Witaj kochana. W każdy słoneczny dzień marzymy o ogrodzie z basenem, dziś przygotuję kartkę z wodnym shaker boxem. Dodatkowo w upalne dni możesz taką karteczkę podarować komuś, czym umilisz mu dzień 🙂 Wykonanie takiej kartki, to naprawdę nic trudnego, a coś jakże oryginalnego! Sama zobacz.

wodny shaker box

Co będzie Ci potrzebne do stworzenia tej kartki? Już piszę.

wodny shaker box

Wodny shaker box z rybkami to naprawdę bardzo fajna opcja z shakerów. No ale zacznijmy już tworzyć 🙂

Na początku wytnij bazę kartki. Wielkość według Twojego uznania. Następnie wytnij prostokąt nieco mniejszy z ozdobnego papieru do scrapbookingu oraz dwa prostokąty również mniejsze od poprzedniego. U mnie jak widzisz są to te dwa w kolorze białym. W jednym z nich wytnij koło. Z ozdobnego papieru, u mnie żółtego wytnij ramkę z falbanką.

wowodny shaker boxdny shaker box

Tuszowanie i stemplowanie.

Jeden z białych prostokątów posłuży nam za tło w shakerze. To czas tuszowania kartki. U mnie wykonałam to błękitnym tuszem.

wodny shaker box

Odbiłam sobie rybki, żabkę i fale z pomocą czarnego tuszu.

wodny shaker box

Wodny shaker box i kolorowanie odbitek.

Użyłam do tego kredek akwarelowych. Pokolorowałam nimi żabkę oraz rybki, które za pomocą kleju magik przykleiłam w miejscu tej mojej niebieskiej wody. Natomiast ramkę z falbanką przykleiłam na prostokącie z wyciętym wcześniej kołem.

wodny shaker box

Mocowanie torebeczki.

Dopasuj rozmiarem torebkę do tylnej strony z okrągłym otworem. Tak by torebka nie była zgięta jak tu u mnie na poniższym zdjęciu. Gdy tak Ci się zdarzy, to najprawdopodobniej torebeczka nie zamknie się szczelnie i będzie mokra plama 😉

wodny shaker box

Do torebki wlej odrobinę wody. Równie dobrze możesz użyć żelu do włosów, to tak samo bardzo fajna opcja shakera. Dołóż cekiny i szczelnie zamknij torebkę. Upewnij się czy jest na pewno szczelnie zamknięta. Przyklej ją oczywiście u dołu i po bokach. Skorzystaj również z taśmy dwustronnie klejącej, by nadać kartce przestrzenności i miejsca torebce.

wodny shaker box

Przyklej spód z tłem i rybkami.

wodny shaker box

Zabezpiecz zagiętą torebkę taśmą. Lepszą niż ta moja będzie zwykła, przezroczysta taśma, której akurat mi zabrakło 😉 Następnie kolejny raz użyj taśmy dwustronnie klejącej i całość przyklej tak jak to widzisz na poniższym zdjęciu. Tak więc najważniejsze mamy za sobą 🙂

wodny shaker box

Nasza kartka i wodny shaker box – zdobienie.

Oczywiście tu wszystko zależy od Ciebie. Ja swoją kartkę przyozdobiłam dość skromnie, ale można zrobić to na wiele sposobów. Wiem, że zrobisz to bardzo ładnie. U mnie wygląda to właśnie tak.

wodny shaker box

wodny shaker box

wodny shaker box

Jeśli karteczka z wodnym shakerem Ci się spodobała, to zachęcam Cię do skorzystania z mojego toturialu oraz do podzielenia się nim z przyjaciółmi. Będzie mi bardzo miło 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.