Lubisz recyklingowe projekty? Jeśli tak, ten wpis jest dla Ciebie! Zapraszam Cię na kurs, w którym dowiesz się jak wykorzystać wieczka od serków, jogurtów itp. aby przygotować recyklingowy shaker box. Jesteś gotowa? W takim razie od dzieła!

Przygotowanie bazy

Do wykonania kartki recyklingowy shaker box użyłam standardowej bazy kwadratowej 15 x 15 cm. Z papieru scrapowego (u mnie papier Craft O’Clock Spring Bustling) wytnij dwa mniejsze kwadraty – 14 x 14 cm i 12 x 12 cm.

Nożyczkami lub postarzaczem do papieru postrzęp brzegi. Jeśli nie lubisz takiej stylistyki zostaw brzegi bez strzępień. Następnie posmaruj po lewej stronie klejem i przyklej do bazy od największego kawadratu do najmniejszego.

Przygotowanie shaker box

Na wybranej grafice z papieru  Craft O’Clock Spring Bustling odrysuj koło od wieczka z serka lub jogurtu i wytnij nożyczkami lub skalpelem.

Moje wieczko pochodzi z serka – takie wieczka mają też jogurty, kremy czekoladowe i wiele innych produktów spożywczych.

Do środka shaker boxa możesz dać kolorowe mikrokulki, cekiny różnej wielkości i koloru, diamenciki oraz dżety.

Połóż wieczko i wsyp do niego elementy ozdobne, następnie posmaruj brzeg wieczka klejem i przyklej wycięte wcześniej kółko od góry.

Ważne! Po przyklejeniu nie odwracaj elementu, pozostaw go w takiej pozycji jak poniżej aż do zaschnięcia kleju. Jeśli odwrócisz elementy ozdobne rozsypią się po krajach i przylgną do świeżego kleju, następnie zaschną. Co sprawi, że nie uzyskasz zamierzonego efektu.

Recyklingowy shaker gotowy do przyklejenia do przygotowanej wcześniej bazy.

Ozdabianie

Klejem przyklej przygotowany shaker do bazy, następnie wokół niego przyklej sznurek ozdobny, który zasłoni łączenie shakera z bazą i kartka będzie wyglądała bardziej estetycznie.

Przygotuj kwiaty i liście dobrane kolorystycznie do ozdobienia, następnie ułóż z nich kompozycję.

Ja wykorzystałam liście od Craft O’Clok, które doskonale uzupełniły moja kompozycję kwiatową.

Na końcu przykleiłam trzy cekiny – takie same jakich użyłam do wypełnienia shakera

Jak widzisz działania recyklingowe możesz prowadzić nawet podczas prac scrapowych. Wystarczy tylko, że uruchomisz swoją wyobraźnię i kreatywność, a śmieci przemienią się w bardzo pożyteczne rzeczy. Podziel się ze mną swoimi recyklingowymi pomysłami podczas scrapowania. Jestem bardzo ciekawa, jakie “śmieci” Ty wykorzystujesz w swoich pracach, pokażesz mi?

Jeden komentarz

  1. świetny pomysł 🙂 nie pomyślałam nigdy o wieczku – dziękuje za podpowiedz 🙂 pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.