Cześć!

Dzisiaj przedstawiam tutorial na maki z foamiranu. Czyli krótki poradnik jak w łatwy sposób możesz wykonać sama duże kwiaty do wazonu czy ozdobienia jakiegoś przedmiotu.

 

Do przygotowania kwiatów użyłam:

Najpierw z foamiranu wycięłam płatki. W sumie zrobiłam to tak na prawdę pierwszym lepszym wykrojnikiem jaki wpadł mi w ręce.  Maki w mojej wyobraźni były dość postrzępione więc zależało mi tylko na czubkach.

Kolejnym krokiem było wklejenie w owoce jeżyny drutu florystycznego. Oczywiście wykonałam to za pomocą kleju na gorąco. Gotowy owoc na drucie pomalowałam delikatnie za pomocą gąbki i farby na zielono.

Wcześniej wycięte płatki zabarwiłam za pomocą aplikatora do tuszownia – użyłam do tego czarnego tuszu. Warto zauważyć, że zrobiłam to mniej więcej tylko do połowy płatka.

Podczas gdy środki maków wysychały nagrzałam płatki na żelazku i jeszcze ciepłe wygniotłam w palcach by miały wystrzępione krawędzie.

Kiedy moje makówki z owoców jeżyny pomalowane farbą przeschły dokleiłam do nich pręciki – po 3 sztuki do każdego.

Teraz, po kolei, do moich środków doklejam po jednym płatku. Pierwszy płatek należy dokleić w całości do przygotowanej makówki. Powstanie wówczas lejek, dzięki któremu kwiat ułoży się odpowiednio. Moje maki z foamiranu starałam się sklejać w taki sposób, by czarne tuszownie kwiatka widoczne było na górze, natomiast nietuszowana część przyklejona była do środka.

W moim wykonaniu maki mają tylko dwie warstwy. Jednak uważam, że mimo to są pełne.  Uważam, że jest to dość łatwy i szybki do wykonania kwiatek, a dodatkowo ciekawie się prezentuje.

Gotowe maki z foamiranu za dnia prezentują się następująco.


Jeśli mój tutorial i moje maki z foamiranu Ci się podobają będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza pod tym wpisem. Jeśli skorzystasz z tutorialu i wykonasz swoje kwiaty miłym gestem będzie oznaczenie mnie lub sklepu Świat Pasji na swoim profilu lub blogu. Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie DT Pati

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.