Witam, sezon wakacyjny rozpoczęty, wkrótce Twój aparat wypełni się zdjęciami z podróży. Niektóre z nich będą na tyle piękne, że zapragniesz nadać im wyjątkową oprawę. Polecam layout, który nie tylko świetnie eksponuje zdjęcie, ale też opowiada jego historię. Poniżej prezentuję dwa pomysły, jak wykonać podróżniczy layout, wykorzystując głównie elementy do wycinania.

Materiały

Sięgnęłam po kolekcję Harmony od Mintay Papers, która ukazała się na początku tego roku. Bardzo podobają mi się kolory, przeważają modny w tym sezonie niebieski oraz ciepły, nieco rdzawy beż. Arkusz z elementami do wycinania zawiera wiele elementów, które będą się nadawały na różne okazje, nie jest to typowo podróżnicza kolekcja, choć znajdują się tam np. walizki i aparat fotograficzny. Mintay Papers produkuje również książki z elementami do wycinania, które doskonale komponują się z ich kolekcjami. Wykorzystałam Flora Book oraz Junk book, ostatnio pojawiły się nowe książki, w tym typowo podróżnicza Travel book.

Kompozycja

Zaczęłam od wyboru zdjęcia i pasującego kolorystycznie papieru. Arkusz Harmony 04 z niebieskimi, odrapanymi deskami połączyłam ze zdjęciem kawiarenki z czerwonymi krzesłami. Natomiast na arkuszu Harmony 02 zaplanowałam romantyczną kompozycję z nostalgicznym zdjęciem. Następnie zdecydowałam, jak ułożyć kompozycję, pamiętając oczywiście o podstawowych zasadach. A raczej to zdjęcia zdecydowały za mnie, ponieważ w pierwszym przypadku podążyłam za linią ulicy i ułożyłam kompozycję po skosie.

W drugim layoucie rozłożone ręce dziewczyny zasugerowały mi linię poziomą i tak też zrobiłam. Zdjęcie umieściłam w centrum, natomiast po bokach rozmieściłam elementy do wycinania. Czasami używałam tych samych elementów po obu stronach, ale na różnej wysokości. Takie pary elementów dobrze wyglądają, jeżeli pojawiają się kilka razy. Nie zawsze trzeba być niewolnikiem trójek. Dodałam również dwa napisy, żeby zaakcentować parzystość kompozycji.

Od największego do najmniejszego

Wycięłam wszystkie elementy z arkusza do wycinania i rozdzieliłam na dwa zestawy, romantyczny i bardziej męski. Dodatkowo wycięłam kwiaty, bilety i tagi z książek Flora book i Junk book. Zużyłam prawie wszystko, co sobie przygotowałam. Największe elementy ułożyłam przy zdjęciach, im dalej od zdjęcia, tym mniejsze. Każdy element podklejałam tekturką, layout ma przez to wiele warstw i jest mocno przestrzenny.

W layoucie z kawiarenką dodałam odbitki stemplowe nawiązujące do podróży, natomiast w romantycznym pokolorowałam arkusz niebieską mgiełką, żeby zaakcentować kompozycję na dole strony.

Jeden arkusz do wycinania, dwa arkusze papierów z jednej kolekcji a dwa całkiem różne layouty. Jestem bardzo ciekawa, która propozycja bardziej przypadła Ci do gustu. Na Blogu Kreatywnym ruszyło właśnie nowe wyzwanie pt. Kompas, być może przygotujesz podróżniczy layout ze zdjęciem ze swoich podróży?

Pozdrawiam serdecznie i życzę słonecznej pogody, odpoczynku i naładowania akumulatorów.

Magda Kam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.