Witam serdecznie! Przygotowałam dzisiaj tutorial na bardzo prostą, składaną kartkę, czyli squash fold card. Ta kartka z wierzchu wygląda całkiem normalnie, trzeba ją otworzyć i wtedy objawia się jej mały bajer. Pomimo trudnego czasu i problemów, z którymi boryka się cały świat, postanowiłam przygotować zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą. I chociaż wpisana w zaproszeniu data nie jest aktualna, to komunie kiedyś się przecież odbędą i może wtedy moja propozycja się przyda. Zapraszam.

Baza

Bazę można wykonać z jednolitego papieru i okleić papierem scrapowym, lub tak jak ja to zrobiłam, od razu skorzystać z papieru scrapowego. Arkusz Rajska Jabłoń 05 Galerii Papieru przycięłam do rozmiaru 30 x 30 cm i zbigowałam na krzyż przez środek i raz po przekątnej, zgodnie z liniami na poniższym szablonie. Możesz zrobić kartkę w dowolnym rozmiarze, po prostu dostosuj bok kwadratu do swoich potrzeb pamiętając, że po złożeniu kartka będzie o połowę mniejsza niż wyjściowy kwadrat. Moja kartka będzie kwadratem o boku 15 x 15 cm.

Użyłam platformy do bigowania, żeby zrobić rowki przez środek. Natomiast big po przekątnej zrobiłam na macie do cięcia za pomocą kości i linijki.

Następnie pozaginałam wzdłuż bigów i skierowałam trójkątne skrzydełka do środka, żeby nie było ich widać, gdy kartka jest złożona. Zdecydowałam, że strona bardziej wzorzysta będzie w środku, natomiast na górę kartki dojdzie dekoracja, więc wzór może być tam bardziej stonowany. I tak oto po trzech szybkich zagięciach baza jest gotowa i można zacząć dekorowanie.

Dekoracja

Chciałam zrobić proste, ale eleganckie zaproszenie. Dlatego użyłam srebrnego papieru lustrzanego i wycięłam z niego trzy dekoracyjne panele. Papier lustrzany pięknie odbija światło i dodaje pracy blasku, dzięki temu efekt wow murowany. Do udekorowania środka przygotowałam dodatkowo dwa panele, jeden z właściwą treścią zaproszenia, drugi z cytatem pasującym do okazji. Na górę wydrukowałam grafikę od Small Wingels Shop Digital oraz napis, dodatkowo wycięłam serwetkę z papieru lustrzanego. W ramach oszczędności wycięłam ją z jednego z wcześniej przygotowanych srebrnych paneli. Komunię będzie przyjmować dziewczynka, więc dodałam różowy panel z kolekcji Kapuśniaczek Galerii Papieru. Wystarczy zmienić kolor i grafikę i zaproszenie będzie odpowiednie również dla chłopca.

Najpierw udekorowałam środek i wkleiłam panele na górną lewą i dolną prawą część bazy.

Następnie na górę kartki przykleiłam atłasową wstążeczkę. Pamiętaj, że trzeba przykleić tylko na jednej części, najlepiej właśnie na górnej.

Następnie przykleiłam dwa panele oraz kwiatową grafikę. Możesz oczywiście podkleić każdą warstwę kosteczkami dystansowymi. Ja tego nie zrobiłam, ponieważ kartka ma wejść do koperty, a już i tak jest gruba. W środku jest przecież już kilka warstw papieru. Na kwadraciki 3D przykleiłam jednak serwetkę i napis.

Ukończona squash fold card wygląda następująco i całkiem fajnie prezentuje się po rozłożeniu. Niestety zdjęcia nie oddają blasku papieru lustrzanego, a szkoda, bo w rzeczywistości wygląda to pięknie. Kartka wejdzie do koperty 16 x 16 cm na styk, lub z większym zapasem do 17 x 17 cm. Jeśli robisz kartkę o innym rozmiarze niż ja, pamiętaj aby wziąć odpowiednio większą kopertę.

Czy wybrałabyś moje zaproszenie na Pierwszą Komunie Świętą swojej pociechy? Trafiłam w gust, czy zupełnie nie ma na to zbycia? Ciekawa jestem opinii, ponieważ bardzo rzadko robię zaproszenia, jeśli śledzisz Bloga, to wiesz, moim konikiem jest mixed media. Dziękuję za dzisiejsze odwiedziny i do zobaczenia już wkrótce.

Pozdrawiam,

Magda Kam

4 komentarze

  1. Bardzo sympatyczny schemat. Pomysł, żeby wykorzystać go jako zaproszenie na uroczystość pierwszej komunii bardzo mi się podoba. Jestem pewna, że skorzystam z tego schematu, choć pewnie na inną okoliczność 🙂

  2. Author

    Dziękuję 🙂 Cieszę się, że mój wpis zainspirował, kartka na pewno wyjdzie pięknie 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.