krok po kroku

  1.  Przygotuj bazę czekoladownika lub użyj gotowej. Osobiście robię bazę z papieru wizytówkowego. Zajmuje to dosłownie kilka minut.
  2.  Przyklej tasiemki z obu stron czekoladownika. To ważny etap – nie zapomnij o nim 😉
  3.  Papier do scrapbookingu z motywem drewnianych desek potnij na wąskie paski, które będą imitować drewniane sztachety. Paski   wytuszuj na brzegach, a następnie podklej od spodu kostki dystansowe lub tekturę, aby nadać pracy nieco przestrzenności.
  4.  Przyklej tak przygotowane “deski” do bazy, pozostawiając między nimi niewielkie odstępy. Masz prawie gotowy wierzch czekoladownika.
  5. Teraz zajmij się wnętrzem. Przyklej deseczki bez tekturki w sposób widoczny na zdjęciu poniżej. W ten sposób zminimalizujesz ilość ścinków.
  6.  Oklej kieszonkę czekoladownika i jeśli nie planujesz zbyt wielu ozdób na wierzchu, wklej ją do środka. Tak, jak pokazałam to na zdjęciu.
  7.  Aby dokończyć nasz drewniany “płot” na czekoladowniku, doklej poprzeczne drewienka na deskach.
  8.  Czas przygotować ozdoby. W tym celu wytnij kwiaty i ułóż kompozycję na wierzchniej części czekoladownika. Pokombinuj trochę,  szukając, jak najlepszego ułożenia wszystkich elementów. Jeśli jesteś pewna swojej kompozycji, przyklej wszystkie elementy.
  9.  We wnętrzu przygotuj dodatkową kieszonkę na życzenia albo pieniądze, bo kieszeń na czekoladę masz już gotową. Doklej drobne ozdoby (u mnie jest to bawełniana koronka), jeśli uznasz, że są one potrzebne…
  10. Gotowe! Możesz podziwiać swoje dzieło:)

Mam nadzieję, że podobało Ci się wspólne kreatywne tworzenie czekoladownika w stylu rustykalnym. Jeśli Cię zainspirowałam daj mi o tym znać w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.