Cześć 😉

Dziś chciałam pokazać Ci jak wykonać fajny organizer na pędzle z wykorzystaniem zwykłego słoika po przetworach 😉 Oczywiście możesz wykorzystać go na inne przybory – długopisy, cienkopisy, kredki, markery itp.  Może też służyć jako lampion albo być ciekawym prezentem dla kogoś wyjątkowego 😉

Do wykonania tego typu organizer na pędzle potrzebny Ci będzie słoik, odrobina pasty śniegowej, brokatu i farb, sznurek jutowy, kawałek koronki, klej na gorąco oraz drobne półperełki.  Zaczynamy!

Przygotowanie bazy

W osobnym pojemniczku pomieszałam białe gesso, pastę śniegową, pyłek metaliczny i farbę akrylową w kolorze brązowym, a także biały brokat. Całość porządnie wymieszałam szpachelką. Jeżeli chciałabyś aby słoik był bardziej prześwitujący nałóż tylko jedną cienką warstwę mediów.

Dość sztywnym pędzlem naniosłam mieszaninę na słoik i wysuszyłam nagrzewnicą.

Ozdabianie

Teraz gdy bazę mam gotową zawiązuję cieniutki neutralny sznureczek wokół szyjki słoika. Przeplatam przez niego cztery kawałki sznurka jutowego. Każdy ze sznurków ma ok 60 cm długości. Oczywiście długość sznurków zależna jest od wielkości słoika – im większy słoik ozdabiasz, tym dłuższe sznurki musisz naszykować.

Kolejnym krokiem jest zawiązywanie supełków wokół słoika. Biorę w dłoń dwa sznureczki sąsiadujące ze sobą i zawiązuję na odpowiadającej mi wysokości. Tak robię z każdym sznurkiem.

Gdy całość jest już gotowa odwracam słoik i zawiązuję supełki. Następnie odcinam zbędne pasma. Supły zabezpieczam klejem na gorąco, tak by sznurek się nie pruł.

Słoik prezentuje się następująco. Jednak wciąż mu czegoś brakuje.

Szyjkę słoika postanowiłam okleić beżową koronką – moja ma ok 2,5 cm szerokości. Używam do tego celu kleju na gorąco.

Z resztek odciętych sznurków wiążę małe kokardki i naklejam je w miejscach wyjścia sznurków spod koronki.

Na koniec przyklejam kremowe półperełki na każdy supełek.

Organizer na pędzle gotowy! A oto jak się prezentuje w całości 😉

Mam nadzieje, że choć trochę zainspirowałam Cię do wykonania swojej wersji takiego organizera 😉 Dodatkowo chciałabym zaprosić Ciebie do wyzwania w grupie Kreatywny Świat Naszych Pasji, którego tytułem jest słoik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.