Cześć

W pracowni zbiera mi się całkiem sporo ścinków różnego rodzaju. Dlatego zawsze staram się znaleźć sposób na ich wykorzystanie. Tym razem postawiłam na wykonanie kwiatków z papieru z użyciem embossingu na gorąco. Zdarza mi się tworzyć różne kwiaty z papieru, ale tym razem wisienką na torcie jest embossing.

Często zostają Ci ścinki po różnego rodzaju projektach? Szkoda wyrzucić, a na kartkę nie zawsze się nadają. Takie resztki wykorzystuję na wycinanie różnego rodzaju drobnych elementów potocznie zwanych scrapkami. Głównie używam ich do wycinania serwetek i liści oraz kwiatów.

Jak je wykonuję? Czego będziesz potrzebowała?
To proste: ścinków papieru, tuszu do embossingu, pudru do embossingu, nagrzewnicy, stempli i opcjonalnie wykrojników lub nożyczek do precyzyjnego wycinania.

W zależności od tego z jakich stempli korzystasz przytwierdź je do bloczka akrylowego lub tez nie. Potuszuj specjalnym tuszem do embossingu lub tuszem versa mark i odbij na papierze, który zamierzasz wykorzystać do stworzenia kwiatka. Następnie posyp pudrem do embossingu (zsyp nadmiar pudru do pojemniczka), a powstały wzór utrwal za pomocą nagrzewnicy. Dzięki ciepłemu powietrzu puder się roztopi i otrzymasz piękny efekt na papierze. Na blogu jest wpis o właściwościach pudrów do embossingu, jeśli chcesz się dowiedzieć o tym więcej, to polecam.

Kiedy moje kwiatki są ozdobione wycinam je z użyciem dopasowanego kształtem i wielkością wykrojnika. Jeśli nie masz maszynki i wykrojników, to nie jest kłopot, bo do wycinania możesz użyć nożyczek do precyzyjnego wycinania.

Tak przygotowane kwiatki warto jeszcze uwypuklić żeby nie były takie jednowymiarowe. Aby nadać im przestrzenności wywijam płatki z użyciem dłuta kulkowego (równie dobrze możesz do tego celu użyć ołówka).

Moje kwiatki dzięki wykrojnikowi mają w środku wycięte dziurki. Jeśli też takie masz, to możesz na środki użyć pręcików do kwiatków. Ja jednak wybrałam półkryształki, ponieważ chciałabym aby moje kwiaty się błyszczały.
Sklejam ze sobą dwie lub trzy warstwy kwiatka, doklejam listem i w środek wklejam kryształek. i gotowe

A tak moje kwiaty prezentują się w całości.

Mam nadzieję, że mój wpis okazał się pomocny i dzięki niemu będziesz Tworzyć piękne kwiaty, a zarazem wykorzystywać ścinki papierów do cna. Jeśli masz jakieś inne pomysły na wykorzystanie ścinków papierowych do tworzenia kwiatów, to daj mi o tym znać w komentarzu – chętnie Cię odwiedzę 🙂

Pozdrawiam Pati

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.