Poniższy wpis przygotowała Paulina, która wygrała w wyzwaniu: “Zwierzęta te duże i te malutkie” i zgodziła się być naszym Gościnnym Twórcą w tym miesiącu. Przygotowała ona specjalnie dla bloga Kreatywnego Pastelowy balon, ale poczytaj sama co pisze autorka 🙂

 

Witam wszystkich serdecznie! Mam na imię Paulina. Swoje prace prezentuję w sieci zaledwie od 9 miesięcy, dokładnie tutaj >> @moje_pasje.paulina 

Natomiast tworzeniem kartek, rysowaniem, wycinaniem, klejeniem, szyciem i ogólnie robieniem najróżniejszych kreatywnych rzeczy zajmuję się odkąd pamiętam. Podobno w dzieciństwie sama dla siebie robiłam zabawki ;).

Jest mi niezmiernie miło, że mogę zaprezentować na blogu kreatywnym ŚWIAT PASJI swoją pracę. Kartka urodzinowa w kształcie balonu dla małej dziewczynki nie jest co prawda ani moją ulubioną ani najlepszą kartką, ale wydaje mi się dość oryginalna i warta pokazania.

Chciałabym, żeby ten wpis był trochę instrukcją do stworzenia mojej kartki. Może pastelowy balon spodoba się komuś na tyle, że zechce go powtórzyć?

Na początek baza mojej kartki i sam balon. Wszystkie elementy wycięłam z papierów w różnych kolorach. Pozwoliłam sobie załączyć do tego wpisu plik z szablonami. Następnie bazę złożyłam, a poszczególne elementy balonu odpowiednio przykleiłam-dwa środkowe elementy dodatkowo podkleiłam pianką, żeby uzyskać efekt 3D.

Żeby wykonać kosz balonu, z niezbyt grubego papieru, wycięłam prostokąt nieco mniejszy od kosza wyciętego wcześniej. Prostokąt dookoła okleiłam sznurkiem, jak widać na zdjęciu i przykleiłam do bazy.

Następnie wykonałam myszki, które składają się z zupełnie prostych elementów. Głowy z uszami naszkicowałam sobie wcześniej(średnia głowy- ok. 3cm),  natomiast łapki, noski i kolorowe części ucha od razu wycięłam z papieru- “na oko”. Wszystko odpowiednio poprzyklejałam. 

Do zrobienia rumieńców użyłam zwykłej czerwonej kredki, a w zasadzie “łupinek”, które są produktem ubocznym ostrzenia kredki. Łupinki rozmazałam patyczkiem kosmetycznym.

 

Mysie głowy dodatkowo ozdobiłam opaską zrobioną wykrojnikiem i maleńkim kwiatkiem z foamiranu. Oczywiście głowy myszek również podklejone są częściowo pianką.

Chmurki, cyferka i girlanda to elementy, które wycięłam wykorzystując wykrojniki. 

Z wszystkich elementów ułożyłam końcową kompozycję. 

Pozdrawiam

Mam nadzieję że podoba Ci się projekt Pauliny i jej pastelowy balon z myszkami – mi bardzo! Dodatkowo Paulina przygotowała szablon do wykonania takiej karteczki, nie zapomnij oznaczyć jej przy publikacji wykonanej kartki z tego szablonu 🙂 Ze swojej strony dziękuję za ten wpis! Przypominam również o trwającym wyzwaniu: W ogrodzie duszy.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.