Lubię stemple. Może nie tak bardzo, jak szablony, ale mnogość wzorów i możliwości, które dają jest fascynująca. Jest to jednak miłość trochę platoniczna, ponieważ nadal jeszcze mnie onieśmielają. Bardzo pomocne w oswajaniu tematu są wpisy naszych Redaktorek o stemplach i technikach używania różnych mediów do nich. Bardzo polecam ten cykl. 

Markery Aladine Izink Duo trafiły w moje ręce właśnie jako alternatywa dla tuszów. Z jednej strony potrzebowałam pisaków z precyzyjną końcówką, do wykańczania detali przy rysunkach czy napisach, z drugiej możliwość użycia ich do stemplowania to było zdecydowanie coś dla mnie. 

aladine izink

Markery Aladine Izink Duo polecane są również do kaligrafii i kolorowania. Jednak to nie są moje techniki, więc w tym artykule skupiam się tylko na stemplowaniu. 

Jak już wspomniałam, markery z jednej strony mają cienką końcówkę, fajną do precyzyjnych rysunków i pisania. Na drugim końcu znajduje się gąbkowy sztyft, idealny do kolorowania, kaligrafii i stemplowania właśnie 🙂

Zapakowane są w kartonik z plastikowa wkładką. Dobrze chroni je w trakcie transportu, jednak do codziennego użytku zdecydowanie wygodniej jest je przełożyć do pudełka lub kubka.

Markery Aladine Izink Duo – zalety używania jako tuszu do stempli

  • Blendowanie czyli mieszanie kolorów jest proste. Kolory nakładane na stempel łatwo się przenikają, a jednocześnie można to zrobić dość precyzyjnie. Jeżeli końcówka flamastra zabrudzi się innym kolorem bez problemu da się ją odświeżyć malując po papierze. 

aladine izink duo

aladine izink duo

  • Ogromną zaletą używania flamastrów zamiast tuszu jest dla mnie możliwość wybiórczego pokolorowania stempla. Jeżeli chcę z niego wykorzystać tylko jeden element, maluję pisakiem tylko ten fragment stempla.

aladine izink duo

markery izink duo

  • Kolejnym plusem używania flamastrów Izink jest łatwe czyszczenie stempli. Od Kamili nauczyłam się używać mikrofibry zamiast jednorazowych chusteczek i przy czyszczeniu stempli z tuszu od flamastrów to jest strzał w dziesiątkę. Wystarczy wytrzeć gumę mokrą ściereczką. Rzadko zdarza się, żeby tusz pozostał w zagłębieniu. 

aladine izink duo

  • Odbitki z pisaków szybką schną, nic się nie rozmazuje. Pracowałam na papierze do akwareli, ale także na zwykłym papierze notesowym. 
  • Ilość kolorów – mam od razu 10 – jest się  z czego cieszyć, prawda? 🙂

aladine izink duo

Markery Aladine Izink Duo – ograniczenia

Oczywiście są też minusy.

  • Wadą być może jest mniejsza wydajność flamastrów niż tuszu. Jeszcze żadnego z nich nie wypisałam, ale podejrzewam, że ten czerwony do maków szybko się skończy.

aladine izink

  • Kolory. To zdecydowanie taki bajkowy komplet, jest piękna makowa czerwień i aż dwa odcienie różu! Dla mnie przydałby się jeszcze brąz i ciemna zieleń. 
  • Odbitka nie jest wodoodporna, może się rozmazywać pod wpływem innych mediów. Dla mnie to nie problem, stempluję głównie notesy, zeszyty z notatkami, sprawia mi to nie lada frajdę (i daje pretekst do szukania ciekawych stempli…). 

Jeszcze jedna uwaga – flamastry zdecydowanie lepiej odbijają stemple gumowe. Przy silikonowych zdarzają się delikatne braki w ostrości.

Jeżeli, tak jak ja lubisz stemple, ale odbijanie ich tuszem jest dla Ciebie pewnym wyzwaniem, albo wciąż gubisz się w przebogatej ofercie mediów do stemplowania, polecam Ci gorąco Aladine Izink Duo. A może już używałaś pisaków do odbijania pieczątek? Pochwal się nam rezultatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.