Cześć;)

Dziś przychodzę z prostym i szybkim tutorialem, w którym pokażę Ci jak wykonać kwiaty z chusteczek higienicznych oraz kilku przedmiotów, które na pewno posiadasz w swojej scrapprzestrzeni;)

Wykonanie takich kwiatów zajmie Ci maksymalnie pół godziny. To co? Zaczynamy?

Materiały:

  • chusteczki higieniczne 3 lub 4-o warstwowe,
  • drut florystyczny o dwóch grubościach (0.5mm oraz 0.8 mm),
  • farba akrylowa (może to być także akwarela, tusz w płynie, pigment lub mgiełka),
  • pędzelek,
  • taśma florystyczna,
  • nożyczki

Kwiaty z chusteczek higienicznych – Wykonanie:

Wyciągnij ostrożnie chusteczki z opakowania, każdą złóż na pół według linii zagięcia. Potrzebujesz odciąć krawędzie gdzie znajduje się ozdobne tłoczenie. Kolejnym krokiem będzie przekrojenie każdej kwadratowej chusteczki na pół wzdłuż linii zagięcia.

Teraz należy przygotować sobie cieńszy drut, a następnie uciąć z niego kilka kawałków o długości ok 7 – 8 cm każdy. Gdy druciki są już gotowe możesz przejść do składania chusteczek. Składaj je w harmonijkę, a następnie opleć na środku jeden kawałek drucika, tak by chusteczka nie rozkładała się. W efekcie powstaje coś na kształt kokardy.

Kolejnym etapem jest barwienie przygotowanych elementów. Ja wybrałam farbę akrylową w kolorze czerwonym – Ty możesz użyć innego koloru jeśli masz taką ochotę. Do zabarwiania chusteczek możesz wykorzystać także marker, akwarelę, tusz w płynie, pigment w proszku rozpuszczony we wodzie lub gotową mgiełkę. Barwnik nałóż na “płatki” pędzelkiem i poczekaj aż wyschnie.

Obecny etap – rozdzielanie warstw chusteczki – jest w mojej opinii najprzyjemniejszy. Weź element do dłoni i trzymaj za odstające końce drucika, następnie delikatnie chwyć pierwszą warstwę chusteczki i wyciągaj ją ku górze, uformuj według uznania. Powtórz te czynności z każdą warstwą chusteczki. W efekcie powstaje dość gęsty kwiat.

Łodyżkę wykonaj z grubszego drutu – odmierz taką jego długość aby pasowała do głębokości wazoniku, do którego włożysz gotowe kwiaty. Teraz przygotuj taśmę florystyczną ucinając podobnej długości kawałki. Dodatkowo  przetnij ją na pół (taka standardowa będzie za szeroka i będzie trudna w obsłudze). Pozostaje jedynie opleść drut taśmą florystyczną, uformować łodyżki i wstawić kwiaty do wazonu;)

Podsumowanie:

Kwiaty z chusteczek higienicznych możesz wykorzystać do dekoracji domu, podwórza czy nawet ślubnej bramy. Idealnie białe wpasują się w klimat chrzcin czy też komunii świętej w plenerze. Będą także świetnym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi powyżej 4 lat.

Dodatkowo zapraszam Cię do wpisu, w którym pokazuję szybki sposób na kwiaty z koronki 😉 Zachęcam Cię do wykonania takich kwiatów w wolnym czasie. Jestem pewna, że tworzenie sprawi Tobie jak również dzieciom wiele radości. Nie zapomnij pochwalić się nimi w sieci oznaczając Świat Pasji lub blog Kreatywny 😉

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.