Cześć

Jakiś czas temu rozpoczęłam cykl związany z tworzeniem kwiatów z foamiranu. Pokazywałam już jak wykonać róże, natomiast w poniższym wpisie chciałabym przedstawić Ci jak wykonać kwiaty typowo gnieciuchowe i małe kwiatki z foamiranu.

Kupowanie kwiatów gotowych wiąże się z tym, że jesteś niestety skazana na wydatki, dany typ kwiatka, jego kolorystykę. Wówczas na pracy znajduje się kwiat w zupełnie innym odcieniu, a mnie to wyjątkowo przeszkadza. Nie znoszę prac o milionie kolorów, wtedy wydaje mi się, że mam do czynienia z tęczą, a nie spójną pracą mediową lub scrapową.

Kwiaty, które wykonasz własnoręcznie nie dość, że będą cudownie współgrały kolorystycznie, to jeszcze dadzą Ci wielką satysfakcję. Widząc taką prace mówię sobie zawsze – Jestem dumna! Wszystko zrobiłam sama!

No, ale wystarczy wstępu. Działamy!

Zacznijmy od gnieciuchów. Jak sama nazwa wskazuje gnieciuchy są to kwiaty, które bazują na ich gnieceniu i maltretowaniu.

Kwiaty wycinam wykrojnikiem o różnych wielkościach. Tuszuję lub nie, zależy jaki kolor chcę uzyskać.

Najpierw rozgrzewamy element na żelazku, a następnie gnieciemy, skręcamy i maltretujemy.

Później taki kwiat rozciągamy w palcach lub wygniatamy specjalnymi narzędziami, o których pisałam w pierwszym wpisie cyklu.

Wymięty uprzednio płatek najlepiej rozciąga się na kciuku.

Jednak jeśli nie masz przekonania do tej metody możesz zrobić to za pomocą dłutek i ta opcja również jest świetnym rozwiązaniem.

Moje kwiaty najpierw gniotę jak najmocniej. Później rozciągam w palcach lub dłutkiem na macie. Sklejam je klejem na gorąco. Kiedy klej jest jeszcze ciepły, to całość delikatnie formuję dłutkami różnej wielkości. Staram się by płatki podniosły się do góry. Kwiat staje się wypukły i tym samym bardziej przypomina naturalny. Sama zobacz.

Drugi typ to kwiaty tzw. maluszki. Wycięte elementy cieniuję tuszami jak każde inne lub po prostu zostawiam w naturalnym kolorze foamiranu. Przykładam do żelazka i tak jak wyżej przy gnieciuchach klejąc jeszcze ciepłego kwiatka klejem układam i podnoszę za pomocą dłutek. Maluszków nie gniotę.

Na środkach zarówno małych jak i tych gniecionych kwiatów używam pręcików lub też dżetów.

Z jednego i tego samego wykrojnika wykonać możesz i kwiaty gniecione i zwykłe – wszystko zależy od Ciebie

Warto zainwestować w dobre wykrojniki. Wtedy będziesz miała pewność, że posłuży Ci on długi czas i w trakcie pracy nie będziesz się denerwowała niedociętymi kwiatami.

W sklepie Świat Pasji znajdziesz duży wybór wykrojników do wycinania kwiatów, tuszów i narzędzi do wykonania pięknych kwiatów z foamiranu.

Daj mi znać w komentarzu czy mój artykuł okazał się dla Ciebie pomocny. Miło mi będzie jeśli pokażesz mi swoje kwiaty gnieciuchowe lub swoje maluszki.

Serdecznie Pozdrawiam Pati

4 komentarze

    1. Żeby robić kwiatki nie musisz mieć maszynki, płatki możesz wyciąć nożyczkami, ja tak robię 🙂

  1. Bardzo przydatny artykuł. Właśnie zrobiłam swoje pierwsze gnieciuchy, ale jeszcze nie kleilam . Pozdrawiam.

  2. Też nie mam maszynki. Czy zatem można by prosić o szablony do wydrukowania kwiatów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.