pastelowy balon

Poniższy wpis przygotowała Paulina, która wygrała w wyzwaniu: “Zwierzęta te duże i te malutkie” i zgodziła się być naszym Gościnnym Twórcą w tym miesiącu. Przygotowała ona specjalnie dla bloga Kreatywnego Pastelowy balon, ale poczytaj sama co pisze autorka 🙂

 

Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Paulina. Swoje prace prezentuję w sieci zaledwie od 9 miesięcy, dokładnie tutaj >> @moje_pasje.paulina 

Natomiast tworzeniem kartek, rysowaniem, wycinaniem, klejeniem, szyciem i ogólnie robieniem najróżniejszych kreatywnych rzeczy zajmuję się odkąd pamiętam. Podobno w dzieciństwie sama dla siebie robiłam zabawki ;).

Jest mi niezmiernie miło, że mogę zaprezentować na blogu kreatywnym ŚWIAT PASJI swoją pracę. Kartka urodzinowa w kształcie balonu dla małej dziewczynki nie jest co prawda ani moją ulubioną ani najlepszą kartką, ale wydaje mi się dość oryginalna i warta pokazania.

Chciałabym, żeby ten wpis był trochę instrukcją do stworzenia mojej kartki. Może pastelowy balon spodoba się komuś na tyle, że zechce go powtórzyć?

pastelowy balon

Na początek baza mojej kartki i sam balon. Wszystkie elementy wycięłam z papierów w różnych kolorach. Pozwoliłam sobie załączyć do tego wpisu plik z szablonami. Następnie bazę złożyłam, a poszczególne elementy balonu odpowiednio przykleiłam-dwa środkowe elementy dodatkowo podkleiłam pianką, żeby uzyskać efekt 3D.

Żeby wykonać kosz balonu, z niezbyt grubego papieru, wycięłam prostokąt nieco mniejszy od kosza wyciętego wcześniej. Prostokąt dookoła okleiłam sznurkiem, jak widać na zdjęciu i przykleiłam do bazy.

Następnie wykonałam myszki, które składają się z zupełnie prostych elementów. Głowy z uszami naszkicowałam sobie wcześniej(średnia głowy- ok. 3cm),  natomiast łapki, noski i kolorowe części ucha od razu wycięłam z papieru- “na oko”. Wszystko odpowiednio poprzyklejałam. 

Do zrobienia rumieńców użyłam zwykłej czerwonej kredki, a w zasadzie “łupinek”, które są produktem ubocznym ostrzenia kredki. Łupinki rozmazałam patyczkiem kosmetycznym.

pastelowy balon

 

Mysie głowy dodatkowo ozdobiłam opaską zrobioną wykrojnikiem i maleńkim kwiatkiem z foamiranu. Oczywiście głowy myszek również podklejone są częściowo pianką.

Chmurki, cyferka i girlanda to elementy, które wycięłam wykorzystując wykrojniki. 

Z wszystkich elementów ułożyłam końcową kompozycję. 

pastelowy balon

pastelowy balon

Pozdrawiam

Mam nadzieję że podoba Ci się projekt Pauliny i jej pastelowy balon z myszkami – mi bardzo! Dodatkowo Paulina przygotowała szablon do wykonania takiej karteczki, nie zapomnij oznaczyć jej przy publikacji wykonanej kartki z tego szablonu 🙂 Ze swojej strony dziękuję za ten wpis! Przypominam również o trwającym wyzwaniu: W ogrodzie duszy.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.