Cześć!

Dzisiaj przedstawiam tutorial na maki z foamiranu. Czyli krótki poradnik jak w łatwy sposób możesz wykonać sama duże kwiaty do wazonu czy ozdobienia jakiegoś przedmiotu.

 

Do przygotowania kwiatów użyłam:

Najpierw z foamiranu wycięłam płatki. W sumie zrobiłam to tak na prawdę pierwszym lepszym wykrojnikiem jaki wpadł mi w ręce.  Maki w mojej wyobraźni były dość postrzępione więc zależało mi tylko na czubkach.

Kolejnym krokiem było wklejenie w owoce jeżyny drutu florystycznego. Oczywiście wykonałam to za pomocą kleju na gorąco. Gotowy owoc na drucie pomalowałam delikatnie za pomocą gąbki i farby na zielono.

Wcześniej wycięte płatki zabarwiłam za pomocą aplikatora do tuszownia – użyłam do tego czarnego tuszu. Warto zauważyć, że zrobiłam to mniej więcej tylko do połowy płatka.

Podczas gdy środki maków wysychały nagrzałam płatki na żelazku i jeszcze ciepłe wygniotłam w palcach by miały wystrzępione krawędzie.

Kiedy moje makówki z owoców jeżyny pomalowane farbą przeschły dokleiłam do nich pręciki – po 3 sztuki do każdego.

Teraz, po kolei, do moich środków doklejam po jednym płatku. Pierwszy płatek należy dokleić w całości do przygotowanej makówki. Powstanie wówczas lejek, dzięki któremu kwiat ułoży się odpowiednio. Moje maki z foamiranu starałam się sklejać w taki sposób, by czarne tuszownie kwiatka widoczne było na górze, natomiast nietuszowana część przyklejona była do środka.

W moim wykonaniu maki mają tylko dwie warstwy. Jednak uważam, że mimo to są pełne.  Uważam, że jest to dość łatwy i szybki do wykonania kwiatek, a dodatkowo ciekawie się prezentuje.

Gotowe maki z foamiranu za dnia prezentują się następująco.


Jeśli mój tutorial i moje maki z foamiranu Ci się podobają będę wdzięczna jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza pod tym wpisem. Jeśli skorzystasz z tutorialu i wykonasz swoje kwiaty miłym gestem będzie oznaczenie mnie lub sklepu Świat Pasji na swoim profilu lub blogu. Dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie DT Pati

 

Napisz komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.