Cześć 😉

W dzisiejszym wpisie chciałam pokazać Ci jak wykonać ozdobną budkę dla ptaków, która sprawdzi się jako prezent dla kogoś bliskiego. Może być też ciekawym dopełnieniem Twojej pracowni 😉 Moja ptasia budka została wykonana z gotowych tekturek. Jednak szablon do stworzenia takiej budki możesz narysować na beermacie lub tekturze introligatorskiej.

Przygotowanie bazy

Pamiętaj aby zabezpieczyć powierzchnię stołu – ja używam do tego celu podkładki. Tekturki pomalowałam dwoma warstwami białego gesso i wysuszyłam nagrzewnicą. Kolejnym krokiem było pomalowanie tekturek białą farbą akrylową (jeżeli Twoja tektura jest jasna to można pominąć ten krok).

Teraz gdy bazę mam pomalowaną, wybrałam szablony z odpowiadającymi mi wzorami i szpachelkami naniosłam białą pastę modelującą na powierzchnię. Po zdjęciu szablonu sprawdzam czy pasta rozłożona została odpowiednio, po czym suszę nagrzewnicą.

Teraz należy skleić wszystkie elementy w całość. Do tego celu używam kleju Magic oraz kleju na gorąco. Klej Magic nanoszę na krawędź i przytrzymuję aby klej związał. Następnie zabezpieczam krawędź od środka klejem na gorąco. W ten sposób mocuję wszystkie elementy budki.

Postanowiłam, iż moja budka będzie ozdobą ścienną, więc przykleiłam sznurek, dzięki któremu będę mogła ją zawiesić na haczyku na ścianie.

Gdy budka została sklejona poprawiłam wszelkie zakamarki i krawędzie białą farbą, tak by nie było żadnych prześwitów. Kolejnym krokiem było popryskanie całości, perłowymi mgiełkami oraz posypanie metalicznym pyłkiem.

Ozdabianie

Teraz gdy baza jest już gotowa można zabrać się za ozdabianie. Najpierw przygotowałam sobie różne elementy, które mogą być przydane – kwiaty z foamiranu, tekturki, koronki, sznureczki, itp.

Wybrałam kilka różnych tekturek i ozdobiłam je z użyciem embossingu na gorąco. Niektóre na biało, a niektóre na bezbarwnie.

Przykleiłam białą koronkę na dolnej krawędzi budki, natomiast na szczycie tekturkę z zawijasami.

Następnie zaczęłam układać kompozycję z kwiatów i innych elementów. Gdy mniej więcej kompozycja została zaplanowana przykleiłam kwiaty klejem na gorąco.

Uzupełniłam kompozycję o kremowe liście, drobne kwiatuszki, tekturki, sznureczki. Gdy efekt mnie zadowalał popryskałam kwiaty i liście klejem w sprayu i posypałam bezbarwnym i białym brokatem (możesz także użyć kleju brokatowego lub pasty brokatowej).

Na koniec dokleiłam tekturkę ptaszka (jeżeli posiadasz wycisk z masy to możesz takiego elementu użyć) w centralnej części otworu, tak by dopełnić pracę. Budka już jest gotowa! A teraz kilka zdjęć końcowych 😉

Mam nadzieję, że zainspirowałam Cię do wykonania swojej wersji takiej ozdoby 😉 Napisz w komentarzu czy zdarzyło Ci się wykonywać podobne prace 😉

Jeden komentarz

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.